Reklama

E- urząd skarbowy coraz bardziej przyjazny podatnikom

Internetowa obsługa klientów jest coraz bardziej popularną formą wzajemnej komunikacji. Ułatwia nie tylko pracę wielu urzędów, ale pozwala też obywatelom na oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy związanych z dojazdami do instytucji.

I tak, podatnik, u którego wystąpiła nadpłata podatku, lub ten, który kwestionuje zasadność czy wysokość pobranego mu, może skorzystać z nowej usługi e- Urzędu Skarbowego i załatwić sprawę online.

Co ważne, w imieniu podatnika wniosek może też złożyć[paywall] pełnomocnik posiadający aktywne pełnomocnictwo ogólne (PPO-1).

Do portalu podatki.gov.pl, który przekieruje do e-urzędu można logować się poprzez profil zaufany, e-dowód, bankowość elektroniczną, bądź aplikację mObywatel.

Po wybraniu konkretnego wniosku należy go uzupełnić rodzajem podatku, lub symbolem formularza, kwotą nadpłaty, okresem, rokiem rozliczeniowym oraz go uzasadnić. Do wniosku można dołączyć maksymalnie 3 załączniki o łącznym rozmiarze plików nieprzekraczającym 6,5 MB.

Reklama

Projekt e-Urząd Skarbowy jest współfinansowany z Funduszy Europejskich (Program Polska Cyfrowa).


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama