Od 26 kwietnia ekolodzy z Inicjatywy Dzikie Karpaty blokują między Makową a Arłamowem dojazd na teren wycinki buków. Zbierają też śmieci pozostawione przez pracowników leśnych.
Dwa tygodnie temu ekolodzy z Inicjatywy Dzikie Karpaty rozbili namioty na drzewach, postawili lekki namiot na drodze prowadzącej do tak zwanej zrywki leśnej, na której pracownicy Zakładu Usług Leśnych wycinają buki oraz wykonują inne prace leśne. Nad dwiema drogami dojazdowymi przewiesili liny podtrzymujące umocowane na drzewach namioty.
Pierwszego dnia blokady, w godzinach porannych, doszło do incydentu. Ciągnik pracujący na zrywce zahaczył o namiot na drodze. Interweniowała policja. Ekolodzy upominają się o[paywall] utworzenie Turnickiego Parku Narodowego, natychmiastowego zaprzestania wycinki starodrzewu na terenie Nadleśnictwa Bircza oraz zaprzestania polowań. Zapowiadają blokadę do skutku.
W informacji wysłanej do mediów ekolodzy piszą:
„5 maja grupa uczestników i uczestniczek blokady wycinki na terenie projektowanego Turnickiego Parku Narodowego odwiedziła siedzibę Nadleśnictwa Bircza, odpowiedzialnego za cięcia na ww. obszarze. Celem wizyty było złożenie dwóch pism na ręce Nadleśniczego. Pierwsze dotyczy wstrzymania ścinki i zrywki drewna na terenie planowanego parku – zgodnie z postulatem ogłoszonym w dniu rozpoczęciu blokady. Drugi wniosek dotyczy odebrania śmieci uprzątniętych z lasu przez uczestników blokady, z których wiele to pozostałości po prowadzonej przez nadleśnictwo gospodarce leśnej – osłonki sadzonek, opakowania po olejach i smarach, kliny itp. (…) Pismo zostało przekazane przedstawicielowi nadleśnictwa na schodach urzędu. Oprócz dwóch pism protestujący przekazali także zaproszenie dla Nadleśniczego do odwiedzenia samej blokady i zgromadzonych tam osób. Dotychczas w to miejsce przyjeżdżała głównie Straż Leśna, sam Nadleśniczy się jednak nie pojawił”.
W 1982 r. proponowano objęcie ochroną powierzchni 12 tys. hektarów: fragment doliny Wiaru w okolicy Rybotycz, przechodzący na pasmo góry Frankowa, ciągnący się ku dolinie Sanu. Rozważano dwie nazwy dla parku: „Park Narodowy Brzeżnych Karpat Wschodnich” lub „Lędziański Park Narodowy” – od pierwszych plemion słowiańskich zamieszkujących te okolice.
W 1992 roku wysunięta została propozycja nazwy „Turnicki Park Narodowy” – Turnica to nazwa rzeki i góry w tamtej okolicy. W 2000 zmiana Ustawy o ochronie przyrody zablokowała utworzenie Turnickiego Parku Narodowego, wobec wprowadzonego do ustawy zapisu wymagającego zgody samorządów, dając im tym samym prawo weta. Od 20 lat nie powstał Polsce ani jeden park narodowy.

5 maja grupa uczestników i uczestniczek blokady wycinki na terenie projektowanego Turnickiego Parku Narodowego odwiedziła siedzibę Nadleśnictwa Bircza, odpowiedzialnego za cięcia na ww. obszarze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Hey Dzikie Karpaty !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!!MATKA ZIEMIA PONAD WSZYSTKO !!!YOUTUBE.COM - MOSKWA - MATKA ZIEMIA
''Degradacja środowiska godzi w dobro stworzenia ofiarowane przez Boga-Stwórcę jako nieodzowne dla jego życia i rozwoju'' - Jan Paweł II
Nie obrażaj ,,pozostawione śmieci przez pracowników leśnych ''dredowy narkomanie
Drewno czy drzewa rosną i są odnawialne. Człowiek od zawsze używał tego materiału, teraz ma przestać bo kilku opłaconych(400zl za dzień) pseudoekologów którym się nie chce iść do normalnej pracy chcą robić z siebie zbawców świata? Niech wezmą łopaty i idą sądzić nowe drzewka, a nie tylko kasę biorą i pierdzą w te namioty
Raz sierpem, raz młotem..............................a rosół to jest z nieżywej kury
Pełno jest butelek i puszek po lasach i to raczej nie po turystach. Ciekawe czy u siebie też taki syf zostawiają.
https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C78437%2Cnaukowcy-z-pan-prognozuja-za-kilkadziesiat-lat-z-polskich-lasow-moze-zniknac
Nie wierzyłem do tej pory w ewolucję, a tu proszę ludzi chodzący po ziemi wracają na drzewa ... i chcą żyć jak ich przodkowie. Ech ta ewolucja potrafi kręcić się w koło i zaskakiwać.
ludzie co pracują w lesie przy wycince mają zasady wy nie macie żadnych dajcie ludziom pracować i nie wkurzajcie ich bo to ciężka praca od wieków wycinali i wycinać będą a was tam za chwilę nie będzie a miejscowi zostaną...
Proszę się nie irytować. To wszystko najemnicy. Taki sposób na życie. I co Pan zrobisz jak nic nie zrobisz.
Taaaa.... I od wieków drewno wywozili za granice, np. do Chin. Konsumpcja, kasa - i tyle po Was zostanie. I niestety po naszym drogocennym lesie. 10% tego drewna idzie tylko do nas. To jest las nas wszystkich, a nie tylko Wasz!!!
Nie, wywożą do lasu :(
Masz gdzieś dowody, że Pan jest narkomanem? Idź się napij wody :/
https://naszademokracja.pl/petitions/zadamy-utworzenia-turnickiego-parku-narodowego?fbclid=IwAR1BTIAVGwObb7Sjn1-P7iDaxaJGzIhRJgZO4sAEPtQ71BRf7Dcx50yL_CU
Ciekawe ile drzew zasadzili w tych lasach ekoterrorysci którzy ich bronią??? Znaleźli ciekawy sposób na darmowe wakacje.
Hey Dzikie Karpaty !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!!MATKA ZIEMIA PONAD WSZYSTKO !!!YOUTUBE.COM - MOSKWA - MATKA ZIEMIA
''Degradacja środowiska godzi w dobro stworzenia ofiarowane przez Boga-Stwórcę jako nieodzowne dla jego życia i rozwoju'' - Jan Paweł II
Nie obrażaj ,,pozostawione śmieci przez pracowników leśnych ''dredowy narkomanie