Handlujący na trzeciej, czekającej na wyremontowanie części Zielonego Rynku dość długo nie odpowiadali na wezwania władz miasta o przeniesienie swoich punktów na część środkową, oddaną do użytkowania niedawno. Niektórzy otrzymali pismo z groźbą eksmisji sądowej. Na szczęście do tego nie doszło. Kilka dni temu plac budowy został oddany wykonawcy. Najprawdopodobniej w październiku br. targowisko w całości będzie obiektem z prawdziwego zdarzenia.
Kupcy z różnych względów nie reagowali na prośby o przeniesienie swoich punktów handlowych na środkową część popularnego zieleniaka. Jedni nie mogli ze względów zdrowotnych, inni czekali na pomoc ze strony Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. Narzekali, że – mimo próśb – nikt z ul. Słowackiego się do nich nie wybrał. Mówili, że z powodu szalejącego koronawirusa SARS-CoV-2…[paywall] Poprosili też o interwencję m.in. radnego Macieja Kamińskiego (PiS). Ten z kolei zapytał prezydenta miasta Wojciecha Bakuna, czy prawdą jest, że kupcy dostali informację od administratora targowiska o usunięciu punktów handlowych w obecnym okresie, nawet pod rygorem eksmisji sądowej.
– Zastanawiam się, czy nie można było z tym poczekać do uspokojenia się sytuacji z epidemią koronawirusa. Zastanawiam się, czy nie można było przedłużyć okresu przeprowadzki? Niektóre osoby wolą zostać w domu i stosować się do ogłoszonych zaleceń, zakazów i obostrzeń – zastanawia się M. Kamiński.
Przeniesienie punktów handlowych na środkową część Zielonego Rynku nie było czyimś widzimisię. Władze goniły z terminami, bo dawno minął… termin oddania terenu (trzeciej części zieleniaka) na plac budowy. – Do końca marca zostaliśmy zobligowani do oddania placu budowy. Ten termin już raz był przesunięty. O miesiąc. Rzeczywiście, były problemy z dwiema osobami, które – gdyby nie dostosowały się do zalecenia – otrzymałyby eksmisję sądową. Z informacji przekazanych przez prezesa PGK działały na zasadzie: nie, bo nie. Tak chyba być nie powinno. Przypomnę, że stragany na część środkową miały zostać przenoszone od 1 lutego. Czasu było chyba wystarczająco – uważa prezydent Wojciech Bakun.
Remont trzeciej części już się zaczął. Chyba najbardziej zaniedbany fragment Zielonego Rynku za kilka miesięcy będzie jak nowy. Wówczas całość targowiska wreszcie będzie spełniać kryteria i wymogi tego typu miejsc. Prace mają potrwać około 5 miesięcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do odbioru trzeciej części zieleniaka dojdzie w październiku br. Nie wiadomo, czy już wtedy wróci tam handel. – Przypuszczam, że znowu mogą się pojawić problemy, tym razem z usunięciem starych bud ze środkowej części. Będziemy rozmawiać z kupcami. Jeśli wszystko pójdzie płynnie, myślę, że tydzień, dwa po Wszystkich Świętych handel ruszy pełną parą – podsumował W. Bakun.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Darmozjady z zieleniaka, zawsze pozycją roszczeniowa' nic im nie pasuje tylko dawac' pomagać wyreczac' banda pasożytów
Pełna zgoda, tą sitwę należy mocno przetrzebić.
wiecie co towar taki sam jak w marketach a nawet gorszy nie mówiąc o cenach powiem wam jedno idźcie w ch.j.
Moim zdaniem trzecia część powinni zrobić parking
Wreszcie nadchodzi koniec slumsów. Teraz pora na zaoranie tej prowizorki na Polonii.
To już 15 tok temontu ach , jak ten czas szybko leci w Przemyślu.Dopiero zaczęli a już kończą ten remont
Coś takiego w XXI wieku, tylko może być w Przemyślu ponoć w wolnym i królewskim zadupiu. Przecież ci tzw kupcy mogą handlować nawet w chlewie byleby nie podnieśc kosztów przenosin czy opłaty za wynajem nowych porządnych straganów czy budek, naprawdę ci handlujący zatracili zupełnie instynkt estetyki i zwykłej ludzkiej przyzwoitości, byleby za wszelką cenę zysk, nowy samochód, wczasy tylko w Grecji czy Egipcie no moż e w Turcji gdzie nawet tam nad Bosforem nie ma takiego brudu, syfu i dziadostwa. Ludzie przecież jesteśmy pierwszą przygraniczną mieściną w Unii Europejskiej, jak inni np handlujący turyści np z Ukrainy nas odbierają kiedy ich bazary we Lwowie, Stanisławowie, Tarnopolu, czy Mościskach są bardziej zadbane i estetyczne. Widziałem te przenosiny, tą nerwowośc że ktoś śmie ich ruszyć z zasiedziałych, brudnych, często zgnitych i śmierdzących bud, widziałem też krajobraz bezpośrednio po tzw przenosinach, tego obrazu dziadostwa i nędzy nie sposób opisać, tu potrzeba być poetą. No cóż nie byłem i nie jestem zwolennikiem kolejnych przemyskich "włodarzy" ale słowa uznania za tą decyzję dla Bakuna, bo poprzedni mer srałby się z tymi kupcami jeszcze następnych kilkanaście lat. Zresztą myślę że kolejno wyrzuci się ten handel chodnikowy ze Sportowej na należne miejsce po remoncie tego rynku, zrobi się porządek z tym bazarowym syfem na innych bazarach np na Focha zwanym ruskim czy ukraińskim. Zresztą te bazary są znakomicie wkomponowane do przemyskiego brudu, obdartych z tynków kamienic i tego rudego, zardzewiałego mostu kolejowego którego jako eksponat przemyskiego upadku i dziadostwa domagają się pozostawienia jako muzeum przemyscy patrioci. Tak, tak zobaczymy muzeum, przecież Przemyśl jest już skansenem, zaś po koronowirusie zostanie jedynie jako muzeum. Ale na koniec stara i stała moja śpiewka, jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram, właśnie na bazarze.
Do KAZ. Masz chłopie rację, gratuluję bystrości umysłu. Pisząc naprędce, późnym wieczorem pomyliłem ulicę Focha z Wilsona , równoległe jednak Focha po drugiej zasańskiej stronie.
Idą paskudne czasy i to wielkimi krokami.Oczywiście to zasługa tej wstrętnej choroby, będzie wielka recesja i związane z tym olbrzymie bezrobocie . Już jest ewidentny spadek dochodówpaństwa w tym miast i gmin. Niestety dobre czasy już były.https://www.forbes.pl/gospodarka/koronawirus-w-polsce-masowe-zwolnienia-urzednikow-rzad-przygotowal-przepisy/z5stxxg I nie ma się co łudzić że nie dotknie to Przemyśla,gminy czy powiatu.
Darmozjady z zieleniaka, zawsze pozycją roszczeniowa' nic im nie pasuje tylko dawac' pomagać wyreczac' banda pasożytów
Pełna zgoda, tą sitwę należy mocno przetrzebić.
wiecie co towar taki sam jak w marketach a nawet gorszy nie mówiąc o cenach powiem wam jedno idźcie w ch.j.