Reklama

Eksmisji nie było. Rozpoczyna się końcowy etap remontu Zielonego Rynku

Handlujący na trzeciej, czekającej na wyremontowanie części Zielonego Rynku dość długo nie odpowiadali na wezwania władz miasta o przeniesienie swoich punktów na część środkową, oddaną do użytkowania niedawno. Niektórzy otrzymali pismo z groźbą eksmisji sądowej. Na szczęście do tego nie doszło. Kilka dni temu plac budowy został oddany wykonawcy. Najprawdopodobniej w październiku br. targowisko w całości będzie obiektem z prawdziwego zdarzenia.

Kupcy z różnych względów nie reagowali na prośby o przeniesienie swoich punktów handlowych na środkową część popularnego zieleniaka. Jedni nie mogli ze względów zdrowotnych, inni czekali na pomoc ze strony Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. Narzekali, że – mimo próśb – nikt z ul. Słowackiego się do nich nie wybrał. Mówili, że z powodu szalejącego koronawirusa SARS-CoV-2…[paywall] Poprosili też o interwencję m.in. radnego Macieja Kamińskiego (PiS). Ten z kolei zapytał prezydenta miasta Wojciecha Bakuna, czy prawdą jest, że kupcy dostali informację od administratora targowiska o usunięciu punktów handlowych w obecnym okresie, nawet pod rygorem eksmisji sądowej.

– Zastanawiam się, czy nie można było z tym poczekać do uspokojenia się sytuacji z epidemią koronawirusa. Zastanawiam się, czy nie można było przedłużyć okresu przeprowadzki? Niektóre osoby wolą zostać w domu i stosować się do ogłoszonych zaleceń, zakazów i obostrzeń – zastanawia się M. Kamiński.

Reklama

Przesuwane terminy

Przeniesienie punktów handlowych na środkową część Zielonego Rynku nie było czyimś widzimisię. Władze goniły z terminami, bo dawno minął… termin oddania terenu (trzeciej części zieleniaka) na plac budowy. – Do końca marca zostaliśmy zobligowani do oddania placu budowy. Ten termin już raz był przesunięty. O miesiąc. Rzeczywiście, były problemy z dwiema osobami, które – gdyby nie dostosowały się do zalecenia – otrzymałyby eksmisję sądową. Z informacji przekazanych przez prezesa PGK działały na zasadzie: nie, bo nie. Tak chyba być nie powinno. Przypomnę, że stragany na część środkową miały zostać przenoszone od 1 lutego. Czasu było chyba wystarczająco – uważa prezydent Wojciech Bakun.

Remont trzeciej części już się zaczął. Chyba najbardziej zaniedbany fragment Zielonego Rynku za kilka miesięcy będzie jak nowy. Wówczas całość targowiska wreszcie będzie spełniać kryteria i wymogi tego typu miejsc. Prace mają potrwać około 5 miesięcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do odbioru trzeciej części zieleniaka dojdzie w październiku br. Nie wiadomo, czy już wtedy wróci tam handel. – Przypuszczam, że znowu mogą się pojawić problemy, tym razem z usunięciem starych bud ze środkowej części. Będziemy rozmawiać z kupcami. Jeśli wszystko pójdzie płynnie, myślę, że tydzień, dwa po Wszystkich Świętych handel ruszy pełną parą – podsumował W. Bakun.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Biznesmen - niezalogowany 2020-04-07 17:43:19

    Darmozjady z zieleniaka, zawsze pozycją roszczeniowa' nic im nie pasuje   tylko dawac' pomagać wyreczac' banda pasożytów 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rolnik - niezalogowany 2020-04-07 19:00:43

    Pełna zgoda, tą sitwę należy mocno przetrzebić.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    y - niezalogowany 2020-04-07 19:20:57

    wiecie co towar taki sam jak w marketach a nawet gorszy nie mówiąc o cenach powiem wam jedno idźcie w ch.j.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama