Reklama

Energetyczne koncerty, pyszne jedzenie i piękna wrześniowa aura. Za nami Święto Gminy Krasiczyn! [ZDJĘCIA]


Niedawne Święto Gminy Krasiczyn było okazją do integracji mieszkańców i wspólnej zabawy, która trwała do późnych godzin wieczornych. W sobotę, 20 września, dopisała i frekwencja, i pogoda, a licznie przybyli z pewnością nie mogli narzekać na brak atrakcji.


Gminne święto zorganizowano na terenie Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie. Popołudnie i wieczór wypełnione były atrakcyjnymi punktami, więc każdy z goszczących na wydarzeniu mógł znaleźć w bogatej ofercie coś dla siebie. Ze sceny płynęła muzyka, nie zabrakło też barwnych i energetycznych występów z udziałem przedszkolaków z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Prałkowcach i Krasiczynie, a także z Tęczowego Przedszkola w Krasiczynie. Najmłodszych artystów świetnie uzupełniali starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej w Olszanach i Krasiczynie oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie. Nie zabrakło też popisów w wykonaniu zespołu „Dramatyczne pląsy” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach, który wystawił piękne taneczne widowisko, a w świat bogatych tradycji tańca i muzyki ludowej przeniósł zgromadzonych Zespół Pieśni i Tańca Przemyśl. Jakby tego było mało, na finał zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy z grupą „Milano”, która swoimi hitami porwała zgromadzoną publiczność.

Jak na święto gminne przystało, wójt gminy Krasiczyn zapewnił też garść atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchawców, ciekawych gier i zabaw, pokazów szczudlarza czy zwariowanych animacji, a wisienką na torcie była wata cukrowa i popcorn. Wszystkie były całkowicie bezpłatne. Na stoiskach przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z Olszan, Śliwnicy i Korytnik królowało smaczne jadło, które z pewnością kusiło łasuchów. Nie zabrakło też uzupełniających ofertę imprezy[paywall] stoisk tematycznych i wystawienniczych. Swoje wyroby i rękodzieło zaprezentowały m.in.: Pracownia Rozmaitości i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Korytnikach, a w punktach ZUS, KRUS i Banku Spółdzielczego w Dynowie można było zasięgnąć fachowych informacji i porad. Z pomocą Przychodni Medycznej „Rodzinna” zadbano też o zdrowie uczestników. Na przygotowanym przez nią stoisku można było wykonać całkowicie bezpłatnie podstawowe badania profilaktyczne.

Reklama

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, m.in. posłowie Marek Rząsa i Andrzej Zapałowski, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sabina Południak, reprezentujący powiat przemyski radny Arkadiusz Mazur, burmistrz miasta i gminy Bircza Anna Szymaszek i gospodarz gminy Krzywcza Wacław Pawłowski, a także radni gminni, sołtys, przedstawiciele lokalnej oświaty, duchowieństwa i organizacji społecznych. Dopisali też oczywiście sami mieszkańcy, którzy bawili się aż do godziny 22.

Organizatorem Święta Gminy Krasiczyn był gospodarz gminy Krasiczyn Krzysztof Dobrowolski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krasiczynie, a partnerem Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie.

Reklama

SPONSORZY WYDARZENIA:

Firma Transprzęt z Sanoka, firma Transportowo-Drogowa Jolanta Oleksów z Przemyśla, firma Eurobus, Bank Spółdzielczy z Dynowa oraz firma Piotruś Pan, Przychodnia Medyczna Rodzinna.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/10/2025 19:57
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama