Niedawne Święto Gminy Krasiczyn było okazją do integracji mieszkańców i wspólnej zabawy, która trwała do późnych godzin wieczornych. W sobotę, 20 września, dopisała i frekwencja, i pogoda, a licznie przybyli z pewnością nie mogli narzekać na brak atrakcji.
Gminne święto zorganizowano na terenie Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie. Popołudnie i wieczór wypełnione były atrakcyjnymi punktami, więc każdy z goszczących na wydarzeniu mógł znaleźć w bogatej ofercie coś dla siebie. Ze sceny płynęła muzyka, nie zabrakło też barwnych i energetycznych występów z udziałem przedszkolaków z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Prałkowcach i Krasiczynie, a także z Tęczowego Przedszkola w Krasiczynie. Najmłodszych artystów świetnie uzupełniali starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej w Olszanach i Krasiczynie oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie. Nie zabrakło też popisów w wykonaniu zespołu „Dramatyczne pląsy” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach, który wystawił piękne taneczne widowisko, a w świat bogatych tradycji tańca i muzyki ludowej przeniósł zgromadzonych Zespół Pieśni i Tańca Przemyśl. Jakby tego było mało, na finał zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy z grupą „Milano”, która swoimi hitami porwała zgromadzoną publiczność.
Jak na święto gminne przystało, wójt gminy Krasiczyn zapewnił też garść atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchawców, ciekawych gier i zabaw, pokazów szczudlarza czy zwariowanych animacji, a wisienką na torcie była wata cukrowa i popcorn. Wszystkie były całkowicie bezpłatne. Na stoiskach przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z Olszan, Śliwnicy i Korytnik królowało smaczne jadło, które z pewnością kusiło łasuchów. Nie zabrakło też uzupełniających ofertę imprezy[paywall] stoisk tematycznych i wystawienniczych. Swoje wyroby i rękodzieło zaprezentowały m.in.: Pracownia Rozmaitości i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Korytnikach, a w punktach ZUS, KRUS i Banku Spółdzielczego w Dynowie można było zasięgnąć fachowych informacji i porad. Z pomocą Przychodni Medycznej „Rodzinna” zadbano też o zdrowie uczestników. Na przygotowanym przez nią stoisku można było wykonać całkowicie bezpłatnie podstawowe badania profilaktyczne.
Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, m.in. posłowie Marek Rząsa i Andrzej Zapałowski, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sabina Południak, reprezentujący powiat przemyski radny Arkadiusz Mazur, burmistrz miasta i gminy Bircza Anna Szymaszek i gospodarz gminy Krzywcza Wacław Pawłowski, a także radni gminni, sołtys, przedstawiciele lokalnej oświaty, duchowieństwa i organizacji społecznych. Dopisali też oczywiście sami mieszkańcy, którzy bawili się aż do godziny 22.
Organizatorem Święta Gminy Krasiczyn był gospodarz gminy Krasiczyn Krzysztof Dobrowolski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krasiczynie, a partnerem Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie.
SPONSORZY WYDARZENIA:
Firma Transprzęt z Sanoka, firma Transportowo-Drogowa Jolanta Oleksów z Przemyśla, firma Eurobus, Bank Spółdzielczy z Dynowa oraz firma Piotruś Pan, Przychodnia Medyczna Rodzinna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze