Wzrost liczby zakażonych koronawirusem w Jarosławiu jest niepokojący na tyle, że na wizytę w mieście zdecydował się dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Adam Sidor. Podczas spotkania z dziennikarzami apelował o zastopowanie rozluźnionych zasad bezpieczeństwa. Poinformował też o wygaszeniu trzech ognisk choroby, zwiększaniu liczby badań oraz planach utworzenia izolatorium.
Obecnie współczynnik zapadalności w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców wynosi w Jarosławiu 190. To ponad dwukrotnie więcej niż średnia krajowa czy wojewódzka. Dla porównania, ten sam współczynnik dla Leżajska na początku pandemii wynosił 60. Sytuacja, choć wciąż pod kontrolą, może niepokoić, dlatego Jarosław odwiedził Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.
W pierwszej kolejności celem jego wizyty był apel o to, by w regionie nie bagatelizować zagrożenia i stosować się do znanych już od dawna zasad funkcjonowania w dobie pandemii. – Chcę zwrócić się z apelem do mieszkańców Jarosławia, aby byli odpowiedzialni! Przede wszystkim musimy zachować dystans, a jeśli nie możemy go utrzymać, konieczne jest noszenie maseczek. Ponadto kluczowe jest utrzymanie higieny rąk. Z przebiegu tej epidemii wynika, że jeśli będziemy zarachowywać dystans, zakrywać usta i nos, dezynfekować ręce, wygramy z niewidzialnym, ale istniejącym przecież koronawirusem – przypominał A .Sidor. – Musimy sami sobie pomóc, bo jeśli zlekceważymy zasady, możemy zapłacić dużą cenę – przkonywał. – Możemy być tym zmęczeni, ale musimy się nauczyć inaczej się witać, trochę krócej rozmawiać, musimy zacząć trochę inaczej funkcjonować, bo ta odpowiedzialność za nasze zdrowie, za członków naszej rodziny jest bardzo ważna – argumentował.
Informował też o aktualnej aktywności sanepidu w zakresie walki z epidemią. Poinformował o tym, że trzy dotychczas największe ogniska koronawirusa – w COM, w szpitalu specjalistycznym oraz w Piwodzie – zostały wygaszone. Zapowiedział również, że podwojona zostanie liczba badań. W ubiegły piątek i sobotę zorganizowano akcję poboru wymazów do badań pod zakładami mięsnymi, gdzie obecnie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza. Akcja ta zaowocowała kolejnym skokiem liczby zakażonych, ale ma być powtórzona już po zamknięciu bieżącego numeru Życia Podkarpackiego. A. Sidor poinformował też, że na terenie COM powstanie izolatorium, gdzie miejsce znajdzie 60 osób. Jak przekonywał, jest to reakcja na sytuację chorych, którzy dobrze przechodzą zakażenie, nie wymagają hospitalizacji, ale nie chcą eksponować na zakażenie swoich bliskich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Sytuacja pod kontrolą :D nie ma co się przejmować haha
Oj nie ma, nie ma !!!YOUTUBE.COM - WYGINIE 80% LUDZKOSCI
Jarosław ma szczęście.Miasto nawiedził z gospodarska wizytą sam dyrektor Sanepidu z Rzeszowa.Popatrzył.pokiwał głową,spotkał się z dziennikarzami/to jedyna grupa zawodowa chcąca się spotykac /pożalił sie i pojechał.Nawet żadnych fantów nie przwiózł
Trochę ciekawe jest postępowanie Pana Dyrektora.W Niemczech w zakładach mięsnych w Toenis gdzie głownie pracowali Polacy z chwila pojawienia sie koronowirusa wprowadzono pełna drastyczna izolację mieszkańców ,anie tylko pracowników,zamknięto zakłady aż do wyjaśnienia i wstrzymano sprzedaż produktów tez do wyjaśnienia.Ale tam był inny koronowirus bardziej zjadliwy niemiecki.Poczytajcie sobie sami.jeden z artykułów:https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-niemczech-nowe-zakazenia-w-rzezni-wladze-wprowadzaja-ograniczenia-w-powiecie-4618158
Co, by nie robić to i tak prawie każdy z nas będzie zarażony. Dopóki nie ma na masową skalę konieczności hospitalizacji to nie ma, co robić paniki.
Sytuacja pod kontrolą :D nie ma co się przejmować haha
Oj nie ma, nie ma !!!YOUTUBE.COM - WYGINIE 80% LUDZKOSCI
Jarosław ma szczęście.Miasto nawiedził z gospodarska wizytą sam dyrektor Sanepidu z Rzeszowa.Popatrzył.pokiwał głową,spotkał się z dziennikarzami/to jedyna grupa zawodowa chcąca się spotykac /pożalił sie i pojechał.Nawet żadnych fantów nie przwiózł