– W ostatnich dniach funkcjonariusze z przejść granicznych w Krościenku i Medyce wykryli 2 przypadki posłużenia się paszportem z nieprawdziwymi odciskami stempli kontroli granicznej. Fałszywki znajdowały się w paszportach należących do dwojga obywateli Ukrainy – poinformował chor. szt. SG Andrzej Bembenek.
Pierwszy przypadek dotyczył 55-letniego obywatela Ukrainy, który w sobotę, 20 lipca zgłosił się do kontroli na przejściu granicznym w Krościenku. Mężczyzna podróżował jako kierowca samochodu osobowego wyjeżdżającego z Polski. Podczas kontroli dokumentów, funkcjonariuszy BiOSG zaniepokoiły 2 odbitki stempli polskiej kontroli granicznej. Jak się okazało – słusznie, gdyż były podrobione. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.
W drugim przypadku, podobną karę poniosła 47-letnia obywatelka Ukrainy. Funkcjonariusze pracujący na przejściu granicznym w Medyce ujawnili w jej paszporcie 2 fałszywe odbitki stempli słowackiej kontroli.
– Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 150 fałszywych odcisków stempli kontroli
– podsumował chor. szt. SG A. Bembenek.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze