Rodzinne rozpoczęcie lata w Gorliczynie, które zorganizowano 27 czerwca, pod hasłem „Społecznie wrażliwi”, połączone zostało z uroczystym otwarciem i poświęceniem budynku Żłobka Samorządowego „Mały Miś”. Dla małych podopiecznych żłobka przygotowano szereg darmowych atrakcji, ale nie zabrakło ich też dla rodziców.
– Żłobek i przedszkole to placówki bardzo ważne i niezbędne, które ułatwiają rodzicom godzenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym – podkreśliła w swoim wystąpieniu dyrektor Przedszkola „Mali Odkrywcy” i Żłobka „Mały Miś” Agata Stącel. Zaprosiła też maluchy do korzystania z przygotowanych dla nich atrakcji, m.in. dmuchańców i animacji. Jak w ukropie uwijali się też uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Chałupkach, którzy serwowali dzieciom smaczne przekąski oraz panie z KGW w Gorliczynie, które raczyły gości swoimi wypiekami. Był też czas na zwiedzanie kompleksu przedszkolno-żłobkowego i spotkanie z rodzicami dzieci. – Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zrealizować tak ważną dla nas i dla naszych mieszkańców inwestycję za ponad 1,5 mln zł. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzisiaj dajemy możliwość powrotu na rynek pracy rodzicom 16 dzieci do 3 roku życia, mam nadzieję, że to nie koniec i w przyszłości uda nam się stworzyć więcej takich miejsc – zapowiedział wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec.
Familijnemu spotkaniu przyświecało hasło[paywall] „Społecznie wrażliwi”, bowiem impreza była też okazją do prezentacji wszystkich dotychczasowych społecznych inicjatyw gminy na rzecz mieszkańców. A do tych należały m.in. adaptacja budynku po gimnazjum w Gorliczynie, w którym funkcjonują przedszkole samorządowe i od niedawna właśnie żłobek oraz zagospodarowanie pierwszego piętra budynku szkoły w Chałupkach na cele Centrum Integracji Społecznej. Wszystkie 3 otrzymały łączne dofinansowanie zewnętrzne na kwotę prawie 10 mln zł.
O piknikową atmosferę, która udzieliła się wszystkim uczestnikom, w tym zaproszonym gościom, wśród których byli podkarpaccy parlamentarzyści, władze wojewódzkie i samorządowcy, a także dyrektorzy szkół, lokalni społecznicy i przedstawiciele organizacji pozarządowych, zadbano serwując muzyczne szlagiery w wykonaniu laureatek Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Piosenka jest dobra na wszystko”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze