Reklama

Fiasko protestu mieszkańców. Opłata za żłobek pozostanie na dotychczasowym poziomie

14/12/2021 13:30

O tym, że mieszkańcy Kańczugi protestują przeciwko podwyżce opłat za korzystanie ze żłobka, informowaliśmy w październiku br. We wrześniu do tamtejszej rady miasta i gminy wpłynęła petycja, by ustaloną wcześniej kwotę 500 zł czesnego za żłobek obniżyć o połowę. 2 grudnia rada miasta gminy negatywne odniosła się do tej propozycji.

Mieszkańcy Kańczugi i okolic o obniżenie zbyt wysokich ich zdaniem stawek za pobyt dzieci w żłobku gminnym wnioskowali dwukrotnie.

Oba wnioski rozpatrywano łącznie jako dotyczące tych samych spraw. Oba uznano za bezzasadne.

Co ciekawe w uzasadnieniu[paywall] takiej decyzji próżno szukać jakiegokolwiek argumentu odnoszącego się do treści formułowanych przez rodziców w petycji. Dokument uznający ją za bezzasadną relacjonuje tylko, że temat podjęła komisja skarg wniosków i petycji, przeanalizowała sprawę i większością głosów zarekomendowała negatywne jej rozpatrzenie.

Dlaczego? O tym uzasadnienie nie mówi.

Oznacza to, że stawka 500 zł opłaty za żłobek pozostaje obowiązującą. Jedynym małym zwycięstwem mieszkańców Kańczugi walczących o przystępniejsze ceny opłat za żłobek jest wprowadzenie bonifikaty prorodzinnej na drugie i kolejne dziecko oraz ulg dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Postulowane w petycji zmiany w statucie żłobka rada miasta i gminy wprowadziła 28 października br.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama