Reklama

FREDROpool już raduje! Kompleks basenowy oficjalnie otwarty! [ZDJĘCIA, WIDEO]


Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zwłaszcza dla wójta gminy Mariusza Śnieżka. Historia napisała się na naszych oczach! Liczący niewiele ponad 450 osób urokliwy Fredropol (cała gmina liczy ponad 5 tys. mieszkańców) ma swój kompleks basenowy, który dzisiaj, 14 lutego br., w popularne Walentynki, został oddany do użytku!


Do oficjalnego otwarcia doszło o g. 10. Ta część potrwała około dwóch godzin, a potem, aż do godziny 21, wszyscy chętni mogli korzystać z basenu za darmo. W kolejnych dniach basen będzie czynny od g. 9 do g. 21. Maksymalne obłożenie to 122 osoby.

W skład kompleksu wchodzi: basen pływacki z ruchomym dnem, pozwalającym regulować głębokość od zera do 1,8 metra, basen rekreacyjny z masażami wodnymi, gejzerami, natryskami i jacuzzi, specjalna strefa zabaw dla najmłodszych o głębokości 20 cm, wyposażoną w interaktywne instalacje wodne. Są trzy zjeżdżalnie, w tym najbardziej efektowna, 70-metrowa „kamikadze”, rozpoczynającej się na wysokości dachu budynku. Integralną częścią kompleksu jest wciąż rozbudowana strefa wellness i SPA, która ma stanowić jeden z filarów planowanego uzdrowiska we Fredropolu.

Reklama

Łączny koszt to nieco ponad 30 mln zł. Władze gminy Fredropol otrzymały 10 mln 800 tys. zł z „Polskiego Ładu”, nieco ponad 10 mln zł z ministerstwa sportu, a ok. 9 mln zł to wkład własny. Gmina – co ważne – zrealizowała projekt bez konieczności zaciągania kredytu.

Budowa kompleksu rozpoczęła się trzy lata temu. Głównym wykonawcą obiektu była znana i ceniona w naszym regionie spółka „Texom” z Krakowa, której szefuje Krystian Woś.

 

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/02/2026 19:52
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama