Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zwłaszcza dla wójta gminy Mariusza Śnieżka. Historia napisała się na naszych oczach! Liczący niewiele ponad 450 osób urokliwy Fredropol (cała gmina liczy ponad 5 tys. mieszkańców) ma swój kompleks basenowy, który dzisiaj, 14 lutego br., w popularne Walentynki, został oddany do użytku!
Do oficjalnego otwarcia doszło o g. 10. Ta część potrwała około dwóch godzin, a potem, aż do godziny 21, wszyscy chętni mogli korzystać z basenu za darmo. W kolejnych dniach basen będzie czynny od g. 9 do g. 21. Maksymalne obłożenie to 122 osoby.
W skład kompleksu wchodzi: basen pływacki z ruchomym dnem, pozwalającym regulować głębokość od zera do 1,8 metra, basen rekreacyjny z masażami wodnymi, gejzerami, natryskami i jacuzzi, specjalna strefa zabaw dla najmłodszych o głębokości 20 cm, wyposażoną w interaktywne instalacje wodne. Są trzy zjeżdżalnie, w tym najbardziej efektowna, 70-metrowa „kamikadze”, rozpoczynającej się na wysokości dachu budynku. Integralną częścią kompleksu jest wciąż rozbudowana strefa wellness i SPA, która ma stanowić jeden z filarów planowanego uzdrowiska we Fredropolu.
Łączny koszt to nieco ponad 30 mln zł. Władze gminy Fredropol otrzymały 10 mln 800 tys. zł z „Polskiego Ładu”, nieco ponad 10 mln zł z ministerstwa sportu, a ok. 9 mln zł to wkład własny. Gmina – co ważne – zrealizowała projekt bez konieczności zaciągania kredytu.
Budowa kompleksu rozpoczęła się trzy lata temu. Głównym wykonawcą obiektu była znana i ceniona w naszym regionie spółka „Texom” z Krakowa, której szefuje Krystian Woś.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze