12 listopada br. poseł Marek Rząsa skierował do premiera Mateusza Morawieckiego interpelację, w której zapytał, gdzie jest lub będzie miliard złotych obiecany Przemyślowi. Obietnica takowa padła podczas konferencji prasowej 8 października br., na dworcu PKP.
Podczas spotkania z dziennikarzami prezes Rady Ministrów zapowiedział m.in. rozbudowę terminalu kolejowego w Przemyślu i budowę zachodniej obwodnicy miasta. – Przemyśl, miasto położone bardzo blisko granicy z Ukrainą, ma korzystać z handlu międzynarodowego. Jesteśmy przekonani, że stworzenie tutaj wielkiego centrum logistycznego będzie na pewno służyło mieszkańcom tego regionu[paywall]. Dzięki temu powstanie kilkaset nowych miejsc pracy dla techników i dla inżynierów. Chcemy doprowadzić do realizacji programu „Tiry na tory”, dzięki któremu kolej będzie potrzebować jeszcze więcej pracowników. Z radością mogę oznajmić, że w ostatnich trzech, czterech latach przekazaliśmy dla Przemyśla i okolic ponad miliard złotych. Na różne przedsięwzięcia i inwestycje. Od sportowych, infrastrukturalnych, drogowych po kulturalne i kolejowe. Ważne, aby wciąż rozwijać możliwości komunikacyjne tego miasta. Bardzo często rozmawialiśmy z panem marszałkiem Kuchcińskim o tym, aby w Przemyślu powstała zachodnia obwodnica miasta. W ramach programu „Sto obwodnic” – powiedział premier Morawiecki podczas konferencji prasowej, która – przypomnijmy – odbyła się na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi (13 października br.).
Taką odważną deklaracją zaskoczeni byli zarówno włodarze Przemyśla, z prezydentem Wojciechem Bakunem na czele, jak i władze powiatu, na czele ze starostą przemyskim Janem Pączkiem. Ten pierwszy stwierdził, że jest zdumiony tą zapowiedzią, bo wcześniej informacji o takim projekcie nie miał. Ale kibicuje mu. Oczywiście pod warunkiem, że nie obciąży dodatkowo budżetu miasta. Ten drugi z kolei zaznaczył, że drogownictwo jest jednym z priorytetów samorządu powiatu przemyskiego, a sukces w tej dziedzinie osiąga się dzięki współpracy różnych podmiotów – samorządów wszystkich szczebli oraz administracji rządowej. Zadeklarował, że jako starostwo powiatowe są gotowi do współdziałania.
Na kanwie tych szumnych zapowiedzi przemyski poseł PO Marek Rząsa skierował do premiera Mateusza Morawieckiego – poprzez marszałek Sejmu RP Elżbietę Witek – interpelację z pytaniem, „gdzie jest lub będzie miliard złotych obiecany Przemyślowi”.
„(...) W trakcie kampanii wyborczej, na konferencji prasowej 8 października 2019 r. w Przemyślu, premier Mateusz Morawiecki stwierdził: „w okresie trzech i pół, czterech ostatnich lat przekazaliśmy na różnego typu inwestycje dla Przemyśla i okolic środki finansowe w wysokości ponad miliarda złotych”. Takie słowa byłyby godne pochwały, gdyby nie fakt, że mówienie mieszkańcom Przemyśla o inwestycjach wartych miliard złotych w okresie, w którym nastąpiła totalna zapaść inwestycyjna i społeczno-gospodarcza miasta, jest równie wiarygodne, jak deklaracje składane w trakcie wyborów samorządowych przez kandydata PiS na prezydenta miasta o budowie w Przemyślu obserwatorium astronomicznego, centrum nauki o kosmosie i oceanarium (...)” – napisał między innymi.
– Mieszkańcom Przemyśla i okolic należy się kilka słów wyjaśnienia. Dlatego zarówno w ich imieniu, jak i własnym poprosiłem o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie, na jakie konkretne inwestycje i cele w Przemyślu i okolicach przeznaczono przedstawioną przez premiera kwotę ponad miliarda złotych? Poprosiłem o szczegółowy ich wykaz wraz z wysokością przekazanych na nie dotacji oraz źródeł finansowania – powiedział M. Rząsa.
Interpelacja wpłynęła do marszałka Sejmu RP 12 listopada br. Odpowiedzi należy oczekiwać po 21 dniach, czyli na początku grudnia br.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kto pyta nie błądzi ?Na szczęście tak pytający jak też pytany żyją w urojonym świecie a głupcy ich pustymi wywodami się tylko podniecają.
Panie Rząsa, niech Pan nie błaznuje tylko robi coś konkretnego!!!
Ledwo rząd uformowali po wyborach... Pan redaktor też sprawgniony, aby cokolwiek w końcu zadziało się w tym miescie! Pozostaje jednak liczyc tylko ze xos skapnie z centrum, bo lokalna wladza moze co najwyzej sprzadac za pol darmo jakas nieruchomosc i zalatac biezace braki choc na chwile
Brawo,niech pyta,sam chetnie sie dowiem gdzie poszły ewentualnie TE pieniądze?
Moze dobrze zorientowany mieszkaniec naszego grodu potrafi powiedziec:-Co konkretnego dla naszego miasta zrobił Pan Poseł Rząsa-Co konkretnego dla naszego regionu zrobił Pan Poseł Rząsa- Co konkretnego dla Naszej Ojczyzny zrobił Pan Poseł Rząsa. Oczywiście nie bierzemy pod uwagę systematycznych konferencji prasowych związanych ze szpitalem w naszym mieście,udziałem w przecięciu wstęg jakie odbywały sie w naszym regionie,składaniu kwiatów pod różnego rodzaju pomnikami,pomniczkami,tablicami ku czci itp.Mam nadzieję,żę tych zasług będzie więcej niż dużo czyli bardzo dużo.
Ten miliard jest tam, gdzie milion aut elektrycznych Morawieckiego.
0bserwując od lat działalnośc posła Rząsy widzę zwykły blef i lans miesiąc przed i miesiąc po każdych wyborach. Nagle tydzień przed obecnymi wyborami, pomijam start do Brukseli, rozpoczął akcję ulotkową przed paskudnym przemyskim syfem zwanym zielonym rynkiem na sportowej, ba próbował z wybranym suwerenem rozmawiać ludzkim głosem, ba nawet nie widział problemów z załatwieniem sprawy z którą zwracali się potencjalni wyborcy. Naprawdę ta aktywnośc wraz z krytyką dyrektora Szpitala była zadziwiająca, nieco sztuczna, nieprawdziwa. A teraz pytanie do już wybranego posła, co pan przez tyle lat w Sejmie zrobił konkretnego dla Przemyśla, nie chodzi o drobnicę, pierdoły, a o konkrety w postaci przynajmniej jednego poważnego inwestora by zatrzymać przynajmniej setkę młodych ludzi przed migracją, dać im zatrudnienie, pracę, by ten ulubiony przez pana posła tak krytykowany szpital nie był od ponad 2o lat nawiększym pracodawcą w Przemyślu i powiecie przemyskim. Czy pan jako były nauczyciel WF nie widzi różnicy w poziomie sportowym promiędzy Przemyślem a np. 40 tysięcznym Jarosławiem gdzie wielosekcyjny sport rozkwita a a jeszcze cudem 60 tysięczny Przemyśl stał się sportową pustynią, zrujnowane jakieś byle jakie stadiony jak Polonii, same 4 i 5 ligi i to w strefie spadkowej, ogólne dziadostwo i beznadzieja. Czy poseł Rząsa nie widzi że nawiększe imprezy w przemyskim zadupiu to liga salezjańska, mistrzostwa w siatkówce służb mundurowych i jakieś dziwaczne mecze mamusiek, choć poprzedni pryncypał Choma próbował zrobić z Przemyśla potęgę w babingtonie budując salę przy ogólniaku za kilka milionów i tak nie ma już Chomy, może zmęczą tą salę, a nie będzie tego babingtona bo już coraz mniej o tym słychać. Pytam co poseł Rząsa zrobił dla uratowania sekcji koszykówki tak zgasłużonej sekcji w Polonii, uratowania koszykowki w innej upadłej sekcji trenera Puchskiego, uratowania upadłej niedawno bo w tym roku młodzieżowej Juwenii, jak pan wspiera spory przemyski, ile w tym zakresie próśb , zapytań poselskich, interpelacji i z jakim skutkiem. Jestem emerytem, pamiętam w latach 60, 80 w 4 przemyskich klubach ok 30, 35 przeróźnych sekcji łącznie z hokejem, kolarstwem, narciarstwem czy podnoszeniem ciężarów na szczeblu 1 ligowym, pan z racji wieku również powinien wiele z tego sportowego raju pomimo komuny padniętać, pytam czy Panu jako byłemu wychowawcy przemyskiej młodzieży patrząc na obecny stan przemyskiego sportu tak po poselsku i po ludzku nie jest wstyd, bo mnie to zawstydza. Nie piszę o poważnych sprawach jakie trapią naszą zdołowaną pod każdym względem mieścinę bo to dla pana i innych pisowskich posłańców z Kuchcińskim na czele za wysokie progi, szkoda czasu i słów ale jeśli pan poseł łaskawie po znalezieniu cennego czasu znajdzie kilka minut na polemikę z marnym suwerenem który nie rozumie ciężkiej pracy posłów w tym przypadku PO. I raczej nie w stylu że oni czyli winni pisiory, my cacy tylko nic nie możemy zrobić, mnie interesuje co pan przez tyle lat posłowania konkretnie zrobił pozytywnego dla przemyskiego sportu, bo to pana dziedzina, dawny pana posła zawód, myślę że się nie zawiodę.
Auta jak auta.A kto jak nie Pan Morawiecki obiecywał,ze wybuduje już w przeszłych 4 latach w ramach programu "mieszkanie plus" 100 000 mieszkań.Miasta biły sie o lokalizację.Efekt wybudowano z wielkim trudem przy znacznej pomocy statystyki 880 mieszkań w całym kraju.Obiecanki cacanki mistrzów pustosłowia.W skali krajowej takim mistrzem jest Pan Morawiecki.W naszym mieście zaś Pan Poseł
Ja odpowiem, w jakich latach i kto był u władzy gdy w Przemyślu powstało 2 obwodnice,muzeum,duża ilość orlikow,
A co PISiorki robiły przez 4 ostatnie lata dla miasta i regionu?
Nie jestem obrońcą pana posła, wisi mi czy ktoś jest z PO czy z PiS, ale na tak "zmasowany atak" totalnych pisobolszewików muszę zareagować. Bluzgi o błaznowaniu itp. - obrażają wyborców tego pana. Skoro tylu ludzi go wybrało i to na druga kadencję, tzn., że uznali - iż pan Rząsa będzie właściwie spełniał rolę ich przedstawiciela w Sejmie. Skoro słynna Krycha ma taki a nie inny charakter i jest wybierana oznacza, że nie można mieć do niej pretensji bo widocznie ludzie lubią takie coś i dlatego głosują na nią. Nie można też wszystkich głosujących za tego typu swoimi przedstawicielami uważać za idiotów.Jeżeli macie tysiąc pomysłów na Przemyśl, wiecie jak je zrealizować, w każde wypowiadane poprawną polszczyzną zdanie, potraficie włożyć maximum treści, żadne wasze działanie nie ociera się nawet o jakiekolwiek błaznowanie itd. itd..... to co stało i stoi na przeszkodzie, że nie wystartowaliście w wyborach, nie chcieliście uzyskać poparcia takiej liczby wyborców aby Was właśnie wybrali na posłów, na swoich przedstawicieli? Domniemywam, że wtedy pod tego typu artykułami byłyby same pochwały Waszych działań.Bezmyślne walenie w klawiaturę to żadna sztuka.
Nasz region niestety ale z wyborem swoich przedstawicieli do władz ustawodawczych to ma wielkie problemy.A idzie do głosowania poniewaz dla znacznej większości to ksiądz każe wskazując jednocześnie na kogo postawić krzyżyk.W ten sposób udało się nam wybrać miłośnika burdeli,sutereniarzy i innych Zyjacych w tym "zaczarowanym " światku, Popłuczyny komunizmu też z naszego regionu brylują na salonach co prawda teraz już nie jako poseł a będzie podobno sędzią.Druga część to głosujący wbrew woli księdza czyli na partie przeciwna gdzie naprawdę zacnych ludzi nie brakuje z tym,ze nie na pierwszych miejscach list wystawiono nie tych co na to najbardziej zasługują a wybór jest tak ułożony,ze cukierki zbierają z pierwszych miejsc.
Z pewnością Rząsa jest bardziej aktywny niż wybranek z drugiej strony sceny politycznej niejaki Kuchciński ksywa pilot który prawie zapadł się pod ziemię.
Szanowny przemyski sportowy obserwatorze, a może raczej drogi Józefie lub Panie Zbigniewie. Czynienie mi zarzutu rozmawiania z ludźmi, nawet przed paskudnym przemyskim syfem zwanym zielonym rynkiem na Sportowej, nie jest dla mnie obrazą, jest dla mnie zaszczytem. Oświadczam, że dalej będę rozmawiał (ludzkim głosem, gdyż nie dysponuję innym) z ludźmi w każdym miejscu Przemyśla. Wiem, że niektórym w naszym mieście zależy, aby wokół szpitala było cicho. Bo tylko wtedy można się w nim nieźle urządzić, drenując publiczne środki. Mnie to przeszkadza i mam odwagę głośno o tym mówić. Oświadczam, że nadal będę mówił. Za czasów rządów PO miasto zyskało takie oto, cyt.: „drobnice i pierdoły”: dwie drogi obwodowe z mostem na Sanie; wyremontowane, ważne dla miasta obiekty - dworzec PKP, Zamek, Klub Garnizonowy/Biblioteka Miejska, zabytki świeckie i kościelne; cztery boiska Orlik i stadion Juvenii. Ogólna wartość inwestycji ponad 400 mln. zł.Pytasz Józefie/Panie Zbigniewie, co zrobiłem dla przemyskiego sportu? Nie jestem działaczem sportowym i nie jestem we władzach żadnego z przemyskich Klubów. Jeśli faktycznie tak uważnie obserwujesz/obserwuje Pan przemyski sport to chyba zauważyliście, że są takie Kluby w mieście, które dzięki dobrej organizacji pracy, pomysłowości, determinacji, odwadze swoich działaczy, trenerów i zawodników, często też rodziców z mozołem, ale i dobrym skutkiem budują swoją mocną, sportową markę. SPR Czuwaj Przemyśl, Basket Niedźwiadki Hensfort, UKS Tempo 5, UKS „Aktywna Piątka”, Klub Pływacki „Orka”, Przemyśl Bears - to najlepsze przykłady. Chwała lokalnym sponsorom, za zaangażowanie i szczodrość. Ale nie ma skutku bez przyczyny. Sponsor zainwestuje tylko tam, gdzie będzie widział korzyść wizerunkową i marketingową. Może dlatego firma INGLOT sponsoruje drużynę z Rzeszowa, a nie z Przemyśla? Dlaczego? Zadajcie to pytanie działaczom klubowym.Kiedy rządziła PO sale gimnastyczne przy I LO i SP nr 14 można było budować w proporcjach 70% środki zewnętrzne/30% środki miasta, Wg ówczesnych władz Przemyśla było to rozwiązanie zbyt drogie. Ale te same władze, trzy lata póżniej podjęły decyzję, że oba obiekty budowane będą w proporcjach odwrotnych - 70% da miasto/30% z zewnątrz i nikomu to nie przeszkadza. Oczywiście - dla jasności - bardzo dobrze, że są budowane, ale można było szybciej i taniej.Sport wyczynowy pozostawiam działaczom, mnie bardziej interesuje kultura fizyczna dzieci i młodzieży. „Stop zwolnieniom lekarskim z WF”, „Stop otyłości dzieci” - to akcje, w które byłem mocno zaangażowany. W latach 2011 - 2019 w trakcie wakacji zorganizowałem dziewięć edycji Piłkarskich Wtorków na Orliku. W tych turniejach rozgrywanych w Przemyślu, Fredropolu, Dubiecku, Birczy, Kaszycach, Radymnie i Przeworsku wzięło udział kilkanaście tysięcy dziewcząt i chłopców. Dla dorosłych dziesięć kolejnych edycji Przemyskiej Champions League oraz Otwartych Mistrzostw Przemyśla o mój przechodni puchar (dziś ok. 18.30 na Orliku przy Dworskiego mecz finałowy Polonia Przemyśl - Rynkowcy, zapraszam). Jakoś przeoczyłeś Józefie/ przeoczył Pan te imprezy. Pokażcie podobną aktywność w tym obszarze innych parlamentarzystów. Niewiele jest imprez sportowych dla dzieci i młodzieży, których bym nie wspomagał rzeczowo lub finansowo. Robię to, bo nadal mam serce nauczyciela i wuefisty. P.S. Józefie/Panie Zbigniewie - ponawiam składane już x razy zaproszenia do mojego biura na rozmowę o Przemyślu przy dobrej kawie. Nowy adres biura to Rynek 20.
Nie tylko miliard ale obiecana była zachodnia obwodnica miasta i centrum spedycyjno logistyczne no i 600 nowych miejsc pracy..
Proszę pytać się dalej, ja też będę się pytać co wyborczymi obietnicami nie tylko PiSu, Platformy czy innej partii. Bez względu na opcję polityczną ludzie tacy jak Pan powinni zrobić wszystko żeby to miasto wreszcie zaczęło się rozwijać, dla dobra mieszkańców. Nie liczy się partia, liczy się co chce się zrobić dla lokalnej społeczności.
Nie zauważasz @ kasander że system polityczny narzucony naszemu krajowi jest chory? Że promuje duże partie i tych którzy znajdą się na czele list partyjnych? Że jeśli chciałbyś startować do sejmu to musisz zapisać się do partii a w tejże partii ewentualnie wpiszą cię na listę jako tło bo musi być określona ilość kandydatów a i tak wejdą tylko z pierwszego,czy drugiego miejsca? Że partiami rządzi beton który w żaden sposób nie dopuści do zmian choćby pokoleniowych? A Ty zadajesz pytanie: co stoi na przeszkodzie że nie wystartowaliście w wyborach? I nie wiesz zapewne w jaki sposób powstały partie nie wiesz z jakich lub za czyje pieniądze? I jakie , czyje interesy mają reprezentować?
proponuję na forum napisać książkę co niektórym może wyrobicie się do końca roku niedoszli bajkopisarze...
Do przemyślanina. Nie wiem jak odczytać pana wpis pod moim adesem, jednak apel pana nieco ironiczny w wymowie trafia w próżnię. Po pierwsze apelować do nas emerytów o zaangażowanie się w ratowanie czegoś co się uratować nie da jest naiwnością może pan apelować o to równie do swoich rodziców, dziadków czy wujostwa. Po drugie o sprawach tych, podobnych w treści i wymowie pisałem szeroko i wielkorotnie od początku tzw rządów Chomy jako przem co można sprawdzić wpisując w google odpowiednie hasłoZawsze pisałem krytycznie widząc że sprawy Przemyśla idą w złym kierunku, ale było to latami lekceważone, zbywane orzez kolejne ekipy i rady bezrady. Głównie zwracałem uwagę na koniecznośc brania wzoru samorządności niemal 80 letniego prezydenta Rzeszowa T. Ferenca, zaś Choma przez 16 lat zajmował się lawirowaniem pomiędzy pisem a różnymi regiami, raczej fantazjując o potędze Przemyśla niż faktycznym stanem upadającej pod każdym względem mieściny. I tak, po 4 kadencjach i 5 rządów Ferenca Rzeszów jest oprócz Warszawy jedynym rozwijającym sie miastem w Polsce gdzie ludzi przybywa a Przemyśl stał się co stwierdzam z bólem i przykrością upadły m pod każdym względem zadupiem, bez przemysłu, nauki na poziomie wyższym , sportu o czym pisałem powyżej , marnej turystyce, z całymi połaciami odrapanych z tynków domów i kamienic, z setkami opustoszałych mieszkań i dawnych lokali handlowo usługowych, krzywymi obsranymi chodnikami, jaka jest miescina wystarczy spacer po Przemyślu po 20,oo. Piszę w największym skrócie bo pisanie telefonem jes dla mnie emeryta mordęgą ale sens jest taki, nie zachęcaj mnie panie kolego ironicznie do jakiejkolwek aktywności, niech robią ci co tego piwa nawarzyli, młodsi często o wiele lat jak Choma czy Bakun, dawni i obecni młodzi radni zawsze bezradni, kolejni posłowie niemal mojego pokolenia z Marszałkiem Lotnictwa Markiem Tadeuszem na czele. Dlaczego mam za ludzi pobierających ogromne często apanaże działać, a na zakończenie może pan panie kolego przemyslak wniósł coś więcej w reanimację Przemyśla.
Ale drogi Judo Tadeuszu, czekam na przynajmniej 1 przykład gdzie pochwaliłem działalnośc Wielkiego Marszałka Koronnego, przeciwnie zawsze uważał em go za największego nieudacznika jaki mógł się Przemyślowi przytrafić. Przecież on, Kuchciński będąc w woli prezesa beznadziejnym Marszałkiem Sejmu i z woli suwerena wieloletnim równie beznadziejnym posłem mógł zrobić dla naszej miesciny o wiele, wiele więcej, a nie zrobili nic lub prawie nic za wyjątkiem wtórowania na peronie przed wyborami że Przemysl otrzymał ponoć miliard złotych, pytam na co i co za ten mityczny miliard złotych zrobiono, zrealizowano. Liczę że ten Marszałek Lotnictwa zapisze sie negatywnie w historii Przemyśla.
Gdybyś kasander nadal miał wątpliwości to przeczytaj te dwa artykuły:https://businessinsider.com.pl/firmy/podatki/list-amerykanskich-politykow-ws-podatku-miedziowego/vh6n3g7https://m.interia.pl/biznes/news,2628215Gdybyś miał pytania na temat które z państw europejskich zyskały najwięcej na likwidacji polskiego przemysłu a w zasadzie wszystkiego co polskie w ramach "transformacji" po 89 r to napisz,chętnie odpowiem.
Panie Marek Rząsa jesteś pan w opozycji do rządu razem z organizacja która w swoich szeregach zrzesza wielu towarzyszy mających konflikt z prawem. Miej pan ambicje i weź się do pracy razem z nimi a nie kwicz pan przy pustym korycie. Powiem tak podwiń pan rękawy i zapierdalaj pan społecznie dla przemyślan ponieważ oni tego od ciebie oczekują. Buc bez ambicji.
Jak napiszesz, wytukasz przenajmniej jedno logiczne zdanie wtedy ja przemyski obserwator napiszę nie bajkę a nowelę o upadku wolnego, królewskiego miasta Przemyśla. Pamiętaj że internet, forum jest stworzone po to by się oceniać czasem negatywnie, spierać, polemizować, krytykować czasem pogłaskać czy pochwalić. Jednakże bez ordynarnych odzywek, prostactwa czy chamstwa tego pospolitego, ulicznego, ale nie daj Boże wulgaryzmów czy obrażania najbliższych czy samego potencjalnego adwersarza. Osobiście a zabieram subiektywny głos od lat szczególnie w sprawach niewłaściwej gospodarki samorządowej starałem się nigdy, przenigdy nikogo nie obrażać jedynie ktytykować choć czasem reagował em ostrzej gdy internetowi chuligani, pospolita głównie młoda niewychowana smarkateria próbował a mnie obrażać, naruszać moją ludzką przyrodzoną godnośc i wtedy nie jako bajkopisarz ale zwykły uczestnik dyskusji lubiłem w odwecie dołożyć, czasem ostro i solidnie, stosownnie do okoliczności.
Do " Janusz " - kimże jesteś człowieku pisząc o kimś "buc" - każdy sądzi w/g siebie.Przemyski Obserwator - przestałam czytać wpisy - są zbyt długie, nudne, a nawet bardzo nudne , jest ich po prostu za dużo, w każdym poruszanym w ŻP temacie .Podobne wrażenia odnoszę do wpisów sygnowanych Tadeusz- tenże jest również wszechznawcą.Wpisy niegrzeczne, chamskie , hejterskie powinny być przez admina strony kasowane.Panie Pośle Rząsa - proszę pytać o wszystkie sprawy , które pomogą miastu. Proszę pytać również o Szpital i o ten miliard.A jak już otrzyma Pan odpowiedzi proszę informacją podzielić się z mieszkańcami miasta.Ja jestem ciekawa.
lubiłem w odwecie dołożyć, czasem ostro i solidnie... Mam takie wrażenie że masz bardzo niskie ego. Pasujesz jak ulał do tego miasteczka.........Bajkopisarz.........
Raczej pilot Kuchciński wzniósł się ponad ziemię i leci w kierunku Huwnik.
Januszu, zaproś tego pilota Kuchcińskiego niech też zakasa ręce do pracy. Przemyśl jest bardzo brudny. Można sprzątać wieczorem. Nikt nie rozpozna, że to kapitan statku powietrznego.
Riposta pod adresem pana posła Zdzisława/Marka. Skoro zostałem przez pana ponownie ochrzczony w wieku emerytalnym zostając drogim Józiem czy Zbyszkiem to ja pana nazwę Zdzisio , tak dla przekory. Choć wszystkie te imiona obecnie od pona 40 lat rzadko nadawane i niemodne ale , Józio , Zbysio czy Zdzisio " tyz "ładne choć powtarzam obecnie e niemodne. I dobrze że nie nazwał mnie pan poseł Alanem , Szymonkiem czy Kubisiem bo to byłaby totalna porażka. Tyle żartobliwej dygresji a teraz poważnie. Panie Pośle , to pan wywołał polemikę krytykując przed wyborami i bezpośrednio po wyborach Szpital zwany wojewódzkim i jego byłego dyrektora. I dobrze krytyka właściwa , sam jestem częstym subiektywnym krytykiem ale dlaczego dopiero teraz , czy pan nie wie że ten tak obwiniany przez pana i często przez zwykłych ludzi szpital jest największym pracodawcą w Przemyślu i powiecie. Pytanie dalsze , czy przypadkiem nie jest pan absolwentem AWF w Krakowie , a więc nie rozumiem dlaczego odżegnuje się pan od działalności na niwie sportu , przecież nie raz odznaczał pan dyplomami i pucharami dzieci i młodzież na zawodach sportowych . Dziwne że nie jest pan działaczem sportowym a posiada uprawnienia instruktora np. koszykówki. Nie wiem czy pan czytał mój wpis z uwagą , ale mnie nie chodzi o sport dziecięcy o którym pan się dużo rozpisuje , chodzi zresztą nie tylko mnie o prawdziwy sport półwyczynowy gdzie w sobotę czy niedzielę ludzie mogą jak dawniej przed 60 , 40 , 30 laty chodziliśmy na mecze Polonii , Czuwaju , Polnej czy jeszcze Motoru , koszykówke w Polonii w tym dziewczyny , Czuwaju , Polnej , siatkówkę mężczyzn Polna czy dziewczyn Polonia , podnoszenie ciężarów Polonia I liga państwowa , tenis ziemny Czuwaj , tenis stołowy niezły II liga Nurt , dobre zapasy Żurawianka , lekkoatletyka pomimo braku bieżni Czuwaj , pływanie pomimo braku prawdziwego basenu Czuwaj , pamiętam jeszcze doskonale sporty zimowe i ten biathlon panie pośle w Polnej , kolarstwo Polna , hokej - Czuwaj , I ligowy brydż sportowy Polonia , biegi przełajowe z sukcesami i jeszcze inne które nie wymieniłem. I z tego pozostało 0 , nic , jakby przez Przemyśl przeszła hekatomba , pozostała sportowa pustynia , przeciz pan będąc o kilka lat młodszym powinien wiele z tego pamiętać. Ludzi uprawiających sport amatorski w Przemyślu były setki , może tysiące , również wielu moich kolegów i koleżanek w tym moja niegodna osoba. Dlaczego piszę więcej niż potrzeba , a dlatego aby mi pan nie sugerował jakieś dziecięce dyscypliny które są podobno w Przemyślu które zna jedynie mały krąg działaczy sportowych w tym pan , skoro tak pan opisuje obrazowo działalność tych niby klubów czy sekcji oczywiście na poziomie dziecięcym czasem młodzików. Nie chcę się powtarzać ale "muszem", raz zastanowiłem się co można na sportowo obejrzeć w Przemyślu w sobotę czy niedzielę. W zasadzie nic , 0 , Polonia niby w 4 lidze na dziadowskim boisku gdzieś na wsi i to przegrała , Czuwaj - 5 liga i to na końcu tabeli również jakieś Koziej Wólce też przegrana , ta wychwalana przez pana Juwenia zamknięta na 3 spusty , nigdy nie widziałem tam zawodów , owszem są ale w Mielcu , Rzeszowie czy Stalowej Woli ale nie w Przemyślu. I co pan proponuje jakieś dziecięce kluby których nazw nie potrafię nawet wymienić i to jest powód do pana riposty czy samozadowolenia . No cóż można i tak , sukcesy: hala sportowa taka z trybunami a nie dostawianymi krzesełkami brak, jest nadal duża sala przerobiona z przedwojennej ujeżdżalni koni wojskowych , pan pisze o jakiś przyszkolnych salkach , a ja o porządnej HALI SPORTOWEJ TAKIEJ WID0WISKOWEJ nawet jak np. w pobliskim Jarosławiu aby pan zrozumiał. Piszę już dwukrotnie że mnie chodzi o halę a pan poseł o salkach przyszkolnych , ponoć jesteśmy potęgą w babingtonie , gdzie , prawdziwy otwarty basen a nie namiastka ,czyli basenik dla przedszkolaków sprzed ponad 30 lat, gdzie lodowisko takie zadaszone jak np. obecnie w Krośnie, lodowisko a nie cozimowa wiecznie psująca się ślizgawka. Przecież to chwalenie się pana , te 2 drogi obwodowe, drogi i chodniczki , boisko Czuwaju zwane stadionem miejskim zgadza się ale jaki jest w tym pana sukces przecież to wszystko zbudowano za pieniądze unijne które wiele lat przed pana posłowaniem dostała Polska jako transza unijnych pieniędzy podobno Polska wtedy dostała zastrzyk finansowy 3 krotnie większy od np. Holandii, ale ta manna się skończyła. I była wtedy duża , może decydująca rola odpowiedzialnego za unijne finanse europosła PO Janusza Lewandowskiego i przewodniczącego PE Jerzego Buzka a nie pana Rząsy. Ale można pisać więcej , dużo więcej, przecież opisanymi przez pana posła sukcesami również chwalił się nieustannie przed odejściem WIELKI WŁODARZ Choma , te obwodnice , ta biblioteka , to wymuszone przez Komisję Majątkową w Warszawie Muzeum wszystko za pieniądze rządowo- unijne choć zawsze niemal zawsze obowiązuje wkład własny. Teraz nie wiem czy Rząsa czy Choma ale kto to ma rozstrzygnąć ? Proszę szanownego pana posła wiem że polemika ze mną wymaga wytężenia umysłu , wzroku czy słuchu czy sięgnąć pamięcią wstecz a więc wszystkich niemal zmysłów , nie uda się mnie zbyć byle jakością i pisana naprędce polemika," bajanie" o 400 milionach ale czy to pana zasługa? , może w jakieś cząstce. Reszta to co poruszyłem a powtarzam raz jeszcze skupiłem się celowo na sporcie i to w pigułce ,bo w tematyce gospodarczej nie jest pan w/ g mnie kompetentnym a mnie chodzi o konkrety a nie baju , baju , baj jak w poprzednim swoim wpisie polemicznym. Ani razu pan nie odpowiedział co pan zrobił by zatrzymać przynajmniej 100 - 200 ludzi młodych w Przemyślu , ile pan sprowadził przez 10 lat posłowania do mieściny inwestorów , by ukochany przez pana szpital nie był nadal największym pracodawcą , ile dzięki panu wyremontowano , przynajmniej odmalowano straszliwie obdartych z tynków kamienic i domów, co z HALĄ SPORTOWĄ a nie salkami przyszkolnymi , co z basenem otwartym na lato a nie basenikiem co z lodowiskiem itd. niech pan wreszcie panie pośle zrozumie o co chodzi suwerenowi , bo te sukcesy te cyferki to jakieś takie mało widoczne i zrozumiałe , to statystyka.Na koniec pytam pana o nieco przebrzmiałą sprawę czyli ostatni rekreacyjny i wypoczynkowy Plac Świętego Floriana w Przemyślu. Obiecał pan pomoc w obronie placu przed przekształceniem i zbudowaniem w samym centrum Przemyśla myjni samochodowej. I co po 5 latach mamy , tak mamy wyrzucone ławki , działającą cało dobowo myjnię i ludzi głównie starszych którzy nie mają gdzie odpocząć. Nie będę opisywać w tej sprawie istotnej roli pana partyjnej koleżanki byłej konserwator zabytków która zawsze obiecywała i stwierdzała publicznie (na co mam dowody) że nigdy nie wyda zgody na myjnię w miejscu na tym placu rekreacyjnym a po 4 miesiącach taka zgodę wydała. Pan nie pamięta , suweren pamięta .- co pan zrobił celem i dla ocalenia stadka kolorowych rybek w bajorze w parku im. Stanisława Strońskiego na wzgórzu zamkowym w Przemyślu. Czy obiecywane zdjęcia wykonano , co z z odmuleniem zbiornika , co z jego oczyszczeniem i głównie co z tymi pięknymi rybkami ?, ostatnio 2- 3 tygodnie temu nie widziałem już ryb. Również obronę tych rybek obiecała przed wyborami pana partyjna koleżanka Przewodnicząca RM Ewa Sawicka , obecnie milcząca. Pan nie pamięta , suweren tak , pamięta wszystko. Pozdrawiam , dzięki za dobra kawę Józio/Zbysiopan nie pamięta
riposta pod adresem pana posła Zdzisława/Marka. Skoro zostałem przez pana ponownie ochrzczony w wieku emerytalnym zostając drogim Józiem czy Zbyszkiem to ja pana nazwę Zdzisio , tak dla przekory. Choć wszystkie te imiona obecnie od ponad 40 lat rzadko nadawane i niemodne ale , Józio , Zbysio czy Zdzisio " tyz "ładne choć powtarzam obecnie e niemodne. I dobrze że nie nazwał mnie pan poseł Alanem , Szymonkiem czy Kubusiem bo to byłaby totalna porażka. Tyle żartobliwej dygresji a teraz poważnie. Panie Pośle , to pan wywołał polemikę krytykując przed wyborami i bezpośrednio po wyborach Szpital zwany wojewódzkim i jego byłego dyrektora. I dobrze krytyka właściwa , sam jestem częstym subiektywnym krytykiem ale dlaczego dopiero teraz , czy pan nie wie że ten tak obwiniany przez pana i często przez zwykłych ludzi szpital jest największym pracodawcą w Przemyślu i powiecie. Pytanie dalsze , czy przypadkiem nie jest pan absolwentem AWF w Krakowie , a więc nie rozumiem dlaczego odżegnuje się pan od działalności na niwie sportu , przecież nie raz odznaczał pan dyplomami i pucharami dzieci i młodzież na zawodach sportowych . Dziwne że nie jest pan działaczem sportowym a posiada uprawnienia instruktora np. koszykówki. Nie wiem czy pan czytał mój wpis z uwagą , ale mnie nie chodzi o sport dziecięcy o którym pan się dużo rozpisuje , chodzi zresztą nie tylko mnie o prawdziwy sport półwyczynowy gdzie w sobotę czy niedzielę ludzie mogą jak dawniej przed 60 , 40 , 30 laty chodziliśmy na mecze Polonii , Czuwaju , Polnej czy jeszcze Motoru , koszykówke w Polonii w tym dziewczyny , Czuwaju , Polnej , siatkówkę mężczyzn Polna czy dziewczyn Polonia , podnoszenie ciężarów Polonia I liga państwowa , tenis ziemny Czuwaj , tenis stołowy niezły II liga Nurt , dobre zapasy Żurawianka , lekkoatletyka pomimo braku bieżni Czuwaj , pływanie pomimo braku prawdziwego basenu Czuwaj , pamiętam jeszcze doskonale sporty zimowe i ten biathlon panie pośle w Polnej , kolarstwo Polna , hokej - Czuwaj , I ligowy brydż sportowy Polonia , biegi przełajowe z sukcesami i jeszcze inne które nie wymieniłem. I z tego pozostało 0 , nic , jakby przez Przemyśl przeszła hekatomba , pozostała sportowa pustynia , przecież pan będąc o kilka lat młodszym powinien wiele z tego pamiętać. Ludzi uprawiających sport amatorski w Przemyślu były setki , może tysiące , również wielu moich kolegów i koleżanek w tym moja niegodna osoba. Dlaczego piszę więcej niż potrzeba , a dlatego aby mi pan nie sugerował jakieś dziecięce dyscypliny które są podobno w Przemyślu które zna jedynie mały krąg działaczy sportowych w tym pan , skoro tak pan opisuje obrazowo działalność tych niby klubów czy sekcji oczywiście na poziomie dziecięcym czasem młodzików. Nie chcę się powtarzać ale "muszem", raz zastanowiłem się co można na sportowo obejrzeć w Przemyślu w sobotę czy niedzielę. W zasadzie nic , 0 , Polonia niby w 4 lidze na dziadowskim boisku gdzieś na wsi i to przegrała , Czuwaj - 5 liga i to na końcu tabeli również jakieś Koziej Wólce też przegrana , ta wychwalana przez pana Juwenia zamknięta na 3 spusty , nigdy nie widziałem tam zawodów , owszem są ale w Mielcu , Rzeszowie czy Stalowej Woli ale nie w Przemyślu. I co pan proponuje jakieś dziecięce kluby których nazw nie potrafię nawet wymienić i to jest powód do pana riposty czy samozadowolenia . No cóż można i tak , sukcesy: hala sportowa taka z trybunami a nie dostawianymi krzesełkami brak, jest nadal duża sala przerobiona z przedwojennej ujeżdżalni koni wojskowych , pan pisze o jakiś przyszkolnych salkach , a ja o porządnej HALI SPORTOWEJ TAKIEJ WID0WISKOWEJ nawet jak np. w pobliskim Jarosławiu aby pan zrozumiał. Piszę już dwukrotnie że mnie chodzi o halę a pan poseł o salkach przyszkolnych , ponoć jesteśmy potęgą w babingtonie , gdzie , prawdziwy otwarty basen a nie namiastka ,czyli basenik dla przedszkolaków sprzed ponad 30 lat, gdzie lodowisko takie zadaszone jak np. obecnie w Krośnie, lodowisko a nie co zimowa wiecznie psująca się ślizgawka. Przecież to chwalenie się pana , te 2 drogi obwodowe, drogi i chodniczki , boisko Czuwaju zwane stadionem miejskim zgadza się ale jaki jest w tym pana sukces przecież to wszystko zbudowano za pieniądze unijne które wiele lat przed pana posłowaniem dostała Polska jako transza unijnych pieniędzy podobno Polska wtedy dostała zastrzyk finansowy 3 krotnie większy od np. Holandii, ale ta manna się skończyła. I była wtedy duża , może decydująca rola odpowiedzialnego za unijne finanse europosła PO Janusza Lewandowskiego i przewodniczącego PE Jerzego Buzka a nie pana Rząsy. Ale można pisać więcej , dużo więcej, przecież opisanymi przez pana posła sukcesami również chwalił się nieustannie przed odejściem WIELKI WŁODARZ Choma , te obwodnice , ta biblioteka , to wymuszone przez Komisję Majątkową w Warszawie Muzeum wszystko za pieniądze rządowo- unijne choć zawsze niemal zawsze obowiązuje wkład własny. Teraz nie wiem czy Rząsa czy Choma ale kto to ma rozstrzygnąć ? Proszę szanownego pana posła wiem że polemika ze mną wymaga wytężenia umysłu , wzroku czy słuchu czy sięgnąć pamięcią wstecz a więc wszystkich niemal zmysłów , nie uda się mnie zbyć byle jakością i pisana naprędce polemika," bajanie" o 400 milionach ale czy to pana zasługa? , może w jakieś cząstce. Reszta to co poruszyłem a powtarzam raz jeszcze skupiłem się celowo na sporcie i to w pigułce ,bo w tematyce gospodarczej nie jest pan w/ g mnie kompetentnym a mnie chodzi o konkrety a nie baju , baju , baj jak w poprzednim swoim wpisie polemicznym. Ani razu pan nie odpowiedział co pan zrobił by zatrzymać przynajmniej 100 - 200 ludzi młodych w Przemyślu , ile pan sprowadził przez 10 lat posłowania do mieściny inwestorów , by ukochany przez pana szpital nie był nadal największym pracodawcą , ile dzięki panu wyremontowano , przynajmniej odmalowano straszliwie obdartych z tynków kamienic i domów, co z HALĄ SPORTOWĄ a nie salkami przyszkolnymi , co z basenem otwartym na lato a nie basenikiem co z lodowiskiem itd. niech pan wreszcie panie pośle zrozumie o co chodzi suwerenowi , bo te sukcesy te cyferki to jakieś takie mało widoczne i zrozumiałe , to statystyka. Na koniec pytam pana o nieco przebrzmiałą sprawę czyli ostatni rekreacyjny i wypoczynkowy Plac Świętego Floriana w Przemyślu. Obiecał pan pomoc w obronie placu przed przekształceniem i zbudowaniem w samym centrum Przemyśla myjni samochodowej. I co po 5 latach mamy , tak mamy wyrzucone ławki , działającą cało dobowo myjnię i ludzi głównie starszych którzy nie mają gdzie odpocząć. Nie będę opisywać w tej sprawie istotnej roli pana partyjnej koleżanki byłej konserwator zabytków która zawsze obiecywała i stwierdzała publicznie (na co mam dowody) że nigdy nie wyda zgody na myjnię w miejscu na tym placu rekreacyjnym a po 4 miesiącach taka zgodę wydała. Pan nie pamięta , suweren pamięta . - co pan zrobił celem i dla ocalenia stadka kolorowych rybek w bajorze w parku im. Stanisława Strońskiego na wzgórzu zamkowym w Przemyślu. Czy obiecywane zdjęcia wykonano , co z z odmuleniem zbiornika , co z jego oczyszczeniem i głównie co z tymi pięknymi rybkami ?, ostatnio 2- 3 tygodnie temu nie widziałem już ryb. Również obronę tych rybek obiecała przed wyborami pana partyjna koleżanka Przewodnicząca RM Ewa Sawicka , obecnie milcząca. Pan nie pamięta , suweren tak , pamięta wszystko. Pozdrawiam , dzięki za dobra kawę Józio/Zbysio
A co zrobił dla miasta były już pan marszałek?
Szanowny Panie Obserwatorze, Pan Rząsa chyba nie jest zarządzającym naszym pięknym miastem, sportem w Przemyślu itp., chyba nie on powinien być adresatem Pana żalów
Tak jako przemyski obserwayor od lat popieram w całosci twoje zdanie dot moich wpisów często powtarzających się i jak widać przydługich ale każdy ma swój styl pisania, nie umiem i nie uznaję jednozdaniowj polemiki. Fajnie że zrezygnowałaś z czytania moich wypocin, myślę że zrezygnuje więcej, tu nie ma przymusu czytania i tym bardziej polemiki.
Poseł Rząsa przynajmniej ma odwagę napisać pod swoim nazwiskiem i spotkać się z ludźmi na mieście bez ochrony, a nie jak te pisowskie szczury.
I co z tego wynika? Co wynika z tego że pisze z imienia i nazwiska i wyraża gotowość spotkania ,nawet bez ochrony? Czy emerytom ledwie wiążącym koniec z końcem będzie lżej? Czy niewidomym to uratuje ich spółdzielnię -miejsca pracy ale tez i miejsca ich życia? Czy powstanie z tego choć jedno miejsce pracy? To jest tylko model sprawowania mandatu poselskiego umożliwiającego przytulanie co najmniej 1/2 "banki' za kadencję. Nic ponadto.
tak jak Pan gdzieś napisał depcze Panu , ale jako rodzic, którego dziecko trenuje akurat w Poloni zauważyłem jedno z grupy 25 dzieciaków zostało 6-7, i to nie jest wina ani włodarzy ani posła. Zwyczajnie to jest bezinteresowność rodziców i obojętność dzieci. A to że akurat Pan Poseł wspiera drużyny młodzieżowe , to chwała mu za to , to akurat jest nasza przyszłość..Chwali Pan Pana Ferenca który po kilku kadencjach osiągną sukces a jednocześnie oskarża Pana Bakuna za nieudolność po niespełna roku. Jeśli ma Pan FC to proszę pooglądać https://www.facebook.com/msiprzemysl/, tam prezydent mówi co i jak , bez obietnic i pustych słów. Zastał wiele zaniedbań po byłych włodarzach, teraz to naprawia. Sam do niego nieraz piszę bo wydaje mi się że mam dobry pomysł(wybił mi to z głowy ,prawo samorządowe ma swoje artykuły które wykluczają się bądź są sprzeczne z prawem ogolnym-taki mamy ład w przepisach)Sam osobiście uważam że na jakiekolwiek sukcesy trzeba zwyczajnie poczekać 2-3 lat, potem można oceniać i krytykować.poz
Rozumiem że jako typowy gryzoń wpisałeś te swoje jedniozdaniowe brednie podając dane osobowe wraz z adresem zamieszkania. Poseł każdy, jest wybierany w wolnych wyborach i musi brać pod uwagę że automatycznie staje się osobą publiczną i nie może występować pod pseudonimem czy anonimowo. Chłopie ja się nie boję, nie boję ujawnić nazwiska ale jaką masz pewnośc że ci odważni nie podają fałszywych danych np sąsiada czy kolesia którego nie lubi. Dlatego podanie nawet prawdziwych danych osobowych nic w internecie nie zmieni, na tym polega anonomowośc w sieci. Dlatego każy poseł jako wybrana w wyborach osoba publiczna musi i powinna działać pod swoim nazwiskiem, zaś podziwiam ciebie za cywilą odwagę i podanie prawdziwych danych czyli Nick choć dla mnie jesteś raczej Nikt albo zwykłym gryzoniem o którym piszesz powyżej.
PISoBOLSZEWIA już wie że to jej początek końca he he.Słychać wycie ? tak trzymać znakomicie.
A gdzie ten 1 bilon złotych które przez 8 lat za przyzwoleniem koalicji PO-PSL został rozkradziony
Przemyśl już zdechł i nikt z tym nic już nie zrobi .Każdy kto zdrowy i młody ucieka z tego grajdołu . Miasto bez żadnych szans . Nawet wierchuszka uciekła do okolicznych wiosek i przez miasto przelatuje tylko autem .
Do Robert: nikt Ci nie bronił startować w wyborach, zapisz się do partii albo załóż swój komitet i zostań posłem, też będziesz przytulał. To taka nasza polska przywara, zaglądać komuś do portfela i decydoać co ma robić. Zacznij od siebie!
Tylko, że on niczego robić nie umie oprócz bezsensownego PYSKOWANIA i obrażania ludzi. A jaki konkretny PLAN ROZWOJU MIASTA przedstawił Pan przemyskiej społeczności?!!!
Kto pyta nie błądzi ?Na szczęście tak pytający jak też pytany żyją w urojonym świecie a głupcy ich pustymi wywodami się tylko podniecają.
Panie Rząsa, niech Pan nie błaznuje tylko robi coś konkretnego!!!
Ledwo rząd uformowali po wyborach... Pan redaktor też sprawgniony, aby cokolwiek w końcu zadziało się w tym miescie! Pozostaje jednak liczyc tylko ze xos skapnie z centrum, bo lokalna wladza moze co najwyzej sprzadac za pol darmo jakas nieruchomosc i zalatac biezace braki choc na chwile