Jakiś czas temu informowaliśmy na naszych łamach, że w gminie Żurawica organizowany będzie cykl spotkań dla członkiń kół gospodyń wiejskich z jej terenu pod hasłem „Koła, do dzieła!”. Mimo zawirowań, związanych z sytuacją za naszą wschodnią granicą, inicjatywa nabiera rozpędu. Na początku kwietnia gospodynie zasiadły przy wspólnym stole do robienia wielkanocnych stroików.
Spotkania w ramach akcji „Koła, do dzieła!” mają formułę warsztatów praktycznych. Oferta adresowana jest do wszystkich kół gospodyń wiejskich działających na terenie gminy Żurawica.
Mile widziane są więc na nich panie (i panowie) z KGW w[paywall]: Batyczach, Buszkowiczkach, Kosienicach, Maćkowicach, Orzechowcach, Wyszatycach i Żurawicy.
Głównym zamysłem przedsięwzięcia, organizowanego przez wójta gminy Żurawica wespół z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Żurawicy, jest zaangażowanie KGW w działania, które pozwolą im na doskonalenie posiadanych umiejętności, integrację, a jednocześnie sprzyjać będą rozwojowi regionalnej twórczości artystycznej. Bo właśnie tej są poświecone.
Kolejne z cyklu spotkań, zaplanowane pierwotnie na 12 marca, ostatecznie odbyło się w sobotę, 2 kwietnia. Termin uległ zmianie we względu ma prowadzone intensywnie przez KGW działania pomocowe na rzecz uchodźców. Ostatecznie jednak udało się spotkać i spędzić miło i twórczo czas w damskim gronie.
Warsztaty tworzenia wielkanocnych stroików poprowadziła artystka i instruktorka Gminnego Ośrodka Kultury Elżbieta Dykas. Efektem wspólnych działań były fantazyjne świąteczne ozdoby, które umilą wielkanocny czas spędzony w gronie najbliższych. Przygotowane stroiki można było bowiem zakupić podczas gminnego „Kiermaszu Wielkanocnego”, 9 kwietnia.
To jeszcze nie koniec spotkań. Ze wcześniejszych zapowiedzi wynika, że gospodynie będą miały też okazję wziąć udział w planowanych w przyszłości warsztatach sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze