Reklama

Gotówka urzędom nie na rękę?

Czy zasadnym jest, że urzędy i instytucje zmuszają nas, mieszkańców, do dokonywania płatności wyłącznie w formie bezgotówkowej? Czemu to ma służyć? – pyta Jacek Kurcek, który z odmową wniesienia opłat urzędowych w formie gotówkowej spotkał się w siedzibie Urzędu Gminy Orły oraz w Urzędzie Skarbowym w Przemyślu. Obie instytucje mają swoje racje w tej kwestii.

Jak twierdzi mieszkaniec Orłów, zarówno w jednym, jak i w drugim z wymienionych urzędów nie można wnieść opłat urzędowych w formie gotówkowej.

– Wymaga się albo płatności kartą, albo odsyła ludzi do innych instytucji, co według mnie jest wykluczeniem tych osób, szczególnie starszych, które mają prawo nie korzystać z płatności elektronicznych i często tego robić nie chcą albo nie potrafią – mówi J. Kurcek.

I podaje dwa przykłady takich sytuacji. Pierwszy dotyczy Urzędu Gminy w Orłach. Jak mówi, od pewnego już czasu gotówką w placówce zapłacić nie sposób. – W tym roku wnosiłem tam opłaty i ze względu na nieprzyjmowanie gotówki, zmuszony byłem płacić kartą, ale pojawił się problem z systemem. Prawdopodobnie nie było połączenia. Usłyszałem, że mogę zapłacić gotówką, tyle że w znajdującym się po drugiej stronie ulicy banku – mówi J. Kurcek.

Reklama

– Skoro kasjerka w gminie nadal jest i jako takich oszczędności w zatrudnieniu nie ma, to dlaczego nie przyjmuje się gotówki? – pyta...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 79% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/03/2024 16:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama