Reklama

Grand Prix dla „Lodów z Pogórza”. Pistacja bezkonkurencyjna [ZDJĘCIA]


Niewielka manufaktura lodów rzemieślniczych „Lody z Pogórza”, zlokalizowana w malowniczym Hucisku Jawornickim, na skraju Pogórza Dynowskiego, w powiecie przeworskim zgarnęła Grand Prix na festiwalu „Karpaty na Widelcu”.


„Karpaty na Widelcu” to dwudniowy kulinarny festiwal, odbywający się na rzeszowskim Rynku, gdzie w tzw. strefie festiwalowej za symboliczną opłatą można skosztować dań z kuchni Karpat, przygotowywanych przez lokalnych szefów kuchni. na mapie rzeszowskich wydarzeń kulturalnych. Ambasadorem wydarzenia jest Robert Makłowicz, który jest gościem honorowym imprezy. Co ciekawe, cały dochód z przedsięwzięcia przekazywany jest na kształcenie młodych kucharzy – uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Oprócz prezentacji i dbania o podniebienia, organizatorzy zawsze organizują też strefę jarmarku z produktami spożywczymi i rękodziełem. A są nimi: miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska i Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie.

Pistacja bezkonkurencyjna

Podczas kulinarnej rywalizacji jest kilka kategorii. „Lody z Pogórza” wystąpiły w kategorii „wyroby piekarnicze i cukiernicze”, wystawiając lody pistacjowe. I te nie miały sobie równych. Zdobyły pierwszą nagrodę i Grand Prix festiwalu...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 59% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/10/2025 19:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama