Niewielka manufaktura lodów rzemieślniczych „Lody z Pogórza”, zlokalizowana w malowniczym Hucisku Jawornickim, na skraju Pogórza Dynowskiego, w powiecie przeworskim zgarnęła Grand Prix na festiwalu „Karpaty na Widelcu”.
„Karpaty na Widelcu” to dwudniowy kulinarny festiwal, odbywający się na rzeszowskim Rynku, gdzie w tzw. strefie festiwalowej za symboliczną opłatą można skosztować dań z kuchni Karpat, przygotowywanych przez lokalnych szefów kuchni. na mapie rzeszowskich wydarzeń kulturalnych. Ambasadorem wydarzenia jest Robert Makłowicz, który jest gościem honorowym imprezy. Co ciekawe, cały dochód z przedsięwzięcia przekazywany jest na kształcenie młodych kucharzy – uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Oprócz prezentacji i dbania o podniebienia, organizatorzy zawsze organizują też strefę jarmarku z produktami spożywczymi i rękodziełem. A są nimi: miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska i Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie.
Podczas kulinarnej rywalizacji jest kilka kategorii. „Lody z Pogórza” wystąpiły w kategorii „wyroby piekarnicze i cukiernicze”, wystawiając lody pistacjowe. I te nie miały sobie równych. Zdobyły pierwszą nagrodę i Grand Prix festiwalu...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 59% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze