Reklama

Gruzini przymusowo opuścili Polskę

23/12/2025 09:26

3 obywateli Gruzji osadzonych w przemyskim Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców przymusowo opuściło Polskę. Jak przekazała służba prasowa BiOSG, decyzje powrotowe wydano m.in. ze względów bezpieczeństwa.

– Gruzini popełnili liczne przestępstwa na terenie Polski

– poinformował por. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

Cudzoziemcy w wieku od 35 do 42 lat zostali przewiezieni przez funkcjonariuszy na lotnisko w Łodzi skąd, ramach operacji powrotowej, wyczarterowanym samolotem odlecieli do Tbilisi.

– Na pokładzie samolotu znajdowało się łącznie 10 Gruzinów z różnych ośrodków, którzy otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu, podlegające przymusowemu wykonaniu.Operacja z udziałem Straży Granicznej została zorganizowana przez stronę niemiecką we współpracy z Agencją Frontex

Reklama

– podsumował por. SG P. Zakielarz dodając, że była to piętnasta w tym roku operacja powrotowa zrealizowana z wykorzystaniem lotu czarterowego oraz, że od początku roku Polskę opuściło ponad 9 tys. cudzoziemców, w tym 2,1 tys. pod przymusem.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/12/2025 09:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama