3 obywateli Gruzji osadzonych w przemyskim Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców przymusowo opuściło Polskę. Jak przekazała służba prasowa BiOSG, decyzje powrotowe wydano m.in. ze względów bezpieczeństwa.
– Gruzini popełnili liczne przestępstwa na terenie Polski
– poinformował por. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Cudzoziemcy w wieku od 35 do 42 lat zostali przewiezieni przez funkcjonariuszy na lotnisko w Łodzi skąd, ramach operacji powrotowej, wyczarterowanym samolotem odlecieli do Tbilisi.
– Na pokładzie samolotu znajdowało się łącznie 10 Gruzinów z różnych ośrodków, którzy otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu, podlegające przymusowemu wykonaniu.Operacja z udziałem Straży Granicznej została zorganizowana przez stronę niemiecką we współpracy z Agencją Frontex
Reklama
– podsumował por. SG P. Zakielarz dodając, że była to piętnasta w tym roku operacja powrotowa zrealizowana z wykorzystaniem lotu czarterowego oraz, że od początku roku Polskę opuściło ponad 9 tys. cudzoziemców, w tym 2,1 tys. pod przymusem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze