Ponad 7,6 tys. uczniów z 137 podkarpackich szkół – w tym kilkunastu z naszego regionu – uczestniczyło w lekcjach prowadzonych przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pracowników KAS. Takie liczby to efekt kampanii edukacyjnej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”.
Przedstawiciele Podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej do końca czerwca br. przeprowadzili 165 spotkań w 137 szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. 126 lekcji dotyczących zagrożeń związanych z hazardem odbyło się w szkołach podstawowych. To tutaj ponad 4,8 tys. uczniów poszerzyło swoją wiedzę na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i związane z nim uzależnienie. W szkołach średnich i zasadniczych przeprowadzono 39 lekcji, w których uczestniczyło ponad 2,8 tys. osób[paywall].
– Zainteresowanie projektem było bardzo duże. Szkoły chcące zorganizować spotkania z przedstawicielami KAS w województwie podkarpackim zgłaszały się drogą elektroniczną. Zespół trenerów, prowadząc zajęcia z młodzieżą, podnosił świadomość młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard oraz ostrzegał przed konsekwencjami, jakie wiążą się z udziałem w nielegalnych grach hazardowych
Reklama
– powiedziała rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podkomisarz Edyta Chabowska.
Ogólnopolska akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” prowadzona jest przez Krajową Administrację Skarbową od 2018 r. i skierowana do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W roku szkolnym 2023 – 2024 eksperci KAS skupiali się na niezwykle groźnych hazardowych elementach ukrytych w grach komputerowych. Akcja zwracała także uwagę na konsekwencje prawne, jakie wiążą się z udziałem w nielegalnym urządzaniu i prowadzeniu gier hazardowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze