Reklama

Helikopter nad Przemyślem. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Być może niektórych mieszkańców Przemyśl niepokoi sytuacja, jaka dzisiaj panuje w mieście, a konkretnie na... niebie nad nadsańskim grodem. Spokojnie, to tylko ćwiczenia funkcjonariuszy kilku służb.

Kilkudniowe szkolenie odbywa się m.in. w okolicach Huwnik, Przemyśla i Nienadowej na Podkarpaciu. Łącznie uczestniczy w nim 25 osób, w tym funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań (WZD) Bieszczadzkiego, Nadwiślańskiego i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, a także Ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR, funkcjonariusze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego KM PSP Rzeszów oraz żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

– Celem szkolenia była koordynacja działań służb ratowniczych realizowanych zazwyczaj podczas powodzi i innych sytuacji kryzysowych. Ratownictwo wysokościowe z wykorzystaniem śmigłowca daje możliwość dotarcia do osób poszkodowanych znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Podczas ćwiczeń uczestnicy wykorzystywali specjalistyczne techniki linowe

Reklama

– powiedział rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Piotr Zakielarz.

Funkcjonariusze WZD BiOSG ćwiczyli również wewnętrzne procedury związane m.in. z prowadzeniem działań granicznych. Zjazd na linie ze śmigłowca umożliwia szybki desant podczas realizacji działań bojowych.

Szkolenie realizowane jest z wykorzystaniem śmigłowca „Kania” należącego do IV Wydziału Lotniczego Biura Lotnictwa SG z siedzibą w Huwnikach.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/04/2024 11:18
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama