Reklama

Jakub Kowalczyk najzdolniejszy. Nagrodę odebrał od marszałka Ortyla

Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych nagrodziło najzdolniejszą młodzież z województwa podkarpackiego. Wyróżnienie to odebrało 25 najlepszych uczniów na Podkarpaciu.

Nagrody z rąk m.in. marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla odbiera jedna, najzdolniejsza osoba z każdego powiatu. Uroczystość odbyła się podczas Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie[paywall].

Najzdolniejszym uczniem powiatu przemyskiego został Jakub Kowalczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Będąc przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego popularnego „Słowaka”, potrafił jednocześnie osiągnąć szereg sukcesów. Uczestniczył z powodzeniem w konkursach i olimpiadach o zasięgu wojewódzkim i krajowym. Został: finalistą XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, finalistą olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii” (to jeszcze w roku szkolnym 2017 – 2018), finalistą LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, finalistą XXXIV Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała, laureatem XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, laureatem III edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach (2. miejsce),
uczestnikiem etapu centralnego XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości oraz laureatem I edycji konkursu myOXperience.

Warto dodać, że J. Kowalczyk ma indywidualny tok nauczania z matematyki, historii i społeczeństwa oraz podstaw ekonomii, finansów i zarządzania.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama