W piątek, 17 października, w Drohojowie odbył się 16. konkurs papieski „Jan Paweł II – Prorok wiary, nadziei i miłości”. Wydarzenie, jak co roku, zgromadziło wielu uczniów, wspierających ich nauczycieli i kibicujących rodziców z różnych części województwa podkarpackiego, którzy postanowili wspólnie uczcić pamięć św. Jana Pawła II.
Jak poinformowali organizatorzy przeglądu, konkursowym zadaniem, do którego przystąpili uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, w trzech kategoriach wiekowych, była recytacja wiersza lub fragmentu prozy, a warunkiem było, aby prezentowane teksty ukazywały wiarę, nadzieję i miłość jako fundamenty życia duchowego i egzystencjalnego człowieka.
Do udziału w tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 55 uczniów z 14 szkół, którzy „rywalizowali” w trzech kategoriach: klasy I – III, IV – VI oraz VII – VIII. W komisji konkursowej zasiadali: Krystyna Juźwińska – kierownik Działu Animacji Kulturowej w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, Elżbieta Komarnicka – z Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli oraz ks. Piotr Czarniecki – reprezentujący redakcję Radia FARA.
W najmłodszej kategorii zwyciężyła Zuzanna Jakubiszyn (SP w Walawie). Na drugim miejscu znalazła się Zuzanna Lorenowicz (SP w Zadąbrowiu), a na trzecim Zofia Wiatr (SP w Drohojowie). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Nikola Sikorska (SP w Olszanach).
W kategorii średniej najlepiej, według jury, spisał się Miłosz Kudyba (SP Zadąbrowie). Tuż za nim uplasowała się Klara Sawuła (SP Zadąbrowie), a trzecie miejsce powędrowało do Gabrieli Słaby (SP Małkowice). Wyróżnienia otrzymały: Maja Południak (SP Małkowice) oraz Lena Stachów (SP Kraczkowa).
Jeśli chodzi o klasy najstarsze, laureatką pierwszego miejsca została Maja Cząstka (SP Drohojów), drugiego Karol Świrk (SP Małkowice), a trzeciego Lena Opiela (SP Trójczyce). Wyróżnienie w tej kategorii przekazano na ręce Martyny Rogały (SP Orły).
– Wspólne przeżywanie tego dnia było nie tylko artystycznym świętem słowa, ale także duchowym doświadczeniem, które pozwoliło uczestnikom i widzom na nowo odkryć przesłanie św. Jana Pawła II – proroka wiary, nadziei i miłości. Mamy nadzieję, że XVI Konkurs Papieski trwale zapisze się w sercach i pamięci zarówno gości, jurorów, uczniów, jak i nauczycieli, którzy tak licznie do nas przybyli, a także całej społeczności szkolnej. Serdecznie dziękujemy za ten wyjątkowy, wspólnie spędzony czas, piękno żywego słowa, wiele wzruszeń, emocji oraz wspomnień związanych z postacią naszego patrona
Reklama
– przekazała społeczność SP w Drohojowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze