30 marca br., podczas sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, radni przyjęli oświadczenie potępiające inwazję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Zdecydowali także m.in. o przystąpieniu do prac nad strategią rozwoju ponadlokalnego „Wspólny rozwój” na lata 2022 – 2030.
W oświadczeniu, oczywiście przyjętym przez aklamację, czytamy m.in., „W obliczu nieuzasadnionej inwazji wojskowej Federacji Rosyjskiej na naszego sąsiada, suwerenne państwo Ukrainę, Rada Powiatu Jarosławskiego staje po stronie prawa Narodu Ukraińskiego do życia w wolnym i niepodległym państwie. Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec zbrojnej agresji wymierzonej przeciw suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, a w szczególności zbrodniczych działań wobec ludności cywilnej (...).
Rosja zaatakowała kraj, który niczym jej nie zagrażał, burząc tym samym ład i pokój kształtowany w Europie od wielu lat. Zdecydowanie opowiadamy się za sankcjami dyplomatycznymi i ekonomicznymi wobec państwa – agresora oraz zerwaniem z nim jakiejkolwiek współpracy (...)[paywall]. Z najwyższym szacunkiem odnosimy się do działań państwa polskiego, samorządów, instytucji, firm, organizacji pozarządowych, wolontariuszy oraz wszystkich osób niosących bezinteresowną pomoc mieszkańcom Ukrainy i uchodźcom wojennym (...).
Całemu narodowi ukraińskiemu ślemy wyrazy solidarności i wsparcia, życząc jednocześnie, by przetrwał ten trudny czas i jak najszybciej odzyskał utracony pokój i bezpieczeństwo”.
Rada Powiatu Jarosławskiego zdecydowała również m.in. o przystąpieniu do prac nad strategią rozwoju ponadlokalnego „Wspólny rozwój” na lata 2022 – 2030.
– Jej celem będzie umożliwienie wspólnego planowania działań rozwojowych na obszarach gmin i powiatów, tworzących w przyszłości Porozumienie Terytorialne „Wspólny Rozwój” – wyjaśniał starosta jarosławski Stanisław Kłopot.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze