Reklama

Jarosławskich artystów docenili również w Słupsku

Nie od dziś wiadomo, że domy i ośrodki kultury są zarzewiem wielu talentów. Nie inaczej jest w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki. Dowiedli tego Julia Eisenbardt i Paweł Sroka - twórcy spektaklu „Co by się nie pomarnowało", którzy na Turnieju Teatrów Jednego Aktora 20. „Sam na Scenie” 68. OKR w Słupsku zdobyli aż 4 nagrody.

Jubileuszowa, bo już dwudziesta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Słupsku odbyła się w połowie czerwca. Podczas jej trwania, zaprezentowało się 14 zespołów konkursowych. Wśród nich znaleźli się reprezentaci Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki – Julia i Paweł, którzy stworzyli spektakl „Co by się nie pomarnowało”.

– Monodramiści poruszyli tematy, które są ważne społecznie, które mają wagę dla ich pokolenia. Ze sceny mówili o samotności, kryzysach współczesnego świata, próbach uwolnienia się od uzależnień, z traumatycznych relacji, z patologicznych rodzin, o problemach psychicznych tak niestety dziś powszechnych: depresji, schizofrenii, a także o człowieku uwikłanym w kołowrót historii i współczesną politykę. Sięgnięto po repertuar poetycki, prozatorski, dramatyczny, także po autorskie scenariusze – przekazują organizatorzy zmagań.

Reklama

– Aktorzy tworzyli odrębne światy przy pomocy prostych środków, umownych rekwizytów, stawiając na siłę słowa i prawdę emocji, na spotkanie z widzem – dodają. Talent aktorski i kunszt reżyserski podopiecznych JOKiS zostały docenione, bo młodzi artyści otrzymali aż cztery nagrody: Grand Prix, Nagrodę Konsylium Publiczności Jubileuszowego 20. „ Sam na scenie", Nagrodę Słupskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej - Teatr Rondo oraz Nagrodę Kapituły Jubileuszowej 20. „ Sam na scenie".

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama