Nie od dziś wiadomo, że domy i ośrodki kultury są zarzewiem wielu talentów. Nie inaczej jest w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki. Dowiedli tego Julia Eisenbardt i Paweł Sroka - twórcy spektaklu „Co by się nie pomarnowało", którzy na Turnieju Teatrów Jednego Aktora 20. „Sam na Scenie” 68. OKR w Słupsku zdobyli aż 4 nagrody.
Jubileuszowa, bo już dwudziesta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Słupsku odbyła się w połowie czerwca. Podczas jej trwania, zaprezentowało się 14 zespołów konkursowych. Wśród nich znaleźli się reprezentaci Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki – Julia i Paweł, którzy stworzyli spektakl „Co by się nie pomarnowało”.
– Monodramiści poruszyli tematy, które są ważne społecznie, które mają wagę dla ich pokolenia. Ze sceny mówili o samotności, kryzysach współczesnego świata, próbach uwolnienia się od uzależnień, z traumatycznych relacji, z patologicznych rodzin, o problemach psychicznych tak niestety dziś powszechnych: depresji, schizofrenii, a także o człowieku uwikłanym w kołowrót historii i współczesną politykę. Sięgnięto po repertuar poetycki, prozatorski, dramatyczny, także po autorskie scenariusze – przekazują organizatorzy zmagań.
– Aktorzy tworzyli odrębne światy przy pomocy prostych środków, umownych rekwizytów, stawiając na siłę słowa i prawdę emocji, na spotkanie z widzem – dodają. Talent aktorski i kunszt reżyserski podopiecznych JOKiS zostały docenione, bo młodzi artyści otrzymali aż cztery nagrody: Grand Prix, Nagrodę Konsylium Publiczności Jubileuszowego 20. „ Sam na scenie", Nagrodę Słupskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej - Teatr Rondo oraz Nagrodę Kapituły Jubileuszowej 20. „ Sam na scenie".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze