5 października Zespół Szkół w Kańczudze świętował jubileusz 75-lecia swego powstania. Z tej okazji odbyła się oficjalna akademia – najważniejszy był chyba jednak zlot absolwentów, który uruchomił całą lawinę wspomnień.
Jubileusz, zgodnie z tradycją, rozpoczęto od uroczystej mszy świętej celebrowanej przez księży absolwentów zespołu szkół. Po niej odbyła się wzruszająca ceremonia[paywall] złożenia kwiatów na grobach zamarłych nauczycieli pracujących w placówce. Po tej części uczestnicy obchodów jubileuszu przemaszerowali przy akompaniamencie orkiestry OSP w Kańczudze do hali sportowej. Tu z kolei odbyła się część, podczas której wiele ciepłych słów do zebranych skierowali starosta Bogusław Urban, burmistrz Andrzej Żygadło, list od podkarpackiej kurator oświaty Małgorzaty Rauch odczytała starszy wizytator kuratorium Dorota Kaleta, a rys dotyczący historii szkoły nakreśliła Anna Fudali – przewodnicząca Komitetu Obchodów Jubileuszu. Dopełnieniem spotkania był występ artystyczny przygotowany przez obecnych uczniów ZS w Kańczudze, zwieńczony polonezem i nagrodzony gromkim brawami.
Warto odnotować, że od 1 września organem prowadzącym ZS w Kańczudze jest Miasto i Gmina Kańczuga. Zarówno dotychczasowy zwierzchnik szkoły starosta Bogusław Urban, jak i nowy – burmistrz Andrzej Żygadło, nota bene obaj absolwenci placówki, wierzą, że to krok w stronę jej nowej, lepszej przyszłości. W poprzednim roku szkolnym w ZS nie utworzono żadnego oddziału, a w roku bieżącym naukę w klasach pierwszych rozpoczęło ponad 80 uczniów.

fot.Starostwo Powiatowe Przeworsk
Absolwentów sędziwej szkoły do świętowania poprowadziła orkiestra OSP w Kańczudze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze