Reklama

Jeszcze w tym roku nowa siedziba Oddziału Celnego w Przemyślu. Będzie imponująca!

Jeśli nie wystąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności, w drugim półroczy br. oddana zostanie do użytku imponująca, nowa siedziba Oddziału Celnego w Przemyślu.

Do wmurowania kamienia węgielnego doszło 6 października 2020 r., w obecności m.in. podsekretarza stanu, zastępcy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Piotra Dziedzica, wojewody podkarpackiego Ewy Leniart czy wicemarszałka województwa podkarpackiego Piotra Pilcha.

To największe przedsięwzięcie inwestycyjne Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu. Koszt – ok. 50 mln zł.

Obecna siedziba Oddziału Celnego przy ul. Ofiar Katynia w Przemyślu nie do końca spełniała standardy, więc dzięki[paywall] zaangażowaniu wielu osób, o których wspominał podczas przemówienia gospodarz uroczystości – szef Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Grzegorz Skowronek (której przemyski oddział celny podlega – przyp. aut.), udało się zdobyć środki finansowe na budowę nowoczesnego kompleksu.

Reklama

Trwająca już od ponad dwóch lat budowa sfinalizowana zostanie powstaniem m.in.: budynku biurowo-magazynowego, budynków pomocniczych oraz infrastruktury technicznej i komunikacyjnej. Część biurowa będzie dwukondygnacyjna, powstanie także wydzielony sektor części kontrolno-magazynowej, depozytowej i likwidacyjnej.

Wybudowanych zostanie 70 stanowisk, dających możliwość kontroli samochodów ciężarowych, plac parkingowy dla samochodów zatrzymanych przez celników na ok. 260 stanowisk oraz parking dla klientów i pracowników. Przemyski oddział celny jest wszak jednym z newralgicznych w strukturach KAS – „strzeże” wschodniej granicy Unii Europejskiej. Generalnym wykonawcą jest firma „Adamietz” ze Strzelec Opolskich.

Inwestycja w ponad połowie ukończona

– W ramach realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa Oddziału Celnego w Przemyślu wraz z infrastrukturą kontrolno-magazynową dla potrzeb jednostek granicznych podległych Podkarpackiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Przemyślu” powstały już planowane obiekty kubaturowe, w których obecnie trwają prace wykończeniowe. Jednocześnie prowadzone są prace drogowe oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu.  Dotychczas zrealizowano ok. 60 procent wartości zadania. Planowany termin zakończenia prac i oddania obiektów do użytku to drugie półrocze tego roku – powiedziała rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie starszy aspirant Edyta Chabowska.

Reklama


fot.KAS Rzeszów
Tak obecnie wygląda sytuacja na budowie oddziału celnego w Przemyślu. Obiekt w połowie jest już gotowy.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama