Nazwa dla jubileuszu 50-lecia małżeństwa – złote gody – nawiązuje do najcenniejszego metalu szlachetnego, a ten symbolizuje trwałość, szlachetność i piękno. Takie właśnie cechy łączą małżonków po 50 latach wspólnego życia. Pół dekady to wystarczająca ilość czasu, by być pewnym swojej drugiej połówki i mieć nadzieję na szczęśliwą kontynuację rozpoczętej niegdyś wspólnej życiowej przygody. Taka jest udziałem 15 par z terenu gminy Narol.
25 września małżonkom dane było świętować wyjątkowy jubileusz, przypominający o tym, że od 1974 roku, kiedy stanęli wspólnie na ślubnym kobiercu, minęło już 50 lat. Pierwszą cześć obchodów stanowiła uroczysta msza święta w intencji 15 par, odprawiona w kościele parafialnym w Narolu. Po niej odbyła się część oficjalna, zorganizowana w restauracji Pałacowej. To właśnie tu małżonkowie odebrali symboliczne medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a także listy gratulacyjne i kwiaty. Wręczyli je jubilatom: burmistrz miasta i gminy Narol Arkadiusz Mroczek, przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu Paweł Farion oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narolu Anna Sikora.
Wyjątkowa okazja uczczona została też lampką szampana i jubileuszowym torem. Małżonkom życzono dalszej pomyślności, a przede wszystkim zdrowia, nieustającej radości i jeszcze wielu wspólnych pogodnych chwil.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze