Reklama

Jubileusz cenny jak złoto. Od pół wieku idą razem przez życie [ZDJĘCIA]


Nazwa dla jubileuszu 50-lecia małżeństwa – złote gody – nawiązuje do najcenniejszego metalu szlachetnego, a ten symbolizuje trwałość, szlachetność i piękno. Takie właśnie cechy łączą małżonków po 50 latach wspólnego życia. Pół dekady to wystarczająca ilość czasu, by być pewnym swojej drugiej połówki i mieć nadzieję na szczęśliwą kontynuację rozpoczętej niegdyś wspólnej życiowej przygody. Taka jest udziałem 15 par z terenu gminy Narol.


25 września małżonkom dane było świętować wyjątkowy jubileusz, przypominający o tym, że od 1974 roku, kiedy stanęli wspólnie na ślubnym kobiercu, minęło już 50 lat. Pierwszą cześć obchodów stanowiła uroczysta msza święta w intencji 15 par, odprawiona w kościele parafialnym w Narolu. Po niej odbyła się część oficjalna, zorganizowana w restauracji Pałacowej. To właśnie tu małżonkowie odebrali symboliczne medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a także listy gratulacyjne i kwiaty. Wręczyli je jubilatom: burmistrz miasta i gminy Narol Arkadiusz Mroczek, przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu Paweł Farion oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narolu Anna Sikora.

Wyjątkowa okazja uczczona została też lampką szampana i jubileuszowym torem. Małżonkom życzono dalszej pomyślności, a przede wszystkim zdrowia, nieustającej radości i jeszcze wielu wspólnych pogodnych chwil.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/10/2025 09:36
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama