Reklama

Jubileusz Straży Granicznej i nowy komendant

28/05/2021 11:39

Obchody jubileuszu 30-lecia powstania Bieszczadzkiego Oddziału SG rozpoczęły się w niedzielę, (23 maja,) mszą świętą w Kalwarii Pacławskiej.

W poniedziałek w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu odbyła się uroczysta zbiórka, w której udział wzięli goście: komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, prezydent[paywall] Przemyśla Wojciech Bakun, przedstawiciele podkarpackich służb i instytucji współpracujących ze Strażą Graniczną oraz kadra kierownicza oddziału. 

Ze względów epidemiologicznych liczba osób biorących udział w apelu była znacznie ograniczona. Zgodnie z tradycją  święto było okazją do złożenia podziękowań funkcjonariuszom oraz pracownikom za ich wzorową pracę i służbę.

Wręczone zostały wyróżnienia, odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na kolejne stopnie. W korpusie oficerów awansowało łącznie 26 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 123 oraz 176 w korpusie podoficerów. Na stopień pułkownika awansował zastępca komendanta BiOSG ds. granicznych Sławomir Klekotka. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał płk SG Aleksander Kopek – komendant placówki SG w Medyce.

Medale za Długoletnią Służbę otrzymało łącznie 10 funkcjonariuszy, w tym Złotym Medalem został odznaczony mjr SG Tadeusz Dec ze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców.

Srebrny Medal za Zasługi dla Straży Granicznej otrzymali:   ppłk SG Krzysztof Burko (zastępca głównego księgowego), ppłk SG Grzegorz Kłębek (komendant placówki SG w Krościenku) i mjr SG Tomasz Kopiczak (zastępca komendanta PSG w Rzeszowie – Jasionce).

Brązowe Medale za Zasługi dla Straży Granicznej otrzymało 14 funkcjonariuszy. Dwudziestu funkcjonariuszy otrzymało z kolei Odznakę Straży Granicznej, nadaną przez komendanta głównego Straży Granicznej. 

Nowy komendant

Kolejnym punktem programu było przekazanie obowiązków komendanta oddziału. Zgodnie z ceremoniałem, generał bryg. SG Robert Rogoz, który po 30 latach służby odszedł na emeryturę, pożegnał się ze sztandarem i jako symbol sprawowanej funkcji przekazał sztandar swojemu następcy płk. SG Andrzejowi Popko.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asff - niezalogowany 2021-05-28 13:57:26

    SG to była przed II wojną teraz to jest grupa rekonstrukcyjna.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama