Zawodnicy siatkarskiego klubu TKS Żagiel Radymno – Szymon Ochenduszka i Mateusz Boratyn zostali wicemistrzami Podkarpacia w finale wojewódzkim siatkówki plażowej w kategorii juniorów młodszych.
To już kolejny sukces klubu z Radymna w zmaganiach „na piachu”. TKS Żagiel to jedyny klub na terenie dawnego województwa przemyskiego, szkolący chłopców zarówno w siatkówce plażowej, jak i halowej. Siatkarze TKS Żagla występują obecnie w halowych rozgrywkach podkarpackiej I ligi mężczyzn oraz rozgrywkach młodzieżowych, jednak to właśnie plażówka jest dyscypliną, która przynosi radymniańskiemu klubowi największe sukcesy.
Finał wojewódzki wygrała para AKS Resovii Rzeszów Igor Rostkowski – Hubert Kuśmierczyk, zaś trzecie miejsce zajęli ich koledzy klubowi Filip Habaj i Maciej Chwalba. Wicemistrzostwo Podkarpacia dało podopiecznym Michała Smelika awans do półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Te rozegrane zostaną w Katowicach 15 i 16 czerwca br.
W zawodach zagrały także dwie inne pary Żagla. Na miejscu 9. – 12. zmagania zakończył duet Kamil Bajda – Kacper Kasprzyk, zaś na miejscu 13. – 16. Mateusz Witko i Maksym Gaszuk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze