Reklama

Juniorski sukces radymniańskiego Żagla

Zawodnicy siatkarskiego klubu TKS Żagiel Radymno – Szymon Ochenduszka i Mateusz Boratyn zostali wicemistrzami Podkarpacia w finale wojewódzkim siatkówki plażowej w kategorii juniorów młodszych.

To już kolejny sukces klubu z Radymna w zmaganiach „na piachu”. TKS Żagiel to jedyny klub na terenie dawnego województwa przemyskiego, szkolący chłopców zarówno w siatkówce plażowej, jak i halowej. Siatkarze TKS Żagla występują obecnie w halowych rozgrywkach podkarpackiej I ligi mężczyzn oraz rozgrywkach młodzieżowych, jednak to właśnie plażówka jest dyscypliną, która przynosi radymniańskiemu klubowi największe sukcesy.

Finał wojewódzki wygrała para AKS Resovii Rzeszów Igor Rostkowski – Hubert Kuśmierczyk, zaś trzecie miejsce zajęli ich koledzy klubowi Filip Habaj i Maciej Chwalba. Wicemistrzostwo Podkarpacia dało podopiecznym Michała Smelika awans do półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Te rozegrane zostaną w Katowicach 15 i 16 czerwca br.

Reklama

W zawodach zagrały także dwie inne pary Żagla. Na miejscu 9. – 12. zmagania zakończył duet Kamil Bajda – Kacper Kasprzyk, zaś na miejscu 13. – 16. Mateusz Witko i Maksym Gaszuk.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/06/2024 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama