Pod koniec sierpnia, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Przemyślu interweniowali w sprawie przemocy domowej.
Zgłoszenia dokonała 37-letnia kobieta, mówiąc, że jej były mąż, z którym wspólnie zamieszkuje i żyje w konkubinacie wyzywa ją, popycha, dusi, a z jego strony padają groźby morderstwa. Okazało się, że 36- latek był już karany za to przestępstwo i spędził pewien okres za kratkami. I tym razem trafił do policyjnej celi. Na razie na 3 miesiące. Odpowie za znęcanie się nad członkiem rodziny. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policja przypomina: „Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować i powiadomić odpowiednie instytucje. Skutecznym narzędziem ochrony osób doznających przemocy jest procedura „Niebieskie Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskie Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze