Reklama

Kalina doceniona za pomysł, wyobraźnię i talent


Niedawno (9 bm.) w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym „Rewitalizacja w mojej gminie – Edycja 2025”. W gronie laureatów znalazła się m.in. uczennica przemyskiej „Szesnastki” Kalina Amarowicz.


Od uczestników konkursu oczekiwano twórczego spojrzenia na zmieniające się oblicze ich małych ojczyzn i najwyraźniej nie zawiedli jurorów, bo autorów docenionych za kreatywność i talent w tej edycji nie brakowało. Mieli oni za zadanie w twórczy sposób przedstawić pozytywne efekty działań rewitalizacyjnych realizowanych w ich rodzinnych miejscowościach. Łącznie na konkurs wpłynęło aż 311 prac z 39 gmin Podkarpacia. Wśród nich znalazła się m.in. ta autorstwa uczennicy klasy 3b Kaliny Amarowicz, startującej w jednej z 5 kategorii wiekowych. W każdej z nich wyłoniono po trzech laureatów, nagradzając sposób przedstawienia lokalnych rynków, parków, stacji kolejowych i innych przestrzeni, które zyskały nowe życie dzięki udanej rewitalizacji. Trzecioklasistka Kalina Amarowicz zajęła 2. lokatę w kategorii uczniów klas I – III szkół podstawowych (doceniona została za pracę „Przemyśl – moje miasto”). Opiekunkami uczennicy były nauczycielki Aneta Demko i Marta Nowakowska.

Z naszego regionu, konkretnie z powiatu jarosławskiego, nagrodzone zostały też uczennice szkół ponadpodstawowych: Wiktoria Stanowska za „Wyobrażenie żywej historii” (miejsce 1.) i Julia Magda za pracę „Zielona Oaza – ogród kamienicy Orsettich” (miejsce 2.). Obie reprezentowały Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/06/2025 14:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama