Niedawno (9 bm.) w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym „Rewitalizacja w mojej gminie – Edycja 2025”. W gronie laureatów znalazła się m.in. uczennica przemyskiej „Szesnastki” Kalina Amarowicz.
Od uczestników konkursu oczekiwano twórczego spojrzenia na zmieniające się oblicze ich małych ojczyzn i najwyraźniej nie zawiedli jurorów, bo autorów docenionych za kreatywność i talent w tej edycji nie brakowało. Mieli oni za zadanie w twórczy sposób przedstawić pozytywne efekty działań rewitalizacyjnych realizowanych w ich rodzinnych miejscowościach. Łącznie na konkurs wpłynęło aż 311 prac z 39 gmin Podkarpacia. Wśród nich znalazła się m.in. ta autorstwa uczennicy klasy 3b Kaliny Amarowicz, startującej w jednej z 5 kategorii wiekowych. W każdej z nich wyłoniono po trzech laureatów, nagradzając sposób przedstawienia lokalnych rynków, parków, stacji kolejowych i innych przestrzeni, które zyskały nowe życie dzięki udanej rewitalizacji. Trzecioklasistka Kalina Amarowicz zajęła 2. lokatę w kategorii uczniów klas I – III szkół podstawowych (doceniona została za pracę „Przemyśl – moje miasto”). Opiekunkami uczennicy były nauczycielki Aneta Demko i Marta Nowakowska.
Z naszego regionu, konkretnie z powiatu jarosławskiego, nagrodzone zostały też uczennice szkół ponadpodstawowych: Wiktoria Stanowska za „Wyobrażenie żywej historii” (miejsce 1.) i Julia Magda za pracę „Zielona Oaza – ogród kamienicy Orsettich” (miejsce 2.). Obie reprezentowały Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze