Reklama

Kanalizacja północnej części miasta Jarosławia już pewna

Powstanie około 8700 metrów sieci kanalizacyjnej w północnej części Jarosławia zapowiedział niedawno samorząd miasta. Przedsięwzięcie ma być efektem wspólnego projektu realizowanego z ukraińskim partnerem.

Mowa o zadaniu „PACT – Partnerstwo na rzecz Czystszego Jutra. Transgraniczny projekt poprawy zrównoważonej gospodarki ściekowej w Jarosławiu i Zaleszczykach”. 4 lipca w powyższej sprawie spotkali się w Jarosławiu burmistrz miasta Marcin Nazarewicz i prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Piotr Kuchta oraz reprezentanci strony ukraińskiej – mer Rady Miejskiej Zaleszczyki Iwan Drozd i prezes Przedsiębiorstwa Miejskiego „Zaleszczyki Vodokanal” Adam Khomiak. Celem wizyty przedstawicieli ukraińskich Zaleszczyk były uzgodnienia odnośnie startu wspólnego przedsięwzięcia, na które udało się zdobyć dofinansowanie w niemałej kwocie 2 466 499,02 euro. Blisko 80 proc. z tej sumy to dotacja dla Jarosławia, który jest w projekcie partnerem wiodącym, a pozostała część dla Zaleszczyk. Jak poinformowano, Jarosław dzięki tej współpracy zyska około 8700 metrów sieci kanalizacyjnej w północnej części miasta – w rejonie ulic: Dolnoleżajskiej, Brodowicz i Stawki, a ukraińskie miasto Zaleszczyki nową oczyszczalnię ścieków.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/07/2024 16:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama