Reklama

Kąpielisko nad ZEK-iem czasowo zamknięte

01/07/2021 12:15

Jak poinformował na swoich stronach urząd miasta w Radymnie miejska plaża od dziś, tj. od 1 lipca zostaje zamknięta do odwołania.

Burzowa aura nie zachęca wprawdzie do rekreacji nad wodą, ale jak się okazuje w Radymnie nie będzie możliwe skorzystanie z kąpieliska także z powodu decyzji administracyjnej. Przyczyną jej wydania jest obawa o jakość wody.

Po wczorajszych gwałtownych ulewach doszło do przebicia kanalizacji sanitarnej. Istnieje obawa, że pewna ilość zanieczyszczonej wody dostała się do zalewu ZEK.

Reakcja służb komunalnych była bardzo sprawna i podejrzewa się, że ilość zanieczyszczonej wody, która trafiła do ZEK-u była niewielka, ale magistrat woli dmuchać na zimne. Zlecono badania wody, a próbki zostały już pobrane.

Na razie nie wiadomo, kiedy kąpielisko zostanie ponownie uruchomione.  Analiza jakości wody może potrwać około 3 dni. Jeśli jej wyniki okażą się dobre, strona miejska zapewnia, że plaża zostanie otwarta natychmiast. Jeśli woda nie będzie spełniała standardów, przerwa w działaniu kąpieliska może się przedłużyć.

Na razie weekend nad wodą w Radymnie stoi pod sporym znakiem zapytania.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2021-07-01 20:53:39

    i bardzo dobrze ze zamknieta

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gonon - niezalogowany 2021-07-01 22:16:36

    Zasypać piaskiem i święto 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    konon - niezalogowany 2021-07-01 22:57:36

    Wypierdalac wiesniaki krowy doic. To ze wolicie siedzieć na dupie i oglądać mecze albo familiadę i żreć rosół  marnie żyć i tak samo skończyć to wasza sprawa. Od zeku nara siedzieć w domu 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama