Reklama

KAS rozbiła grupę przestępczą. Zablokowali ponad 3 miliony złotych [WIDEO]

03/06/2021 13:33

Krajowa Administracja Skarbowa przeszukała ponad 140 miejsc należących do 71 prowadzących działalność gospodarczą. Zatrzymano 4 osoby, na rachunkach bankowych zablokowano ponad 3 mln zł.

300 funkcjonariuszy i pracowników lubelskiej, podkarpackiej, podlaskiej, kujawsko-pomorskiej KAS oraz funkcjonariuszy KAS z Ministerstwa Finansów wzięło udział w akcji rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, która wprowadzała do obrotu gospodarczego fikcyjne faktury.

Weszli oni jednocześnie do ponad 140 miejsc. Przeszukali firmy i pomieszczenia mieszkalne, w których mogła być przechowywana fikcyjna dokumentacja finansowo-księgowa i inne dowody przestępczej działalności – wyłudzania podatku VAT oraz podatku dochodowego.

W sumie skontrolowali 71 podmiotów gospodarczych, głównie z branży budowlanej i usług informatycznych.

Grupa przestępcza w latach 2018-2020 wprowadziła do obrotu gospodarczego fałszywe faktury o wartości ponad 300 mln zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu podatku dochodowego i podatku VAT sięgają ponad 30 mln zł.

Reklama

Lubelska KAS zatrzymała 4 osoby podejrzane o organizowanie przestępczego procederu. Dwie z nich zostały już tymczasowo aresztowane. KAS zablokowała też rachunki bankowe podejrzanych podmiotów – ponad 3 mln zł.

Czynności procesowe w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2021-06-04 06:21:58

    3 miliony? to płotki jakieś .Nie ma się czym chwalić

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2021-06-04 23:09:57

    Jestem ciekaw kiedy kas i sg rozbije nepotyczną, kolesiowską i klerykalno-partyjną "siatkę" u siebie. Gdzie Państwo traci ogromną kwotę na utrzymanie "rodzin" Z  DOJNEJ ZMIANY. Gdzie patologia niszczy te służby od lat, które powinny być profesjonalne i apolityczne w imię dobra państwa. Propaganda partyjna podobnie jak w 1939r. głosi hasło "SILNI - w gębie. ZWARCI - do koryta i GOTOWI- do ucieczki. Niestety historia lubi się powtarzać. A Banaś, widać ostatnio, to dla partii be ...  teraz "opozycjonista". NEOKOMUNA to świat I Sekretarza KC PiS, który pomylił dzisiaj RZESZÓW ze SZCZECINEM.  a to oznacza, że  "Dżucze" jest w nienajlepszej "kondycji". STĘPKA ZE SZCZECINA, mu uwiera, a jego wierny jo-jo dał "tyłka", bo jego hasło "cała Polska z was się śmieje komuniści i złodzieje" zostało delikatnie zmodyfikowane na "cała Polska z was się śmieje pisowcy i złodzieje" . CHICHOT historii.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2021-06-05 00:02:16

    oj. kondycja kaczalnika kiepska. Szczecin pomylić Rzeszowem to dowód na to, że I sekretarz jest w "nienajlepszej" formie i w innej rzeczywistości.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama