Rzeszowska Fundacja Rozwoju i Wsparcia „Pasieka” zorganizowała w Przeworsku konkurs z wiedzy prawnej o zasięgu powiatowym dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych. W szrankach bezkonkurencyjna okazała się uczennica I LO w Przeworsku Katarzyna Pisarczyk.
Konkurs w swych założeniach ma popularyzować wiedzę prawną wśród młodzieży, a przez to kształtować pożądane postawy obywatelskie. Jego formuła jest o tyle ciekawa, że test wiedzy poprzedzony jest warsztatami przeprowadzonymi przez wykwalifikowanych prawników. W konkursie brali udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla W. Jagiełły w Przeworsku, Zespół Szkół Zawodowych[paywall] im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku oraz Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu. Ostatecznie podium zdominowało I LO – dwie pierwsze lokaty zajęły uczennice tej szkoły. Pierwsze miejsce przyznano Katarzynie Pisarczyk, drugie Faustynie Mrugale. Wąską listę laureatów uzupełniła Zuzanna Kostka reprezentująca Zespół Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku.
Konkurs przygotowała Fundacja Rozwoju i Wsparcia Pasieka z siedzibą w Rzeszowie. Wydarzenie dofinansował powiat przeworski, zaś Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie objął je patronatem honorowym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gratuluję dla zwyciężczyni! Ale dlaczego macie zdjęcie z tego pseudo protestu w Googlach pod tym artykułem? Macie teraz moje blokowanko
Gratuluję dla zwyciężczyni! Ale dlaczego macie zdjęcie z tego pseudo protestu w Googlach pod tym artykułem? Macie teraz moje blokowanko