Reklama

Kawiarnia i centrum wystawiennicze w oranżerii już na przełomie maja i czerwca

Jeszcze w tym sezonie mieszkańcy, a także turyści odwiedzający Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku będą korzystać z nowych elementów rewitalizowanej oranżerii i cieszyć się z uroków nowych elementów otoczenia. Kolejny, trwający właśnie drugi etap prac zakłada wyposażenie budynku na potrzeby prowadzenia kawiarni i działalności kulturalnej oraz budowę stawu rekreacyjnego.

Zamknięta od końca lat 80. zabytkowa oranżeria w Zespole Pałacowo-Parkowym w Przeworsku, w której wnętrzach swoje miejsce znaleźć mają kawiarenka, sala wystawowa i Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze, powoli odzyskuje swoją świetność. W zabytku, wzniesionym według projektu Christiana Piotra Aignera, prace remontowo-konserwatorskie i budowlane ruszyły jeszcze na początku ubiegłego roku. Dzięki przywróceniu mu właściwych parametrów technicznych i dopieszczeniu detali artystyczno-estetycznych dziś nie przypomina już ruiny.

Obecnie Muzeum w Przeworsku jest w trakcie realizacji drugiego etapu rewitalizacji. Zakłada on wyposażenie budynku oranżerii w niezbędne meble, rośliny, gabloty i sprzęt potrzebny do prowadzenia działalności kulturalnej oraz kawiarni. W obiekcie udało się już natomiast zainstalować alarmy i monitoring. Jak zapowiada muzeum, będzie mógł w pełni funkcjonować już na przełomie maja i czerwca.

Reklama

Natomiast na przełom lipca i sierpnia...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 61% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/04/2024 17:59
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama