Jeszcze w tym sezonie mieszkańcy, a także turyści odwiedzający Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku będą korzystać z nowych elementów rewitalizowanej oranżerii i cieszyć się z uroków nowych elementów otoczenia. Kolejny, trwający właśnie drugi etap prac zakłada wyposażenie budynku na potrzeby prowadzenia kawiarni i działalności kulturalnej oraz budowę stawu rekreacyjnego.
Zamknięta od końca lat 80. zabytkowa oranżeria w Zespole Pałacowo-Parkowym w Przeworsku, w której wnętrzach swoje miejsce znaleźć mają kawiarenka, sala wystawowa i Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze, powoli odzyskuje swoją świetność. W zabytku, wzniesionym według projektu Christiana Piotra Aignera, prace remontowo-konserwatorskie i budowlane ruszyły jeszcze na początku ubiegłego roku. Dzięki przywróceniu mu właściwych parametrów technicznych i dopieszczeniu detali artystyczno-estetycznych dziś nie przypomina już ruiny.
Obecnie Muzeum w Przeworsku jest w trakcie realizacji drugiego etapu rewitalizacji. Zakłada on wyposażenie budynku oranżerii w niezbędne meble, rośliny, gabloty i sprzęt potrzebny do prowadzenia działalności kulturalnej oraz kawiarni. W obiekcie udało się już natomiast zainstalować alarmy i monitoring. Jak zapowiada muzeum, będzie mógł w pełni funkcjonować już na przełomie maja i czerwca.
Natomiast na przełom lipca i sierpnia...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 61% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze