Reklama

KGW ze Skołoszowa na PGE Narodowym

11/10/2021 18:03

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skołoszowie reprezentowały Podkarpacie w wielkim finale Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, który odbył się na stadionie narodowym w Warszawie.

Panie z gminy Radymno zrobiły podczas finału wojewódzkiego w Sanoku furorę swoim pasztetem drobiowym z dodatkiem sosu żurawinowo-chrzanowego. W Warszawie niestety nie było już tak kolorowo. Konkurs kulinarny wygrało KGW w Lipcach Reymontowskich, serwując kluskę lipiecką z łódzkim dodatkiem, a dwa kolejne miejsca na podium zajęły KGW Skrzatusz – „Kobiety z Ikrą” z nowodworskim kapłonem smażonym na słodko oraz KGW „Podlasianki z Jedlanki”, które przygotowały karpia pieczonego z grzybami. Skołoszowianki z finału wróciły więc na tarczy, ale sam fakt, że znalazły się w wąskim gronie 29 finalistów, należy tratować w kategoriach sporego osiągnięcia. Oczywiście panie ze skołoszowskiego KGW, mimo braku „miejsca”, rezonu nie straciły – świetnie bawiły się podczas finału festiwalu m.in. na koncercie zespołu Boys stanowiącym jego część, zwiedzały Warszawę, a na zaproszenie posłanki z ziemi lubaczowskiej Teresy Pamuły zobaczyły od wewnątrz pomieszczenia Sejmu.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama