Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 58-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.
18 bm., o godz. 16, funkcjonariusz drogówki, w czasie wolnym od służby, przejeżdżając ul. Sucharskiego w Ropczycach, zauważył dwóch mocno gestykulujących mężczyzn, którzy stali przy renault.
Przezornie postanowił sprawdzić, co się dzieje. Okazało się, że ma miejsce zatrzymanie obywatelskie. Przechodzień zauważył, że mężczyzna wyglądający na nietrzeźwego wsiada za kółko i chce odjechać. Postanowił interweniować: wyciągnął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił mu dalszą jazdę.
Gdy świadek wyjaśniał sytuację policjantowi, kierujący renault zaczął uciekać. Został jednak zatrzymany. 58-latek miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Nie posiadał też prawa jazdy. Trafił do policyjnego aresztu, a samochód przekazano właścicielowi.
Sprawą zajmie się sąd.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze