Reklama

Kierowca busa przyłapany na przemycie ludzkich włosów. Prawie 5 kilogramów

Przemyt niecodziennego towaru udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia.

Podczas kontroli wjeżdżającego do Polski busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych celnicy z Medyki ujawnili ludzkie włosy. Pukle o różnych kolorach i długościach ważyły prawie 5 kg, a najdłuższe miały ok. 80 cm długości. Ich wartość oszacowano na ponad 17 tys. złotych.

– 47- letni kierowca nie zgłosił do kontroli przewożonego towaru. Nie uiścił także wymaganych należności przywozowych w kwocie ponad 4 tysięcy złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary, która grozi podejrzanemu o przemyt mężczyźnie, zabezpieczona została kwota 1 tys. złotych – mówi rzecznik prasowy mł. aspirant Edyta Chabowska. 


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Alonzo - niezalogowany 2021-01-22 13:27:55

    Dziwne to prawo,komu przeszkadza że przywiozą włosy z których zrobią w Polsce  peruki?  Po tematem, były prezydent oddał w dzierżawę  wysypisko śmieci i jak na tym wyszliśmy każdy odczuwa, obecny oddaje MPEC i dopiero w przyszłości odczujemy czy to działanie było dobre.  Może się zdarzyć  że następny rząd sprzeda PGNiG    i co wówczas?https://przemysl.pl/60101/spotkanie-prezesa-nowej-spolki-pgnig-termika-energetyka-przemysl-z-przedstawicielami-miasta-i-mpec-sp-z-o-o-w-przemyslu.html

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Bonzo - niezalogowany 2021-01-22 14:06:32

    ... a nie pomyślałeś Alonzo w jaki sposób, komu? i za ile te włosy obcinano? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Alonzo - niezalogowany 2021-01-22 17:22:40

    Dlaczego zakładasz że musiało dochodzić do czegoś złego? Może po prostu dziewczyny swoje włosy sprzedały.  w Polsce włosy  wszędzie skupują.  Z tych włosów robi się peruki dla osób chorych,  kupują też peruki   "modnisie" czy łysi faceci.  Nic w tym złego nie widzę.    Natomiast karać kogoś za przywiezienie włosów jest idiotyzmem. W Polsce wystarczy zarejestrować  " firmę"   i można  zaimportować tysiące ton śmieci ,później wybucha pożar zapewne na skutek "samozapłonu czy nieostrożności" i nikomu włos z głowy nie spada nie mówiąc o karaniu wiezieniem czy olbrzymią grzywną. I tu służby celne są bezradne bo takie jest prawo.http://www.ogloszenia.przemysl.pl/592995

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama