Reklama

Kierowca ciężarówki na czerwonym świetle wjechał na przejazd kolejowy

Nałożeniem mandatu karnego w wysokości 2200 złotych zakończyła się kolizja, do której doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Knapy.

38-letni kierujący scanią z naczepą nie zatrzymał się na znaku STOP i wjechał za świetlny sygnalizator kolejowy mimo czerwonego światła. Ciężarówką uszkodził rogatkę. Mężczyzna był trzeźwy, nie ucierpiał. 

Za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 200 zł i punktami karnymi.




Policja przypomina, że kierującemu pojazdem zabrania się:

   objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;    wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;    wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;    omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości