Reklama

Kim jest nowy prezes PGM?

11/03/2020 20:12

Nowy prezes PGM nie ukrywa, że jest związany z Platformą Obywatelską, ale zapewnia, że o jego wyborze zadecydowały kompetencje, a nie polityczna układanka. I zapowiada, że przedsiębiorstwo pod jego kierownictwem nabierze nowej jakości i stanie się najlepszą wśród wszystkich spółek miejskich.

27 lutego rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu powołała na stanowisko prezesa zarządu Zbigniewa Czekierdę. To absolwent Politechniki Krakowskiej i Wyższej Szkoły Służb Lotniczych, wieloletni przedsiębiorca z branży budowlanej i remontowej. To także aktywny działacz PO, zasiadający m.in. w zarządzie powiatu przemyskiego tej partii.

 

Wybrany bez konkursu

Ale – jak zaznacza – to już przeszłość. Teraz jest przede wszystkim prezesem PGM. – Nie wypieram się swojej przynależności do PO. Według warunków konkursu prezes nie może być zatrudniony[paywall] przez partię, ani być w organach reprezentujących partię na zewnątrz, dlatego ja z tych wszystkich funkcji zrezygnowałem, składając swoją kandydaturę do konkursu na prezesa PGM – mówi Z. Czekierda.

Reklama

Nowy prezes został jednak wybrany poza konkursem, mimo ogłoszenia dwóch konkursów na to stanowisko. W obu nikt nie uzyskał jednak wymaganej liczby punktów. Do jednego z naborów przystąpił również Z. Czekierda, ale nie spełnił wymogów formalnych.

–  Jednym z wymogów formalnych przystąpienia do konkursu było złożenie oświadczenia lustracyjnego. Pan Zbigniew Czekierda złożył takie oświadczenie, nieprawidłowo zaznaczając jedną z pozycji. Ta pomyłka spowodowała wykluczenie pana Zbigniewa na etapie oceny formalnej podania. Po negatywnym rozstrzygnięciu drugiego konkursu postanowiono jeszcze raz zapoznać się z podaniami, które odpadły na ocenie formalnej – wyjaśnia prezydent Wojciech Bakun.

Reklama

 

Zrezygnowałem z usług budowlanych

Wątpliwości zrodziła także działalność zawodowa nowego prezesa. Jednym z warunków konkursu był zakaz równoczesnego prowadzenia działalności konkurencyjnej wobec spółki. Tymczasem Z. Czekierda od 1974 r. prowadzi firmę Czexbud, która specjalizuje się w usługach budowlanych i remontowych oraz w produkcji odzieży medycznej i roboczej. – Formalnie wpis o działalności budowlanej usunąłem w grudniu minionego roku, ale fizycznie firma nie świadczy żadnych tego typu usług od 1 stycznia 2019 roku i od tego czasu nie zawierała żadnych umów. Ostatnia umowa pracownikowi budowlanemu skończyła się 31 grudnia 2018 roku. Szwalnia natomiast istnieje cały czas – tłumaczy Z. Czekierda.

Reklama

W związku z doniesieniami o prowadzeniu przez nowego prezesa firmy, prezydent zwrócił się do rady nadzorczej, która prowadziła postępowanie konkursowe, z żądaniem wyjaśnień dotyczących tej kwestii.

 

Spółka będzie się rozwijać

Zbigniew Czekierda zapowiada, że mimo wieku emerytalnego nie przyszedł do PGM-u na emeryturę, ale ma konkretną wizję rozwoju przedsiębiorstwa, które stanie się najlepiej zarządzaną wśród wszystkich spółek miejskich.

– PGM zatrudnia doskonałych fachowców w branży budowlanej, pielęgnacji zieleni, zarządzania wspólnotami. Posiada także dobrze zarządzany dział księgowości. Stolarnia specjalizująca się w renowacji zabytkowych drewnianych bram i drzwi ma swoją ugruntowaną pozycję na Podkarpaciu. Ten potencjał spółka będzie wykorzystywała już od dziś, szeroko rozwijając świadczone usługi. Wykorzystując nasze możliwości i doświadczenie, jesteśmy w stanie w krótkim czasie skutecznie rywalizować z innymi podmiotami zarządzającymi nieruchomościami – mówi, zapowiadając „nową jakość” współpracy.

Nowy prezes krytycznie podchodzi do dotychczasowej troski o stan techniczny podległych PGM-owi budynków, a nawet siedziby spółki. – Roczne i pięcioletnie przeglądy budynków wykazały ogromne zaniechania dotyczące remontów bieżących i dbałości o bezpieczeństwo naszych klientów. Obecnie pilnie potrzeba wykonać prace budowlano-remontowe na obiekcie przy ul. Kopernika – twierdzi Z. Czekierda.
PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dzinek - niezalogowany 2020-03-11 20:49:55

    Nie ma gorszej zarazy niż  tzw platforma obywatelska.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2020-03-11 21:05:56

    ....oraz P(ycha) i S(zmal) tzw. dojna zmiana.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Cyrk - niezalogowany 2020-03-11 23:03:40

    Bakun KŁAMCO Przemyśl Ci podziękuję w najbliższych wyborach za twoje zagrywki. Te piękne hasła iż żadnych partyjniaków na stołeczkach, czy że wszyscy zostaną zatrudnieni po  konkursach i co ? Wiesz co po prostu wstydź się człowieku i wracaj do swojej Nehrybki na sołtysa (chodź i tu marne szanse). 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama