Nowy prezes PGM nie ukrywa, że jest związany z Platformą Obywatelską, ale zapewnia, że o jego wyborze zadecydowały kompetencje, a nie polityczna układanka. I zapowiada, że przedsiębiorstwo pod jego kierownictwem nabierze nowej jakości i stanie się najlepszą wśród wszystkich spółek miejskich.
27 lutego rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu powołała na stanowisko prezesa zarządu Zbigniewa Czekierdę. To absolwent Politechniki Krakowskiej i Wyższej Szkoły Służb Lotniczych, wieloletni przedsiębiorca z branży budowlanej i remontowej. To także aktywny działacz PO, zasiadający m.in. w zarządzie powiatu przemyskiego tej partii.
Ale – jak zaznacza – to już przeszłość. Teraz jest przede wszystkim prezesem PGM. – Nie wypieram się swojej przynależności do PO. Według warunków konkursu prezes nie może być zatrudniony[paywall] przez partię, ani być w organach reprezentujących partię na zewnątrz, dlatego ja z tych wszystkich funkcji zrezygnowałem, składając swoją kandydaturę do konkursu na prezesa PGM – mówi Z. Czekierda.
Nowy prezes został jednak wybrany poza konkursem, mimo ogłoszenia dwóch konkursów na to stanowisko. W obu nikt nie uzyskał jednak wymaganej liczby punktów. Do jednego z naborów przystąpił również Z. Czekierda, ale nie spełnił wymogów formalnych.
– Jednym z wymogów formalnych przystąpienia do konkursu było złożenie oświadczenia lustracyjnego. Pan Zbigniew Czekierda złożył takie oświadczenie, nieprawidłowo zaznaczając jedną z pozycji. Ta pomyłka spowodowała wykluczenie pana Zbigniewa na etapie oceny formalnej podania. Po negatywnym rozstrzygnięciu drugiego konkursu postanowiono jeszcze raz zapoznać się z podaniami, które odpadły na ocenie formalnej – wyjaśnia prezydent Wojciech Bakun.
Wątpliwości zrodziła także działalność zawodowa nowego prezesa. Jednym z warunków konkursu był zakaz równoczesnego prowadzenia działalności konkurencyjnej wobec spółki. Tymczasem Z. Czekierda od 1974 r. prowadzi firmę Czexbud, która specjalizuje się w usługach budowlanych i remontowych oraz w produkcji odzieży medycznej i roboczej. – Formalnie wpis o działalności budowlanej usunąłem w grudniu minionego roku, ale fizycznie firma nie świadczy żadnych tego typu usług od 1 stycznia 2019 roku i od tego czasu nie zawierała żadnych umów. Ostatnia umowa pracownikowi budowlanemu skończyła się 31 grudnia 2018 roku. Szwalnia natomiast istnieje cały czas – tłumaczy Z. Czekierda.
W związku z doniesieniami o prowadzeniu przez nowego prezesa firmy, prezydent zwrócił się do rady nadzorczej, która prowadziła postępowanie konkursowe, z żądaniem wyjaśnień dotyczących tej kwestii.
Zbigniew Czekierda zapowiada, że mimo wieku emerytalnego nie przyszedł do PGM-u na emeryturę, ale ma konkretną wizję rozwoju przedsiębiorstwa, które stanie się najlepiej zarządzaną wśród wszystkich spółek miejskich.
– PGM zatrudnia doskonałych fachowców w branży budowlanej, pielęgnacji zieleni, zarządzania wspólnotami. Posiada także dobrze zarządzany dział księgowości. Stolarnia specjalizująca się w renowacji zabytkowych drewnianych bram i drzwi ma swoją ugruntowaną pozycję na Podkarpaciu. Ten potencjał spółka będzie wykorzystywała już od dziś, szeroko rozwijając świadczone usługi. Wykorzystując nasze możliwości i doświadczenie, jesteśmy w stanie w krótkim czasie skutecznie rywalizować z innymi podmiotami zarządzającymi nieruchomościami – mówi, zapowiadając „nową jakość” współpracy.
Nowy prezes krytycznie podchodzi do dotychczasowej troski o stan techniczny podległych PGM-owi budynków, a nawet siedziby spółki. – Roczne i pięcioletnie przeglądy budynków wykazały ogromne zaniechania dotyczące remontów bieżących i dbałości o bezpieczeństwo naszych klientów. Obecnie pilnie potrzeba wykonać prace budowlano-remontowe na obiekcie przy ul. Kopernika – twierdzi Z. Czekierda.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie ma gorszej zarazy niż tzw platforma obywatelska.
....oraz P(ycha) i S(zmal) tzw. dojna zmiana.
Bakun KŁAMCO Przemyśl Ci podziękuję w najbliższych wyborach za twoje zagrywki. Te piękne hasła iż żadnych partyjniaków na stołeczkach, czy że wszyscy zostaną zatrudnieni po konkursach i co ? Wiesz co po prostu wstydź się człowieku i wracaj do swojej Nehrybki na sołtysa (chodź i tu marne szanse).
To dziwne, że rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej ma taką władzę i wybiera PGM prezesa. A co tam u Helmuta? Podobno w stolycy mu zlikwidowali stołek i trafił tam gdzie kulega uuuooooyyy się zatrudnił.
To szczyt bezczelnosci. Jak można wybierać osobę z poza PiSu na stanowisko w zasadzie dziedziczone przez tą formację polityczna. Tym bardziej,że nie posiada żadnych cnót i ideałów zwiazanych z tą formacją
Masakra.. nową jakość chyba tak jak w pwik będzie będą odchodzić z pracy!
Kim jest? No właśnie... jaki ma cel - jeszcze nie dał się nasz Pan Prezes odkryć. Opcji jest kilka: 1. Marionetka włodarzy, którzy chcą zlikwidować PGM? 2. Dorzucenie 8 tysi do skarbonki i podniesienie sobie szybko zbliżającą się emerytury – bo składkę jaką odprowadzał w firmie na pewno była najniższa? 3. Czy to łabędzi śpiew, utopijna wizja, reformator za miskę ryżu, natchniony zbawca Zbigniew? - Na tą chwilę nie wiadomo, na razie biega po korytarzu i widać, że brakuje mu dnia by wszystko przeczytać. Jedno wiadomo, że się rozkręca i super innowacje już za rogiem na nas wszystkich czekają.
Obecny Prezes Piwku wszystko w tej firmie niszczy to co udało się zrobić jego poprzednikom przez tyle lat. Nie wierzyłem w to że 100 letnią firmę można zajechać w 9 miesięcy a jednak się myliłem. Prezydencie radni apeluję do was przypadcie się temu człowiekowi co sobą prezentuje i w jaki sposób zarządza firmą (brak wiedzy branzowej to największy zarzut który świadczy o braku kompetetnosci tego Pana) Firma podupada z dnia na dzień. Potrzeba wam jakieś katastrofy w dostawach wody żeby przejrzeć na oczy. Albo katastrofy na przepomponi przy ulicy Focha. Panie prezydencie chcesz mieć przemyską CZAJKE
TAK, to prawda najwięcej cnót miał Tomasz to był pełen ideałów człowiek, istny człowiek z betonu, za to przed nim Krzysztof co to cnoty mniej posiadał ale za to sobie dom wybudował bo Tomasz tylko w bloku zamieszkuje ale za to ma na czym drukować. Same CNOTY - RACJA !!!
Dlaczego nie zrobiłeś ze swojej działalności budowlano - handlowej najlepszej firmy w Żurawicy ??? Łapy precz od PGM z Przemyśla !!!
Głosowała na Bakuna, a wyszło tak, jakbym głosowała na PO. A to była ostatnia formacja, której oddałabym głos.
Wizjoner będzie firmę naprawiać, niech zacznie ludzi szanować i właściwie im płacić. Nie jest sztuką samemu zarabiać 8 tys i wymagać cudów i poświęceń od ludzi którzy na ręka maja dużo, dużo mniej. Wizje to trzeba było we własnej firmie wprowadzać, ale skoro już tej firmy nie ma to znaczy ze wizja do niczego. A sam wizjoner kiepski. Wstyd dla miasta ze tak się wybiera prezesów firm.
A jak tam zobowiązania wobec firmy ACER? Odsetkami za fakturę i kosztami sądowymi zostaną obciążeni mieszkańcy, czy osoba która do tego doprowadziła? Mamy dopłacić to w cenie za wodę i ścieki czy zapłaci to ten, który zrobił nagonkę na właściciela firmy? A panowie fachowcy od wiórów, którzy temu przyklaskiwaliście przyznacie się publicznie do swoich błędów? Oczywiście to pytanie retoryczne, bo honor już dawno umarł.
Ktoś, kiedyś, a dokładnie ustawodawca i to 21 sierpnia 1997 r., uchwalił ustawę co się zowie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Zrobił to, aby ograniczyć korupcję. I zapisał tam ustawodawca absolutem natchniony: osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe w rozumieniu przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe (Prezes PGM), nie może prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności. Jak Pan udzielający wywiadu stwierdził dalej prowadzi działalność – sklep. I znowu ustawodawca stwierdził z rozmysłem: wybór lub powołanie do władz spółki, spółdzielni lub fundacji z naruszeniem zakazów są z mocy prawa nieważne i nie podlegają wpisaniu do właściwego rejestru. Tak więc, Panie Zbigniewie z przykrością, ale nie jest Pan Prezesem PGM.
Wsadzili swoich do rady nadzorczej, widać jakich specjalistów.
Mieszkańcy zapłacą za tz Wiurka i inne pomysły prezesa i prezydenta gminy dostały już nowe stawki a mieszkańcy niech się już też szykują na plakanie skarbonek. Przecież za pomoc MZK itp pomysły ktoś musi zapłacić to logiczne.
Od 5 października 2018 Firma to małżeńska wspólność majątkowa czyli pisz wymaluj to co pisze John Elton!!! Co na to Zgromadzenie Wspólników - Prezydent W. Bakun i przede wszystkim "Rada Nadzorcza" i zasiadający w niej tęgie głowy i chyba jeden "prawnik"
Gdzie jest najlepszy radca prawny na podkarpaciu Pan Grzegorz G. w tym całym galimatiasie żenujących zachowań. Może u Pana Grzegorza wystąpiły luki w wykształceniu nadrabiane jakże piękną stroną internetową kancelarii, gdzie kroczą dumnie przez rzeszowskie wielkomiejskie życie - swoją drogą jak się ma kancelarię w Rzeszowie to chce się dobremu radcy przyjeżdżać i zasiadać w radzie nadzorczej PGM za kilka groszy? Coś ten obrazek się nie klei.
Aha czyli idę jutro do pracy i jak coś to nie mam szefa - fajnie !!! - wyskocze sobie na miasto :D
Ciekawe kto zapłaci za nieważne umowy.... A no zapłacą wszyscy przemyślanie.
Rada nadzorcza powinna podać się do dymisji – Panie Prezydencie Bakun niech Pan zacznie w końcu rządzić miastem bo teraz to rządzi jakaś banda niedouczonych specjalistów.
No..... Bakun kroi dalej torty wyborcze. Pamiętacie film ? Mówił, że to jest jedyny tort jaki pokroje jak wygrał wybory ?! Nie czujecie się oszukani ? Dlaczego nikt nic nie mówi jak się mu w pysk pluje ? Nieźle ludźmi zmanipulował swoimi "obiecankami", inwestorami, super urzędem, Smart City itp. itd.... Dla mnie to wygląda tak - wsadza swoich i ludzi z POKO, dowala najbiedniejszym stawki za lokale, zmniejsza finansowania, kara przedsiębiorców, bilety MZK w górę (a paliwo spada), wielki pomocnik szpitala, wielkie zbiórki (a tu podatek dowalić). Serio mam nadzieję że czujecie się też OSZUKANI jak ja
Nie ma gorszej zarazy niż tzw platforma obywatelska.
....oraz P(ycha) i S(zmal) tzw. dojna zmiana.
Bakun KŁAMCO Przemyśl Ci podziękuję w najbliższych wyborach za twoje zagrywki. Te piękne hasła iż żadnych partyjniaków na stołeczkach, czy że wszyscy zostaną zatrudnieni po konkursach i co ? Wiesz co po prostu wstydź się człowieku i wracaj do swojej Nehrybki na sołtysa (chodź i tu marne szanse).