Reklama

Kolejne kosztowne selfie przy słupie + instrukacja, jak uniknąć mandatu

17/06/2021 09:45

Pomimo znaków informujących o zakazie zbliżania się do granicy, turyści ulegli pokusie zdobycia pamiątkowego „selfie”.


fot.serwis BiOSG

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 4 czerwca, na odcinku granicy, za który odpowiadają strażnicy graniczni z Korczowej. 24-letni turysta z Polski wszedł na pas drogi granicznej i tam robił sobie zdjęcia przy znaku granicznym. Całe zdarzenie zarejestrował system monitoringu granicy wykorzystywany przez mundurowych.

Z kolei 2 dni później w okolicach Wołosatego funkcjonariusze SG z placówki w Ustrzykach Górnych zaobserwowali innego polskiego turystę. 39-latek wszedł na odległość kilku metrów na stronę ukraińską i wykonał serię tzw. selfie. Obaj mężczyźni zostali ukarani grzywną po 200 złotych każdy.

Reklama

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej przypomina, że na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą).

Zakaz nie obowiązuje na odcinkach pasa drogi granicznej, którymi biegną oznakowane szlaki turystyczne. Osoby poruszające się szlakiem turystycznym biegnącym linią granicy lub w pasie drogi granicznej muszą posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

Ponadto na odcinku granicy państwowej od znaku granicznego nr 164 (Rozsypaniec) do znaku granicznego 213 (Opołonek) dopuszcza się pieszy ruch zorganizowanych grup turystycznych z przewodnikiem, pod warunkiem uzyskania zgody dyrektora Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz zgody komendanta placówki SG w Ustrzykach Górnych.

Reklama


fot.serwis BiOSG
owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości