Reklama

Kolejne wzmocnienie dla strażaków


Samochód kwatermistrzowski dla Przemyśla, kontener gastronomiczny i pojazd typu UTV dla Jarosławia, narzędzia akumulatorowe dla Przeworska oraz pojazd typu UTV dla Lubaczowa – to sprzęt, który trafi do strażackich jednostek w naszym regionie w ramach projektu, mającego na celu wzmocnienie systemu ratowniczo-gaśniczego na Podkarpaciu.


Całkowita wartość projektu wynosi blisko 32 mln zł, a dofinansowanie będzie możliwe w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027. W konferencji poświęconej temu tematowi, zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, uczestniczyli m.in. marszałek Władysław Ortyl i podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie nadbrygadier Tomasz Baran.

– Projekt wsparcia systemu pożarniczo-gaśniczego wpisuje się w szereg działań samorządu województwa na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Niedawno prezentowaliśmy kompleksowo projekty w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia o wartości ponad 1,2 miliarda złotych na bezpieczeństwo i technologie podwójnego zastosowania. Wcześniej realizowaliśmy również działania skierowane do ochotniczych straży pożarnych, przeznaczając ponad 126 milionów złotych dla 93 jednostek

Reklama

– powiedział marszałek W. Ortyl...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 61% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/04/2026 18:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama