Samochód kwatermistrzowski dla Przemyśla, kontener gastronomiczny i pojazd typu UTV dla Jarosławia, narzędzia akumulatorowe dla Przeworska oraz pojazd typu UTV dla Lubaczowa – to sprzęt, który trafi do strażackich jednostek w naszym regionie w ramach projektu, mającego na celu wzmocnienie systemu ratowniczo-gaśniczego na Podkarpaciu.
Całkowita wartość projektu wynosi blisko 32 mln zł, a dofinansowanie będzie możliwe w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027. W konferencji poświęconej temu tematowi, zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, uczestniczyli m.in. marszałek Władysław Ortyl i podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie nadbrygadier Tomasz Baran.
– Projekt wsparcia systemu pożarniczo-gaśniczego wpisuje się w szereg działań samorządu województwa na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Niedawno prezentowaliśmy kompleksowo projekty w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia o wartości ponad 1,2 miliarda złotych na bezpieczeństwo i technologie podwójnego zastosowania. Wcześniej realizowaliśmy również działania skierowane do ochotniczych straży pożarnych, przeznaczając ponad 126 milionów złotych dla 93 jednostek
Reklama
– powiedział marszałek W. Ortyl...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 61% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze