Uwaga! Oszuści kolejny raz zaatakowali w Przemyślu i kolejny raz się im udało! Przemyscy policjanci ostrzegają przed osobami podającymi się za policjantów, które w ten sposób wyłudzają pieniądze!
W piątek, po godz. 14, do 78-letniego przemyślanina na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta prowadzącego na danym osiedlu tajną akcję. Utrzymywał, że znaleziono podrobione dokumenty na dane osobowe seniora oraz jego żony, na które oszuści wyłudzili w banku pieniądze.
Oszust twierdził, że właśnie na osiedlu trwa zasadzka na oszustów. Kazał seniorowi dobrze zabezpieczyć drzwi wejściowe do mieszkania, nikomu nie otwierać, a na podłodze położyć ręcznik, ponieważ oszuści mogą próbować wpuszczać gaz do jego mieszkania... Następnie nakazał 78-latkowi włożyć oszczędności do reklamówki i wyrzucić przez balkon.
Skutecznie przestraszony i ufny wobec pseudofunkcjonariusza starszy mężczyzna zrobił, jak polecono, a żona wyrzuciła paczkę przez balkon.
Stracili kilkadziesiąt tys. zł... Dopiero po kilku godzinach zorientowli się, że zostali oszukani i zawiadomili policję.
Uwaga, policja zaznacza, że schemat działania przestępców w każdym przypadku jest niemal identyczny! Osoby podszywające się pod policjanta informują o tajnej akcji przeciw oszustom, często ogólnopolskiej, straszą, że pieniądze w domu czy na kontach bankowych są zagrożone i trzeba je przekazać służbom lub przelać na wskazane konto. Dyspozycje przekazują telefonicznie i – niby ze względu na bezpieczeńśtwo – proszą o dyskrecję!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze