Oficjalnym i tradycyjnym już przecięciem wstęgi władze Starostwa Powiatowego w Przemyślu oddały do użytku nowy most łączący Nakło ze Starzawą w gminie Stubno na tzw. Kanale Bucowskim.
Przez wiele lat Nakło ze Starzawą łączył solidny drewniany most, ale – co jest naturalne – czas robił swoje. Stan techniczny przeprawy z roku na rok się pogarszał i władze powiatu przemyskiego zdecydowały o jego czasowym zamknięciu, a potem wybudowaniu nowego, solidniejszego. 1 października br. nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie żelbetowego mostu łączącego Nakło ze Starzawą. Łączny koszt budowy to ok. 460 tys. zł[paywall]. W przedsięwzięciu partycypowały także władze gminy Stubno, dokładając 30 tys. zł oraz szefostwo Gospodarstwa Rybackiego w Starzawie sp. z o.o. z właścicielem Michałem Ostafińskim na czele, dodając od siebie także 30 tys. zł. Pozostałą część kosztów wziął na swoje barki powiat przemyski.
– Oddany do użytku most znajduje się na tak zwanym Kanale Bucowskim. Prace trwały około dwóch miesięcy. To już kolejna nowa przeprawa oddana do użytku na terenie naszego powiatu. Zarząd Dróg Powiatowych w Przemyślu założył, że w 2020 roku wyremontuje własnymi siłami cztery mosty i to się udało. W 2021 roku także. Trzy z nich już zostały oddane do użytku, czwarty jest w trakcie realizacji na terenie gminy Bircza. Podobne plany są na 2022 rok – wyliczyła rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze