Reklama

Kolejny krok w kierunku budowy kompleksu szkolno-sportowego


Niedawno informowaliśmy o planach gminy Przemyśl związanych z inwestycją w oświatę. Samorząd planuje na swoim terenie budowę kompleksu szkolno-sportowego z przeznaczeniem dla 230 uczniów. Właśnie podpisał umowę na opracowanie projektu dla tego – odważnego jak na obecne czasy – przedsięwzięcia.


Wykonawcą dokumentacji projektowej będzie spółka PWARCH w Łańcucie. Jej zadaniem będzie nie tylko przygotowanie projektu budowlanego, ale też projektów technicznych i innych opracowań koniecznych do: uzyskania pozwolenia na budowę, złożenia wniosku o dofinansowanie i ogłoszenia przetargu na inwestycję. W pierwszym etapie gmina chce wybudować budynek hali sportowej z własnym źródłem ogrzewania, w drugim główny budynek szkoły wraz z zapleczem administracyjnym, gospodarczym i gastronomicznym (kuchnia ze stołówką) połączony z halą łącznikiem i umożliwiający połączenie łącznikiem z budynkiem pomocniczym, który z kolei ma powstać w etapie trzecim, w którym to przewidziano też zagospodarowanie terenu działki. Ten ostatni element objąć ma stworzenie dojazdu wraz z miejscami parkingowymi i oświetleniem, strefę wysadzania dzieci (tzw. kiss&ride), dojścia, przestrzeni rekreacyjno-sportowej, w tym boiska, placu wejściowego przed szkołą i halą sportową i zagospodarowanie zieleni. Jak zapowiedziała gmina, atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna wokół szkoły ma być dostępna nie tylko dla uczniów, ale również i mieszkańców.

Będą szukać dofinansowania

Gmina zakłada, że inwestycja będzie ważnym krokiem w kierunku poprawy jakości życia na jej terenie. Ma już też kupioną za ponad 500 tysięcy złotych działkę pod inwestycję i wydane warunki zabudowy dla przedsięwzięcia. Pełnowymiarowa hala sportowa przewidziana ma być na około 200 miejsc siedzących, a szkoła dla około 230 uczniów. Takie plany nakreślił w marcowej rozmowie z nami wójt gminy Przemyśl Marek Wasiewicz.

Reklama

Kompleks szkolno-sportowy ma mieć dogodną lokalizację i powstać na pograniczu Ostrowa i Kuńkowiec, przy drodze wojewódzkiej w stronę na Domaradz. Znajdująca się po stronie północnej gminy szkoła w Ostrowie mieści się w starym budynku podworskim, którego zwrotu zażądali poprzedni właściciele. Gdyby samorząd go stracił, powstałby problem. Z kolei placówka w Łętowni to szkoła tysiąclatka, bez sali gimnastycznej. Dlatego gmina chce wybudować jedną nową szkołę dla całego obwodu szkolnego północnego (obejmującego Ostrów, Kuńkowce, Łętownię, Bełwin i Wapowce). Zgodnie z zapowiedziami gminy, w nowo wybudowanej szkole uczyć mieliby się uczniowie z Ostrowa, Łętowni, ale też Kuńkowiec, Bełwina czy Wapowiec, gdzie i tak nie ma placówek szkolnych. Transport do nowej szkoły, podobnie jak teraz, zapewnić miałaby gmina. Pieniędzy na realizację przedsięwzięcia lokalny samorząd będzie chciał poszukać m.in. w Ministerstwie Sportu (na budowę hali sportowej z trybunami). Posiadanie dokumentacji projektowej z pozwoleniem na budowę jest jednak koniecznym warunkiem do składania jakichkolwiek wniosków o dofinansowania zewnętrzne.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/04/2026 17:55
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama