Niedawno informowaliśmy o planach gminy Przemyśl związanych z inwestycją w oświatę. Samorząd planuje na swoim terenie budowę kompleksu szkolno-sportowego z przeznaczeniem dla 230 uczniów. Właśnie podpisał umowę na opracowanie projektu dla tego – odważnego jak na obecne czasy – przedsięwzięcia.
Wykonawcą dokumentacji projektowej będzie spółka PWARCH w Łańcucie. Jej zadaniem będzie nie tylko przygotowanie projektu budowlanego, ale też projektów technicznych i innych opracowań koniecznych do: uzyskania pozwolenia na budowę, złożenia wniosku o dofinansowanie i ogłoszenia przetargu na inwestycję. W pierwszym etapie gmina chce wybudować budynek hali sportowej z własnym źródłem ogrzewania, w drugim główny budynek szkoły wraz z zapleczem administracyjnym, gospodarczym i gastronomicznym (kuchnia ze stołówką) połączony z halą łącznikiem i umożliwiający połączenie łącznikiem z budynkiem pomocniczym, który z kolei ma powstać w etapie trzecim, w którym to przewidziano też zagospodarowanie terenu działki. Ten ostatni element objąć ma stworzenie dojazdu wraz z miejscami parkingowymi i oświetleniem, strefę wysadzania dzieci (tzw. kiss&ride), dojścia, przestrzeni rekreacyjno-sportowej, w tym boiska, placu wejściowego przed szkołą i halą sportową i zagospodarowanie zieleni. Jak zapowiedziała gmina, atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna wokół szkoły ma być dostępna nie tylko dla uczniów, ale również i mieszkańców.
Gmina zakłada, że inwestycja będzie ważnym krokiem w kierunku poprawy jakości życia na jej terenie. Ma już też kupioną za ponad 500 tysięcy złotych działkę pod inwestycję i wydane warunki zabudowy dla przedsięwzięcia. Pełnowymiarowa hala sportowa przewidziana ma być na około 200 miejsc siedzących, a szkoła dla około 230 uczniów. Takie plany nakreślił w marcowej rozmowie z nami wójt gminy Przemyśl Marek Wasiewicz.
Kompleks szkolno-sportowy ma mieć dogodną lokalizację i powstać na pograniczu Ostrowa i Kuńkowiec, przy drodze wojewódzkiej w stronę na Domaradz. Znajdująca się po stronie północnej gminy szkoła w Ostrowie mieści się w starym budynku podworskim, którego zwrotu zażądali poprzedni właściciele. Gdyby samorząd go stracił, powstałby problem. Z kolei placówka w Łętowni to szkoła tysiąclatka, bez sali gimnastycznej. Dlatego gmina chce wybudować jedną nową szkołę dla całego obwodu szkolnego północnego (obejmującego Ostrów, Kuńkowce, Łętownię, Bełwin i Wapowce). Zgodnie z zapowiedziami gminy, w nowo wybudowanej szkole uczyć mieliby się uczniowie z Ostrowa, Łętowni, ale też Kuńkowiec, Bełwina czy Wapowiec, gdzie i tak nie ma placówek szkolnych. Transport do nowej szkoły, podobnie jak teraz, zapewnić miałaby gmina. Pieniędzy na realizację przedsięwzięcia lokalny samorząd będzie chciał poszukać m.in. w Ministerstwie Sportu (na budowę hali sportowej z trybunami). Posiadanie dokumentacji projektowej z pozwoleniem na budowę jest jednak koniecznym warunkiem do składania jakichkolwiek wniosków o dofinansowania zewnętrzne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze