Ponad 90 ochotników z powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego, brzozowskiego, bieszczadzkiego, sanockiego, leskiego oraz miasta Przemyśla rozpoczęło służbę w 20. Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.
Kolejna rekrutacja w jednym z pododdziałów 20. Przemyskiej BOT, czyli 202. Batalionie Obrony Pogranicza z Jarosławia, to początek drogi do bycia żołnierzem. To również wstępne dopełnienie niezbędnych formalności, np. wypełnienie dokumentów, pobranie mundurów, odbycie szkolenia z BHP i test sprawności fizycznej. Nowo wcieleni otrzymali już także karabinki MSBS „Grot”, które będą im towarzyszyć przez cały okres szkolenia 8- i 16-dniowego pod okiem doświadczonych instruktorów z kompanii szkolnej. Ci przekażą im podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
– Szkolenie podstawowe zakończy sprawdzian nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, czyli tak zwana pętla taktyczna. Ukoronowaniem tych zmagań będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 30 maja br. w Solinie na najwyższej betonowej zaporze wodnej w Polsce
Reklama
– zdradził oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 51% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze