Reklama

Kolejny nabór ochotników do brygady obrony terytorialnej [ZDJĘCIA]


Ponad 90 ochotników z powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego, brzozowskiego, bieszczadzkiego, sanockiego, leskiego oraz miasta Przemyśla rozpoczęło służbę w 20. Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.


Kolejna rekrutacja w jednym z pododdziałów 20. Przemyskiej BOT, czyli 202. Batalionie Obrony Pogranicza z Jarosławia, to początek drogi do bycia żołnierzem. To również wstępne dopełnienie niezbędnych formalności, np. wypełnienie dokumentów, pobranie mundurów, odbycie szkolenia z BHP i test sprawności fizycznej. Nowo wcieleni otrzymali już także karabinki MSBS „Grot”, które będą im towarzyszyć przez cały okres szkolenia 8- i 16-dniowego pod okiem doświadczonych instruktorów z kompanii szkolnej. Ci przekażą im podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

– Szkolenie podstawowe zakończy sprawdzian nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, czyli tak zwana pętla taktyczna. Ukoronowaniem tych zmagań będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 30 maja br. w Solinie na najwyższej betonowej zaporze wodnej w Polsce

Reklama

– zdradził oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 51% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/05/2026 13:09
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama