Archidiecezjalny chór Magnificat koncertował dla mieszkańców Olszan.
Z inicjatywy mieszkanki Olszan Małgorzaty Senczyszyn w kościele parafialnym w Olszanach odbył się wyjątkowy koncert z udziałem członków archidiecezjalnego chóru Magnificat pod dyrekcją ks. prałata Mieczysława Gniedego. Symboliczne kwoty, które stanowiły bilet wstępu na to wydarzenie, przekazane zostaną na bieżące potrzeby parafii i prace remontowe w kościele. Program muzyczny opatrzony stosownym komentarzem przyszło obejrzeć wielu mieszkańców miejscowości. Chórzyści zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy, a wcześniej czynnie uczestniczyli we mszy świętej, która dzięki obecności chóru zyskała wyjątkową oprawę.
– Cieszę się, że z pomocą wielu osób udało się zorganizować to wydarzenie. Mam nadzieję, że to dopiero początek wielu innych, podobnych inicjatyw. Liczę też, że uda się w Olszanach reaktywować koło gospodyń wiejskich – komentuje M. Senczyszyn.
W organizację przedsięwzięcia zaangażowało się wielu mieszkańców miejscowości, m.in. sołtys wsi Andrzej Borsuk, wójt gminy Krasiczyn Tadeusz Bobek, który przeznaczył środki na wspomniany cel, a także mieszkanki wsi: Monika Lambora, Maria i Ewelina Kaczmaryk, Danuta Rożek, Stefania Borsuk, Barbara Szacka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze