Reklama

Koncert na dobry początek

Archidiecezjalny chór Magnificat koncertował dla mieszkańców Olszan.

Z inicjatywy mieszkanki Olszan Małgorzaty Senczyszyn w kościele parafialnym w Olszanach odbył się wyjątkowy koncert z udziałem członków archidiecezjalnego chóru Magnificat pod dyrekcją ks. prałata Mieczysława Gniedego. Symboliczne kwoty, które stanowiły bilet wstępu na to wydarzenie, przekazane zostaną na bieżące potrzeby parafii i prace remontowe w kościele. Program muzyczny opatrzony stosownym komentarzem przyszło obejrzeć wielu mieszkańców miejscowości. Chórzyści zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy, a wcześniej czynnie uczestniczyli we mszy świętej, która dzięki obecności chóru zyskała wyjątkową oprawę. 

– Cieszę się, że z pomocą wielu osób udało się zorganizować to wydarzenie. Mam nadzieję, że to dopiero początek wielu innych, podobnych inicjatyw. Liczę też, że uda się w Olszanach reaktywować koło gospodyń wiejskich – komentuje M. Senczyszyn.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowało się wielu mieszkańców miejscowości, m.in. sołtys wsi Andrzej Borsuk, wójt gminy Krasiczyn Tadeusz Bobek, który przeznaczył środki na wspomniany cel, a także mieszkanki wsi: Monika Lambora, Maria i Ewelina Kaczmaryk, Danuta Rożek, Stefania Borsuk, Barbara Szacka.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama