Zakończyła się kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Miasta Przeworska, która dotyczyła Zajazdu Pastewnik. W trakcie prowadzonych czynności stwierdzono nieprawidłowości.
Kontrola CBA prowadzona była przez 9 miesięcy, od 22 maja 2015 r. do 22 lutego 2016 r. Dotyczyła przestrzegania procedur podejmowania i realizacji decyzji rozporządzania mieniem komunalnym Gminy Miejskiej Przeworsk, w tym decyzji burmistrza Przeworska w kwestii udzielonych ulg w zakresie[paywall] podatków lokalnych, w latach 2010 – 2015. 24 lutego burmistrz miasta odebrał protokół pokontrolny.
W trakcie kontroli CBA stwierdziło kilka nieprawidłowości. Jedną z nich było naruszenie ustawy o postępowaniu w sprawach pomocy publicznej. Drugą nieprawidłowością było naruszenie ustawy o samorządzie gminnym, poprzez niezachowanie szczególnej staranności przy wykonywaniu zarządu nieruchomością Zajazd Pastewnik, stanowiącej mienie Gminy Miejskiej Przeworsk, zgodnie z jego przeznaczeniem oraz jego ochroną, w związku z zaniechaniem dochodzenia od dzierżawcy kwot kaucji zabezpieczającej określonej w postępowaniu przetargowym.
Kolejna to naruszenie ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy o gospodarce nieruchomościami poprzez wzajemne rozliczenia z tytułu zapłaty za faktury VAT za wykonane prace na terenie Zajazdu Pastewnik i zaległego czynszu dzierżawnego za poprzednie lata oraz ustawowych odsetek, niezgodnie z ustawą o finansach publicznych i pominięciem przepisów Prawo zamówień publicznych.
– Na tym etapie to postępowanie się zakończyło. Następne czynności prawne będą już w gestii CBA. Jakie one będą, czas pokaże – powiedział burmistrz Leszek Kisiel podczas lutowej sesji rady miasta.
Kwota wykazanych przez CBA nieprawidłowości dotyczących Zajazdu Pastewnik, w połączeniu z pieniędzmi, które miasto będzie musiało zapłacić w związku z wyrokiem sądowym, to łącznie ok. 850 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
W Kańczudze tez by sie przydała....
W Jaworniku Polskim też
Za te droge do Jawornika Polskiego ktoś powinien beknąć