Reklama

Kontrowersje wokół budżetu obywatelskiego. Radni podzielili kasę

Choć pomysł prezydenta miasta Wojciecha Bakuna był inny, ostatecznie głosowanie nad wstępnymi projektami budżetu obywatelskiego odbędzie się wśród wszystkich mieszkańców poszczególnych osiedli.

– Moja propozycja brzmiała, aby prawo do przedkładania pomysłów inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego miała grupa 30 mieszkańców. Do oceny złożonych wniosków, zakwalifikowanych do głosowania, jak i ustalenia ostatecznych wyników proponowałem powołać Komisję do spraw Budżetu Obywatelskiego, złożoną z przedstawicieli wszystkich klubów rady miejskiej oraz pracowników wydziałów merytorycznych urzędu[paywall]. Proponowałem podzielenie, wzorem innych miast, kwoty budżetu na trzy grupy: inwestycje miejskie, inwestycje obejmujące pojedyncze osiedla oraz tak zwane projekty miękkie, czyli niezwiązane z działaniami inwestycyjnymi – tłumaczył prezydent W. Bakun.

Kwestie związane z budżetem obywatelskim dyskutowane były m.in. na Komisji Budżetu i Finansów UM w Przemyślu. Trzeba przyznać, że dyskusja była niezwykle burzliwa, by nie rzec nieelegancka.

Reklama

Ostatecznie stanęło na rozwiązaniu uwzględniającym wprowadzoną autopoprawkę, której „patronował” radny Janusz Zapotocki (SLD). Wprowadzone zmiany uwzględniają także wnioski zgłaszane przez przedstawicieli mniejszych osiedli w mieście, wyrażających obawy o możliwość konkurowania w głosowaniu z mocniejszymi pod względem zaludnienia dzielnicami Przemyśla.

 

Poniżej prezentujemy kwoty, jakie zostały finalnie przyznane poszczególnym osiedlom na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Łącznie na ten cel przeznaczonych zostało 760 tys. 500 zł.

Reklama

 

osiedle                          kwota (w zł)

Stare Miasto             41 tys. 500 zł

Kmiecie                       60 tys. 500 zł

Warneńczyka          31 tys. zł

Lipowica                     25 tys. zł

Salezjańskie             53 tys. 500 zł

Kazanów                    72 tys. 500 zł

Winna Góra              25 tys. zł

Rogozińskiego        25 tys. zł

Krasińskiego            47 tys. 500 zł

Kopernika                 35 tys. 500 zł

Lwowskie                  31 tys. zł

Łukasińskiego        59 tys. 500 zł

Przemysława          37 tys. 500 zł

Reklama

Słowackiego           25 tys. zł

Konopnickiej          25 tys. zł

Mickiewicza           26 tys. zł

Zielonka                   25 tys. zł

Rycerskie                 39 tys. 500 zł

Krakowskie             25 tys. zł

Za Wiarem              25 tys. zł

Kruhel Wielki       25 tys. zł
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Taki tam - niezalogowany 2019-07-13 21:16:22

    Po pierwsze na budżet obywatelskim przeznaczono 1950000,-. Kwota podana w artykule dotyczy puli dedykowanej na osiedla a nie całej kwoty. Po drugie poprawki zgłosiły Regia i PiS a Zapotocki jest tylko podchodził. A po nim PO i tak powstała autopoprawka prezydenta, która ostatecznie też została zmieniona np. w zakresie składki komisji oceniający i organu odwoławczego. Choć trzeba przyznać że najbardziej walczył słownie i nie tylko radny Zapotocki. Ale to inna historia 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wątpiący przemyski obserwator - niezalogowany 2019-07-13 23:08:33

    Jak zwykle w Przemyślu,  nic nie wychodzi, same problemy nawet w drobnych sprawach, czyli jak nie urok to sraczka. Naprawdę obserwuję jako oczywiście przenikliwy obserwator od lat działalność kolejnych władców mieściny, kolejnych bezradnych zawsze rad, kolejnych posłów i jaka ocena, oni nigdy nic nie mogą, zawsze czynniki obiektywne i subiektywne, ciągłe nieustające problemy, nieustanna niemoc, gospodarczą i polityczna posłucha. Zastanawia jakby mieli rządzić większym o wiele większymi organizmami gospodarczymi dużymi miastami, często molochami, co wtedy, jakie działania by poczynić jeśli mają zawsze problemy z zadupie gdzie nie ma niemal nic ani poważnego przemysłu, ani dobrego handlu, totalna pustynia naukowa, mizerne szkolnictwo, sport na poziomie 0. Przecież ostatnio były ogromne problemy z wysoką trawą i chwastami w centrum zadupia, a czy moje kolorowe rybki w bajorze w parku i to im. St. Strońskiego jeszcze pływają zobaczę jutro po kościele.. No cóż na zakończenie krótkiej oceny jak zwykle7 moje stałe motto, jaki pan taki kram, jacy wyborcy taka władza. I co z tego że jest taras widokowy, podobny w parku na  wzgórzu zamkowym, co z tych tarasów kiedy są nieustannie puste, co nieustannie obserwuję. Tyle i aż tyle. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2019-07-14 00:58:35

    KOSZENIE TRAWY TO GŁUPOTA! SZKODZI LUDZIOM I PRZYRODZIE - FOCUS.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama