Sierpniowe warsztaty artystyczne dla kół gospodyń z terenu gminy Radymno były dla działających w nich pań szansą na poszerzenie wiedzy i wypracowanie umiejętności, które być może będą miały okazję wykorzystać w ramach swoich statutowych działań.
To interesujące wydarzenie zorganizowane zostało 28 sierpnia w Świetlicy Wiejskiej w Duńkowicach, z inicjatywy Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” z Pawłosiowa. Spotkało się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem członkiń KGW. Podczas warsztatów pod okiem prowadzącej Małgorzaty Szepelak uczestniczki doskonaliły sztukę ozdabiania przedmiotów, czyli coraz bardziej popularną technikę decoupage. Przyniesione butelki i flakony najpierw malowano farbami akrylowymi, a następnie przyklejano na nie wzory z papieru i serwetek oraz papierowe kwiaty, po czym ponownie malowano je farbami, na koniec lakierując. W efekcie wspólnej pracy powstały przepiękne wazony, zdobione kwiatami nawiązującymi do dożynek.
Każdy był wyjątkowy i odzwierciedlał talent oraz kreatywność uczestniczek. Artystyczne talenty rozwijano w radosnej i twórczej atmosferze. Był to nie tylko czas nauki, ale i integracji oraz wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielkami kół gospodyń wiejskich. Na zakończenie uczestniczkom wręczone zostały certyfikaty. Podsumowaniem warsztatów było też pamiątkowe zdjęcie uczestniczek z wykonanymi własnoręcznie małymi dziełami sztuki.
Warsztaty były współfinansowane z funduszy unijnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze