W najbliższą niedzielę, 21 października br. Wojciech Bakun, Wojciech Błachowicz, Janusz Hamryszczak i Tomasz Kulawik, staną w wyborcze szranki. Stawką jest fotel prezydenta Przemyśla, w którym zgodnie ze znowelizowanym prawem wyborczym jeden z nich będzie zasiadał przez najbliższe 5 lat i maksymalnie przez 2 kadencje.
Najmłodszy kandydatem na prezydenta nadsańskiego miasta, który pierwszy raz w życiu podjął to wyzwanie jest[paywall] Wojciech Antoni Bakun. W 2015 roku wcześniej nieznany większości z działalności politycznej 37-latek z podmiejskiej Nehrybki, z sukcesem wystartował w wyborach parlamentarnych. Do Sejmu dostał się z listy powołanego przez muzyka Pawła Kukiza komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15. Otrzymał 9406 głosów. Bakun z wykształcenia technik informatyk. W 2002 ukończył Policealne Studium Zawodowe. Nim zasiadł w gmachu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie wspólnie z żoną prowadził własną działalność gospodarczą. Z jego oświadczenia majątkowego możemy dowiedzieć się, że na koniec grudnia 2017 roku posiadał zasoby pieniężne w wysokości 1973,09 zł, a w walucie obcej 0,12634047 BTC (waluta internetu). Ma także 78-metrowe mieszkanie o wartości 160 tysięcy złotych.
52-letni polityk Platformy Obywatelskiej Wojciech Błachowicz jako jedyny spośród wymienionych ubiegł się już o wybór na prezydenta Przemyśla. W 2014 roku przeszedł do II tury z obecnym prezydentem Robertem Chomą. Uzyskał wówczas poparcie ok. 6,5 tysiąca przemyślan, zaś jego konkurent ponad 10 tysięcy głosów. Błachowicz radny obecnej kadencji ma żonę, 3 synów. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej o specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie. Ukończył także studia podyplomowe. Pracował w rzeszowskiej Hydrobuowie, Zakład Płyt Pilśniowych w Przemyślu, Polskim Koncernie Naftowym Orlen. W latach 2010 – 2014 był zastępcą prezydenta Przemyśla. Z oświadczenia majątkowego za miniony rok wynika, że zgromadził oszczędności w kwocie prawie 150 tysięcy złotych (majątek odrębny). Obecnie prowadzi działalność gospodarczą.
Prezydentem Przemyśla chciałby zostać także obecny zastępca gospodarza miasta 50-letni Janusz Adam Hamryszczak popierany przez Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Żonaty, 2 synów. Doktor ekonomii, inżynier organizacji i zarządzania oraz magister ekonomii. Ukończył studia podyplomowe z matematyki oraz kursy i szkolenia z rachunkowości, finansów i informatyki. Pracował w Zakładach Automatyki Polna w Przemyślu, tutejszym Banku Pekao w Przemyślu, szefował miejscowego Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Św. Ojca Pio. Jest wykładowcą akademickim. Hamryszczak jako zastępca prezydenta nie musi składać oświadczeń majątkowych stąd w tekście brak szczegółów na wspomniany temat.
O najważniejszy fotel w magistracie rywalizuje również 49-letni Tomasz Przemysław Kulawik reprezentujący Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem. Absolwent Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydziału Inżynierii Środowiska PWSOŚ w Radomiu. Wiceprezes Stowarzyszenia Mieszkańców Przemyśla. Prezes Przemyskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Wcześniej był m.in. dyrektorem działu produkcji w firmie Domator w Przemyślu oraz prowadził własną działalność gospodarczą. Szefował radzie nadzorczej przemyskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Jest radnym obecnej kadencji. Z oświadczenia majątkowego za 2017 roku wynika, że zgromadził 100 tysięcy złotych, 2500 euro i 2500 dolarów (wszystko wspólnota majątkowa). Ma dom o powierzchni 100 metrów kwadratowych warty 400 tysięcy złotych.
Kandydaci na wójtów w gminach powiatu przemyskiego
Gmina Przemyśl: Andrzej Huk (52 l.), Witold Kowalski (55 l.), Marek Osetek (53 l.), gmina Fredropol: Krzysztof Dyl (50 l.), Sebastian Puchala (43 l.), Mariusz Śnieżek (44 l.), gmina Bircza: Artur Buczek (44 l.), Grzegorz Gągola (29 l.), Lucjan Mielnikiewicz ( 49 l.), Józef Żydownik (59 l.), gmina Dubiecko: Kazimierz Babiś (62 l.), Wiesław Bembenek (57 l.), Jerzy Brożyna (46 l.), Daniel Foryś ( 38 l.), Jacek Grzegorzak (48 l.), gmina Krzywcza: Janusz Czarniecki (57 l.), Wacław Pawłowski (56 l.), gmina Żurawica: Mirosław Łucko (35 l.), Krzysztof Składowski (50 l.), Tomasz Szeleszczuk (40 l.), gmina Orły: Bogusław Słabicki (48 l.), gmina Stubno: Jerzy Małachowski (42 l.), Janusz Słabicki (58 l.), gmina Medyka: Marek Iwasieczko ( 61 l.), gmina Krasiczyn: Tadeusz Bobek (63 l.), Krzysztof Dobrowolski (45 l.), Jacek Kurasz (42 l.).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jeżeli chcemy samolikwidacji Naszego Miasta to nawet nie musimy się zastanawiać na kogo postawić.Wybór jest oczywisty
Kto zostanie ten zostanie, mam tylko nadzieję, że te 16 lat koszmaru na jawie powoli dobiega końca.Ps, Extra fota, jeszcze sprzed dewastacji i profanacji Rynku !!! Więcej takich !!!
trzeba dac szansę młodym reszta elity sie nachłapała jak swinie do koryta nie obrazając SWIŃ nie powiem na kogo głosowac ale tutejsza władza do juz powinna odejsc bez ......
NO JAK KTO ZOSTANIE PREZYDENTEM???? NALMLODSZY WIEKIEM:):)MLODOSC DO BOJU
To teraz przepierdolą całkowicie Przemyśl i zniknie z mapy Polski Tu już nić nie ma tylko zostały cenne odpady do wywiezienia do skupu
Tak tu tylko do koryta po ostatnie ochłapy
To zdjęcie przemyskiego Rynku dowodzi, jak został oszpecony Przemyśl. Karykatura została z tego miasta. A teraz śmie kandydować współtwórca tej degradacji zastępca Hamryszczak?
Ludzie wczoraj na os. Kmiecie w sali katechetycznej przy kościele odbyło się spotkanie p. Kuchcińskiego, Chomy, Hamryszczaka i pół Pisu. Byłem tam wczoraj. Hamryszczak obiecywał (uwaga !!!): mieszkania - 150 szt., remont Bielskiego, baseny, oceanarium i obserwatorium astronomiczne - cyrk istny tam się odbywał, a ci biedni ludzie ich miny - oceanarium czaicie w Przemyślu !!! hehe pranie mózgów po kościołach cyrk. Panie strzeż nas przed w/w.
Szanowni Państwo jak wybory wygra Hamryszczak tak będzie w Przemyśl:https://demotywatory.pl/4885081/Zatrudnienie-w-panstwowych-spolkach
Dość już pokazali przez 15 lat co potrafią zrobić w Przemyślu teraz czas na młodego prezydynta WB
Przepraszam, ale jaki cyrk? przecież wszystko co obiecali to będzie zrealizowane jeszcze w tym roku!!! Baseny, oceanarium będzie przed każdym marketem spożywczym,tak około 20 grudnia jak chłopaki ze Starzawy karpia przywiozą. A mieszkania też będą nawet więcej, chłopaki z INFORESu robią co mogą i już ruszają z następnymi. BRAWO WY!!!
Tylko Pan Poseł Bakun , albo Pan Błachowicz! Jeden z nich na pewno! Dogadają się po wyborach, a w pierwszej kolejności to zrobić AUDYT W KAŻDYM WYDZIALE MIASTA!AUDYT W KAŻDYM WYDZIALE MIASTA ORAZ PODLEGŁYCH IM SPÓŁKACH! KONIECZNIE!
Chroń nas Panie Boże przed tymi dwoma bo za 5 lat może juź nie być prawie 1000 letniego grodu
Drzewa już nie ma, a teraz nie będzie także Chomy! Jakaś łaskawa gwiazda nad nami czuwa!
Trzeba nam wiedzy i doświadczenia! Inaczej z tego bagna nie wyleziemy!
Hmmm... "oceanarium" to już jest, bo "rekiny" spustoszyły to miasto. A na tzw. "budowie basenu" to niejedna ekipa już płynęła, aż ta obecna = popłynęła!
Cieszmy się, niektórych w przyszłej radzie nie będzie. Oby jak najwięcej! https://nowiny24.pl/przemyscy-radni-kadencji-20142018-spotkali-sie-po-raz-ostatni-zdjecia/ga/13594468/zd/31767990
Janusz Nosacz zapowiedzial budowe kosmodromu na wzniesieniu hehe
Jednym słowem stypa. Byli też tacy co milczeli przez całą kadencję -tzw. "głuchoniemi".
Z Twojego wpisu wynika, że teraz pora aby młodzi się "nachapali"...Niestety wciąż większość ludzi kojarzy posadę państwową na wysokim szczeblu z czasownikiem "nachapać się"Ja to bym chciał aby zwaczajnie pełnienie urzędu jakiegokolwiek przestało się tak kojarzyć
A to z oczywistych przyczyn. żeby politycy przestali "chapać"... Chapie sie na ukrainie.
Wiedzy i doświadczenia? ... Hamryszczak już pokazał wiedze i doświadczenie. Szpital wciągnął w długi a poźniej mając szansę jako wiceprezydent skutecznie ją zmarnował. Dziękuję za taką wiedzę i doświadczenie. Liczy się też zaradność i skuteczność.
Choma hucznie obiecywał na banerach w ostatniej Kampanii Inkubator przedsiębiorczości i wiecie co? Teraz Hamryszczak to samo obiecuje! Haha po 4 latach :DNa tym samym tekscie chcą pociągnąć 8 lat :D
Wolę żeby nie było niż istnieć w takim stanie zawieszenia... Wóz albo przewóz... Idziemy na całego. Bakun do przodu!
Wielki ekonomista który zna wszystkich z elit rządzących Pan Hamryszczak. Gość pokazał swoją wielką wiedzę ekonomiczną będąc dyrektorem szpitala, ile milionów zadłużenia ma w tej chwili szpital ? !!! Jego obietnice :- igielitowy stok narciarski- dwa lodowiaka - kompleks basenowy- obserwatorium astronomiczne - oceaanarium itd.Panie Januszu a może jeszcze kosmodrom na Kopcu Tatarskim ?
Same kielbasy wyborcze. A gdzie rozwiązania, ktore postawia niasto ma nogi? Pamiętacie jak wygladał aquapark Chomy? Mam tu na myśli miejskie prysznice na swiezym powietrzy nijaki"wodny plac zabaw. To teraz jestem Ciekawy jak będzie wygladac oceanarium Pana Hamryszczaka? Rybki wpusci do fontanny na rynku?
Kasa misiu,kasa. https://nowiny24.pl/o-jakie-pieniadze-walcza-kandydaci-w-wyborach-samorzadowych-na-podkarpaciu/ar/13595280 Oprócz kasy to możliwość załatwienia różnych spraw, w szczególności pracy na stanowisku minimum dyrektorskim dla siebie oraz etatów dla rodziny.
Hamryszczak ? lustrzane odbicie Chomy ! i już po mieście !!!Błachowicz ? miał swoje 5-ęć minut i nic po za parciem na fotel!!!Pan Kapitan ? SLD i cały kordon Oleszków i cyców Radochońskich farbowańców!!! LENIN się w grobie przewraca!!!W Bakun ? nowa twarz, poseł , nie umoczony w wojenki przemyskie, wprawdzie od Kukiza, ale chyba mu nie za bardzo z nim po drodze , bardziej niezależny, młody człowiek, pracowity, postawił bym na niego !!
tyle lat straconych dla miasta... same tyly! okrzykniecie przemysla miastem turystycznym jest nie trafne, a wrecz smieszne,stare kamienice obdarte nie remontowane z tym trzeba cos zrobic!!! dac ludzom za przyslowiowa zlotowke zeby WRESZCIE ludzie mieli cel i sens remontow budynkow i mieszkan komunalnych! admy do likwidacji, dlaczego nie buduje sie nie platnych parkingow w miescie!? TYLKO platne ! polska to NASZ kraj i chore jest tylko placenie we wlasnym domu na kazdym kroku!!! razem z platnymi MUSZA byc bezplatne!! spolki miasta? co to jest? to jest dla nas czy dla nich?
Lol dupku, sam se kup, ćwoku dzieła lenina!!!!!!!!
Jeżeli chcemy samolikwidacji Naszego Miasta to nawet nie musimy się zastanawiać na kogo postawić.Wybór jest oczywisty
Kto zostanie ten zostanie, mam tylko nadzieję, że te 16 lat koszmaru na jawie powoli dobiega końca.Ps, Extra fota, jeszcze sprzed dewastacji i profanacji Rynku !!! Więcej takich !!!
trzeba dac szansę młodym reszta elity sie nachłapała jak swinie do koryta nie obrazając SWIŃ nie powiem na kogo głosowac ale tutejsza władza do juz powinna odejsc bez ......