Reklama

Kto zostanie nowym wojewodą i członkiem zarządu województwa?

01/11/2019 18:00

Po wyborach parlamentarnych zwolniły się stanowiska wojewody i członka zarządu województwa podkarpackiego. Wśród osób wymienianych do ich objęcia są mieszkańcy naszego subregionu.


fot.Paweł Bugira
Od lewej: Anna Huk, Lucyna Podhalicz i Piotr Pilch.

W poselskich ławach niebawem zasiądą: dotychczasowy wojewoda Ewa Leniart oraz Maria Kurowska, zasiadająca w zarządzie województwa. Obie panie uzyskały wysokie poparcie wyborców i obie zadeklarowały, że mandat poselski przyjmą. Kto zajmie ich miejsce?

– Duże szanse ma Anna Huk z Radymna, w grę wchodzi też Jan[paywall] Dziubiński z Tarnobrzega – twierdzi jeden z działaczy PiS. Oboje – podobnie jak M. Kurowska – należą do Solidarnej Polski. A umowa koalicyjna z ugrupowaniem Zbigniewa Ziobry zakłada, że jedno miejsce w zarządzie województwa przypadnie SP.

Reklama

Anna Huk jest radną sejmiku wojewódzkiego drugą kadencję. W poprzedniej przewodniczyła komisji rewizyjnej, obecnie przewodzi pracom komisji kultury sportu i kultury fizycznej. Jest też sekretarzem klubu radnych PiS Sejmiku Województwa Podkarpackiego, a w powiecie jarosławskim pełnomocnikiem Solidarnej Polski.

W latach 2010 – 2014 była radną miejską w Radymnie. Od początku pracy zawodowej działa w Związku Zawodowym „Solidarność” Ziemia Przemyska. Jest nauczycielem języka polskiego, wcześniej pracowała jako logopeda. Ma doświadczenie w prowadzeniu specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci z autyzmem. Prowadzi również teatr Trema w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie.

Reklama

– Cieszę się, że moja osoba jest brana pod uwagę. Jestem do dyspozycji moich zwierzchników. Jeszcze za wcześnie na deklaracje. W Solidarnej Polsce jest wiele bardzo aktywnych osób – mówi Anna Huk.

Jan Dziubiński również jest radnym wojewódzkim. Przez kilka kadencji był prezydentem Tarnobrzega i radnym miejskim.

 

Dobrze mi tu, gdzie jestem

Wicemarszałek województwa, przemyślanin Piotr Pilch przypuszcza, że nowego członka zarządu poznamy w ciągu miesiąca. – Na razie działamy w składzie czteroosobowym, ale pracy jest bardzo dużo i piąta osoba jest potrzebna – mówi. Wicemarszałek zaznacza, że w zarządzie województwa może także zasiąść osoba spoza sejmiku wojewódzkiego.

Reklama

P. Pilch wymieniany jest także jako jeden z możliwych wojewodów. – Miło, że moje nazwisko pojawia się na giełdzie nazwisk. Bardzo dobrze mi się pracuje w zarządzie województwa i nie szukam pracy – mówi. Wicemarszałek przyznaje, że chciałby pozostać na obecnym stanowisku, ale – jak zaznacza – niczego nie można wykluczać. – Na razie nie ma żadnych rozmów na ten temat – zastrzega.

Nie bez szans jest wicewojewoda Lucyna Podhalicz, była radna i przewodnicząca rady miejskiej w Przemyślu oraz m.in. dyrektor tzw. przychodni kolejowej w Przemyślu. Wymienia się także byłą posłankę Krystynę Wróblewską z Rzeszowa, ale za największego faworyta – jeśli chodzi o funkcję wojewody – uważany jest Wojciech Buczak – były poseł i były przewodniczący rzeszowskiej „Solidarności”.
PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Toni - niezalogowany 2019-11-01 18:21:54

    Wy zawsze lubicie wróżyć z fusów życie podkarpackiezycie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pio - niezalogowany 2019-11-01 19:56:55

    Widzę że ręka rękę myje. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Świerszcz - niezalogowany 2019-11-01 20:56:17

    No cóż, jeśli takie miernoty zostaną na stołkach i będą zarządzać województwem, to wiele nie oczekujmy! Z pustego i Salomon nie naleje.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama