Reklama

Kwiaty, prezenty, życzenia z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego

12/10/2019 11:21

Końcem września w gminie Stubno 15 par małżeńskich otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez prezydenta RP.

Jak nas poinformował Dariusz Dacyk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Stubnie, jubileusz „złotych godów” świętowało aż 15 par.

– W tym roku[paywall] odznaczenia otrzymali: Józefa i Józef Łozińscy ze Starzawy, Janina i Józef Polakowie ze Stubienka, Maria i Mirosław Kowalów z Kalnikowa, Maria i Henryk Sucheccy z Nakła, Katarzyna i Andrzej Hajdukowie z Kalnikowa, Katarzyna i Jan Pichowie z Hruszowic, Monika i Zbigniew Wojakowscy z Hruszowic, Stanisława i Michał Wolańscy z Kalnikowa, Wanda i Jan Chomowie z Kalnikowa, Mieczysława i Michał Choptijowie ze Stubienka, Krystyna i Józef Wirkijowscy ze Stubna, Janina i Stanisław Figielowie z Kalnikowa, Maria i Stefan Filowie z Kalnikowa, Maria i Czesław Grabasowie z Kalnikowa oraz Maria i Piotr Wolańscy z Kalnikowa – wylicza.

W świetlicy przy OSP Stubno jubilatów podjęto uroczystym poczęstunkiem. Oprócz małżeńskich par uczestniczyli w nim: rodziny, znajomi, zaproszeni goście oraz przedstawiciele lokalnych władz.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczyli jubilatom: pełniąca funkcję wójta gminy Stubno Danuta Kusz, przewodniczący Rady Gminy w Stubnie Tomasz Serafin oraz przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Ryszard Adamski w asyście kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Stubnie Dariusza Dacyka. Obecni byli również proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Stubnie ks. Tadeusz Włoch oraz proboszcz parafii prawosławnej w Kalnikowie ks. Bazyl Zabrocki.

Były kwiaty, prezenty, życzenia kolejnych szczęśliwych lat wspólnego życia oraz gratulacje od wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. Uroczystość ubogacił program artystyczny w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Stubnie. 


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    anonim - niezalogowany 2019-10-12 19:26:15

    Pan Ryszard A. to chyba jeszcze za młody do świętowania Jubileuszu ,pewno przyniósł ze sobą wódkę wyborczą 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama